TOP

הרמת חזה - כל מה שרצית לדעת

עם השנים העור מאבד את האלסטיות שלו, כך שבאופן טבעי החזה מתחיל לצנוח לכיוון הרצפה, בהתאם לכוח המשיכה. חזה נפול הוא בעיה אסתטית איתה מתמודדות נשים רבות ובעזרת ניתוח הרמת חזה ניתן לפתור את הבעיה ולעצב את החזה כך שאישה תהיה גאה בו.

מהו ניתוח הרמת חזה?

ניתוח פלסטי להרמת חזה הוא הליך אסתטי שמטרתו להרים את השדיים הנפולים, כך שיעמדו באופן זקוף ויציב באופן קבוע. הניתוח מתבצע על ידי כירורג פלסטי ומבוסס על מתיחה של העור. בחלק מהמקרים ימליץ המנתח לשלב בניתוח גם הגדלה או הקטנה של החזה, בהתאם למצבה הגופני של המטופלת.

הסיבות לביצוע ניתוח הרמת חזה

בין אם נרצה בכך ובין אם לא, אידיאל היופי מכתיב את חיינו, את הציפיות שלנו ואת הדרישות הגופניות שיש לנו מעצמנו. שדיים זקורים ומלאים נחשבים לאיבר נשי ומושך, משדרים מראה צעיר ובריא ואף מעלים את תחושת הביטחון העצמי של נשים. במהלך השנים נזקי הזמן נותנים את אותותיהם בגוף האישה וכשהשנים חולפות הגוף עובר תהליך טבעי של הזדקנות העור ואיבוד האלסטיות שלו. בנוסף לכך, הריונות, לידות והנקות וכן שינויים קיצוניים במשקל גורמים להידלדלות של העור וכתוצאה מאלה ל"צניחת" החזה.

כל אלה גורמים למצב של חזה נפול, שעלול לגרום לאישה חוסר נוחות עם גופה ופגיעה בביטחונה העצמי. נשים הסובלות מחזה נפול עלולות להימנע מלבישת בגד ים ובגדים צמודים ולהרגיש חוסר נוחות בעת אינטראקציה אינטימית. אישה הסובלת מחזה נפול עשויה לנסות את כוחם של פתרונות מקומיים שונים, כמו לבישת חזיות פוש-אפ, הנותנת פתרון זמני, אולם אם את מעוניינת בפתרון אמיתי וקבוע לבעיה, כדאי שתחשבי על ניתוח פלסטי להרמת חזה.

למי ניתוח הרמת שדיים מתאים?

  • נשים בעלות שדיים נפולים כתוצאה מגנטיקה והזדקנות.
  • נשים לאחר מספר לידות, או לאחר ירידה דרסטית במשקל ששינו את מראה החזה.
  • נשים שאינן מרוצות מצורת החזה שלהן, ממיקום הפטמה ומסימני המתיחה.

למי הניתוח לא מתאים?

ניתוח הרמת חזה לא מתאים לכל אחת, נשים הסובלות מבעיות בריאותיות משמעותיות או שהן בעלות עור שאיבד את האלסטיות שלו באופן קיצוני יעברו בדיקות מקיפות יותר בטרם ההחלטה על הניתוח, כאשר חלקן לא יוכלו לעבור אותו.

האם כדאי לבצע ניתוח הרמת חזה לפני הריון?

אחד הגורמים החשובים להצלחת הניתוח הוא בחירת מועד מתאים לביצועו. הריון ולידה עלולים להשפיע לרעה על מראה החזה ולקלקל את תוצאות הניתוח, לכן מומלץ לבצע את הניתוח אחרי סיום שלב ההריונות והלידות. כמובן שניתן להיכנס להריון אחרי הניתוח, אולם יש לקחת בחשבון שעשוי להיווצר צורך בניתוח נוסף אחרי הלידה.

הכנה לניתוח

אמנם מראה השדיים והצורך בניתוח אסתטי הוא דבר הנמדד באופן סובייקטיבי, אך יש בדיקה אובייקטיבית שתוכל לעזור לך להחליט. המדד הרפואי לצורך בניתוח הרמת חזה הוא מיקומה של הפטמה ביחס לקפל התת שדי: כאשר הפטמה נמוכה יותר מן הקפל ניתן לקבוע כי מדובר בשד נפול. במידה ואכן את סובלת משד נפול, תוכלי לקבוע פגישת ייעוץ אצל ד"ר וולף, כירורג פלסטי מהמובילים בתחום בישראל. ד"ר וולף יבצע בדיקות מקיפות, ישמע את ציפיותייך מהניתוח ויידע אותך אודות סיכונים אפשריים וסיכויי ההצלחה של הניתוח. בנוסף, יסביר לך ד"ר וולף מהו הניתוח המומלץ עבורך ויפרט את מהלך הניתוח.

במסגרת ההכנה לניתוח תידרשי לבצע בדיקות דם ובחלק מהמקרים גם צילום חזה, ממוגרפיה ובדיקת א.ק.ג. בשבועות שלפני הניתוח יש להימנע מדיאטות חריפות, בשבועיים שטרם הניתוח יש להימנע מעישון, להפסיק לקחת כדורים לדילול הדם כמו אספירין ולהימנע מחשיפה לשמש. אסור לעבור את הניתוח בזמן ווסת או מחלה ויש להגיע לניתוח אחרי צום של 8 שעות.

מהלך הניתוח

נגן וידאו

כאשר מדברים על ניתוח הרמת חזה מקובל להבדיל בין חזה נפול במקצת לבין חזה נפול מאוד. ניתוח להרמת חזה נפול במקצת נעשה באמצעות חתכים קצרים ומעטים ויבוצע, בדרך כלל, תחת הרדמה מקומית בלבד. הניתוח יכלול חתך מסביב לעטרת הפטמה, מתיחה של העור כך שירים את חלקו התחתון של השד, הסרת עודפי העור ותפירת החתך. אחרי ניתוח שנעשה באופן הזה, נותרת צלקת אחת עדינה וחבויה על גבול העטרה.

כאשר מדובר בחזה נפול באופן משמעותי לא ניתן להסתפק בחתך אחד ויתווסף חתך מעטרת הפטמה כלפי מטה (עד לכפל שמתחת לשד). הרחבת החתך מאפשרת להדק את מעטפת העור בצורה טובה יותר, אולם היא גורמת להיווצרות צלקת נוספת.

כמה זמן נמשך הניתוח?

הניתוח אורך בין שעה וחצי לשלוש שעות, בהתאם למורכבותו.

החלמה מניתוח הרמת שדיים

ניתוח הרמת חזה הוא הליך פשוט יחסית ולא כולל התערבות כירורגית מסיבית, מה שמאפשר לתקופת ההחלמה להיות קצרב באופן יחסי. בסיום הניתוח, החזה יחבש בתחבושת אלסטית או בחזיה רפואית, במטרה לקבע את החזה במקומו החדש ולמנוע תזוזות שעשויות לגרום לכאבים. אחרי בדיקה בידי הרופא והתאוששות קצרה תשתחרר המטופלת לביתה, בדרך כלל כבר ביום הניתוח עצמו.

אחרי כעשרה ימים ניתן להסיר את החבישה ולעבור לתמיכה של החזה באמצעות חזיית ספורט. חשוב לתמוך בחזה ביום ובלילה לאורך פרק זמן של כחודש, כיוון שהתמיכה מקלה על הכאב ומונעת מתיחה של העור והחתכים. חשוב להבין שהתמיכה של החזה בשלבים הראשונים היא משמעותית לשימור תוצאות הניתוח לאורך זמן.

מתי אפשר להתקלח?

מקלחת מלאה, הכוללת שטיפה של אזור החזה, תוכל להתקיים רק לאחר התמוססות התפרים או הוצאתם על ידי הרופא וב-48 השעות הראשונות מומלץ לא להתקלח.

כאבים לאחר הניתוח

מדובר בניתוח הכולל חתכים ותפרים, שכמו בכל הליך כירורגי תהיה לו השפעה על הגוף. בימים הראשונים אחר הניתוח אזור החזה יתנפח, העור יהיה יבש והמטופלת צפויה לחוש חוסר נוחות או כאבים. ניתן ליטול משככי כאבים כדי להתמודד עם הכאב ולהשתמש בקרם לחות תוך הקפדה שלא למרוח אותו על התפרים. ד"ר וולף משתמש בניתוחים בטכנולוגיה מתקדמת המקטינה באופן משמעותי את הכאבים ומזרזת את תהליך ההחלמה.

הדמיה לניתוחי שדיים

נגן וידאו

חזרה לשגרה

החזרה לשגרה היא אינדיבידואלית ותלויה בתחושה האישית של המנותחת. ההמלצה היא לנוח לפחות שבוע  לפני החזרה לשגרה מלאה ולהימנע מפעילות ספורטיבית במשך חודש.

מתי רואים תוצאות?

זמן קצר אחרי הניתוח כבר תראי תוצאות ראשוניות, אולם את צורתם הסופית יקבלו השדיים אחרי פרק זמן של כשלושה חודשים.

ניתוח הרמת חזה – לפני ואחרי

מהם הסיבוכים האפשריים?

כמו בכל ניתוח המבוצע בהרדמה, מתלווים לניתוח הרמת חזה כל סיכוני ההרדמה. בנוסף, קיימים סיכונים נוספים הייחודיים לניתוח הזה:

  • התפתחות נמק בעטרה או בפטמה היא סיבוך נדיר השכיח בקרב מעשנות כבדות, בקרב נשים בעלות חזה גדול במיוחד ובקרב נשים הסובלות מבעיות בכלי הדם. התפתחות נמק יכולה להוביל לניתוח לשחזור פטמה. עם פטמה משוחזרת אין אפשרות להניק.
  • דימום מסיבי, שטפי דם וזיהומים עלולים להתפתח באזור המנותח.
  • אובדן תחושה בפטמה.
  • פגיעה ביכולת ההנקה היא סיבוך נדיר מאוד, אולם יש להביא אותו בחשבון.
  • אובדן הסימטריה בשדיים, כמו הבדלי גובה וגודל בין השדיים. במקרה כזה ניתן לשקול ניתוח נוסף.

מטופלת שעברה ניתוח הרמת חזה וסובלת מכאבים חריגים, שינוי בצורת השד, פצעים, הפרשות ונפיחות לא רגילה, חייבת לפנות לרופא המנתח באופן מיידי.

האם יוותרו צלקות בעקבות הניתוח?

הניתוח כולל חיתוכים ותפרים, לכן צפויות להיווצר גם צלקות, כפי שכבר צוין. הצלקות עשויות להיות נסתרות ואף כמעט בלתי נראות, אולם בחלק מהמקרים הן יהיו בולטות יותר, בהתאם לתנאים הפיסיולוגיים של כל מטופלת. חשוב לדעת כי גם צלקות בולטות ניתנות לטיפול ואפשר לעדן אותן.

התאמה אישית

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח אסתטי ועל מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר חשוב לבחור בכירורג פלסטי מקצועי ובעל ניסיון. בפגישה הראשונה עם הרופא הוא יסייע לך להבין, האם את צריכה ניתוח הרמת חזה או ניתוח אחר, אם בכלל, ואם כן הוא יעזור לך להבין איזה ניתוח את צריכה, בחלק מהמקרים ימליץ על שילוב של ניתוחים נוספים כמו ניתוח להקטנת חזה או ניתוח הגדלת חזה.

בכל מקרה בו אינך מרוצה ממראה החזה שלך תוכלי לקבוע פגישת ייעוץ והתאמה אצל ד"ר וולף, שיבצע את כל המדידות והצילומים ויסייע לך בדבר קבלת החלטה באשר לניתוח הצפוי. בסופו של התהליך תיהני ממראה צעיר, אסתטי וטבעי, שיתרום להרגשת הביטחון והנשיות שלך. אם יש לך שאלות נוספות, אנחנו כאן בשבילך.

כירורגיית שד

דוקטור וולף הינו רופא ומנתח פלסטי בעל ניסיון בסוגים רבים של ניתוחי שד, כגון : ניתוח הרמת חזה, הגדלה או הקטנת חזה, ניתוח תיקון פטמות שקועות, ועוד..

ניתוח חזה מוצלח הוא תוצאה של אפיון מוקדם ומקיף והבנה מעמיקה של רצונות המטופלת. את התהליך נתחיל בפגישת ייעוץ מקדימה, בה נכיר באופן יסודי את הרקע הכללי ואת כל המידע הרלוונטי לנושא השדיים של המטופלת, ולאחר מכן נבצע בדיקה גופנית במטרה להעריך את איכות הרקמה ומבנה בית החזה. אלו הם מרכיבי היסוד שיעזרו לנו לגבש החלטה בנוגע לבחירת סוג הניתוח המתאים ביותר, האם ניתן להשיג הרמה של השד ע"י החדרה של משתל בלבד, האם במקרים מסוימים עדיף להימנע משימוש בשתל ולהתמקד בהסרה של עודפי עור ועיצוב צורת השד תוך גיוס הרקמה הקיימת.

לעתים נבחר לשלב בין שתי הטכניקות, ולבצע הסרה של עודפי עור בשילוב עם שתל סיליקון – ניתוח המכונה הרמה והגדלה של השד, ובמידה ונבחר להיעזר בשתלים – מהם ממדי השתל וסוג השתל שיהיה הכי נכון לקבלת התוצאה הרצויה. ישנה חשיבות עליונה בהתאמה של תכנית הטיפול לציפיותיה של המטופלת, וגם למבנה גופה.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע