TOP

הרמת חזה - כל מה שרצית לדעת

כוח המשיכה משפיע באופן טבעי על חזה האישה, עם השנים העור שלנו הופך פחות אלסטי ובעקבות כך נשים רבות סובלות מתופעה המכונה "צניחת שד". צניחת חזה זוהי בעיה אסתטית שנשים רבות נאלצות להתמודד איתה. כיום, הודות לחדשנות בתחום הכירורגיה הפלסטית, אין כל צורך לחיות עם זה וניתן לבצע ניתוח להרמת חזה ולעצב את החזה לשביעות רצונה ולנוחיותה של כל אישה ואישה. 

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח פלסטי המבוסס על מתיחת העור ונועד להרים חזה נפול ושמוט, כך שהחזה יעמוד יציב וזקוף באופן תמידי. את הניתוח מבצע כירורג פלסטי מומחה שלעיתים אף ימליץ שיש צורך בניתוח משולב של הרמת חזה בשילוב הקטנה או הגדלת חזה וזאת בהתאם למצב הגופני של המטופלת.

ניתוח הרמת חזה – לחזה יציב ואסתטי

בעידן המודרני של ימינו קיים אידיאל נשיות, המכתיב לנו ברעיונותיו מהי נשיות וכיצד היא באה לידי ביטוי בצורתה החיצונית, למשל: חזה שופע וזקור, שפתיים מלאות, גוף חטוב, מראה צעיר וכדומה. האידיאל הנשי משפיע באופן ניכר על נשים רבות ומכתיב את חייהן בצורה כזאת או אחרת. ואין ספק שחזה עומד ויציב נחשב לאיבר מושך ונשי המשדר מראה בריא וצעיר, הגורם להעלאת הביטחון והערך העצמי בקרב נשים. עם השנים, הגיל "עושה את שלו" והעור הולך ומאבד מהאלסטיות שלו, וזאת לצד ההריונות, הלידות וההנקות שחלק מהנשים חוות בגופן דבר שגורם עם הזמן לעור מדולדל ועודף, המותיר את עקבותיו בגוף האישה. 

אובדן האלסטיות, ההריונות הלידות וההנקות גורמים לצניחת החזה שהופך נפול ושמוט היוצר תחושת אי נוחות וחוסר ביטחון עצמי בקרב נשים. כמו כן, רוב הנשים שסובלות מצניחת שדיים נמנעות מלבישת בגד צמוד או בגד ים ואף יש להן דימוי גוף נמוך במצבים אינטימיים וזאת בעקבות חוסר הנוחות התמידית שהן חשות בגופן. 

כפתרון נקודתי ורגעי לחזה נפול ניתן ללבוש חזיית פוש אפ, אולם מדובר בפתרון זמני בלבד. כל אישה שרוצה להרגיש נוח בגופה באופן תמידי וסובלת מאי נוחות עקב חזה נפול – יכולה לבצע שינוי באיכות חייה בעזרת ניתוח הרמת חזה, שיהפוך את החזה שלה לחזה אסתטי ומעוצב לפי רצונה. 

ניתוח הרמת חזה מתאים לנשים: 

  • בעלות חזה נפול כתוצאה מתורשה גנטית.
  • שעברו הריונות, לידות והנקות. 
  • שירדו במשקלן בצורה דרסטית ונותרו עם עודפי עור. 
  • שלא מרוצות ממראה החזה שלהן עקב צורתו, סימני המתיחה והעור המדולדל וממיקום הפטמה. 

חשוב לציין, ניתוח הרמת חזה לא מתאים לכל אישה, ישנן נשים אשר סובלות מבעיות רפואיות כרוניות או שסוג עורן אינו גמיש בצורה יוצאת דופן – נשים אלו יאלצו לעבור בדיקות יסודיות ומקיפות טרם הניתוח וייתכן שאף לא יוכלו לעבור את הניתוח עקב שיקולים רפואיים. 

כמו כן, חשוב להדגיש גוף האישה מושפע באופן ניכר מחוויות ההריונות, לידות והנקות. על כן, מומלץ מאוד לבצע ניתוח הרמת חזה בתום תקופת ההריונות והלידות. אין זה אומר שלא ניתן להיכנס להריון לאחר הניתוח, אך יחד עם זאת, ייתכן ולאחר הלידה יהיה צורך בניתוח נוסף להרמת החזה. 

הרמת חזה – בדיקה ראשונית 

במסגרת פגישת ייעוץ לניתוח הרמת חזה, המנתח הפלסטי יבצע בדיקה רפואית שמטרתה למדוד את מיקום הפטמה ביחס למיקום הקפל התת שדי, במידה והפטמה ממוקמת נמוך יותר מהקפל מדובר בחזה נפול. אם הנך סובלת מחזה נפול, את מוזמנת לפגישת ייעוץ והכוונה אצל אחד מהמנתחים המובילים בישראל בתחום הכירורגיה הפלסטית – ד"ר וולף.  במסגרת פגישת הייעוץ, ד"ר וולף יקשיב לרצונותייך, יעניק לך את כל המידע הרלוונטי אודות הניתוח, יידע אותך בנוגע לאחוזי ההצלחה מהניתוח, יחשוף בפנייך את הסיכונים האפשריים ויתאים בשבילך בהתאמה אישית את הניתוח הטוב ביותר בעבורך. 

בנוסף, במסגרת בדיקות הכנה לקראת הניתוח, ככל הנראה שיהיה עלייך לבצע בדיקות מקיפות כגון: א.ק.ג, ממוגרפיה, בדיקות דם וצילום חזה. חשוב לקחת בחשבון שטרם הניתוח חל איסור לעשן ולהיחשף לשמש, אין לבצע דיאטות קיצוניות, אסור לעבור את הניתוח בעת מחלה כלשהי, בזמן קבלת ווסת או בעת נטילת תרופות לדילול הדם ויש להפסיק אותם על פי הנחיות המנתח טרם הניתוח. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית בצום של שמונה שעות לפחות. 

הרמת חזה – תהליך הניתוח

ניתן לחלק את ניתוח הרמת חזה ולהבדיל בין הרמת חזה שנפול במקצת, לבין הרמת חזה שנפול מאוד. הרמת חזה נפול במידה מועטה דורש חתכים מעטים וקצרים ואף ייתכן שיבוצע תחת הרדמה מקומית בהתאם לשיקול המנתח. הניתוח כולל חתך מסביב לעטרה, מתיחת העור והרמת החלק התחתון של השד, הסרה של עודפי עור ותפירת החתך. סוג הניתוח הזה מותיר צלקת נסתרת ועדינה מסביב לעטרה. 

אולם, במקרים שמדובר בחזה נפול בצורה משמעותית, יש צורך בשני חתכים: האחד מסביב לעטרה, והשני מהעטרה עד לכפל התת שדי – חתכים אלו מאפשרים הידוק טוב של מעטפת העור, אך יחד עם זאת החתך הנוסף גורם לצלקת נוספת הנותרת על החזה. אורך זמן הניתוח משתנה בהתאם למורכבותו, ואורכו נע בין שעה וחצי ועד כשלוש שעות. 

תהליך ההחלמה – הרמת חזה 

הרמת חזה נחשב להליך שאינו מצריך התערבות כירורגית משמעותית ובעקבות זאת, באופן יחסי תהליך ההחלמה מהניתוח מתקצר. לאחר הניתוח המנתח יחבוש את החזה עם תחבושת אלסטית או שהמנותחת תלבש חזייה רפואית וזאת על מנת לקבע את החזה במקום החדש שלו ולמנוע כל תזוזה שעלולה לגרום לכאב. לאחר הניתוח יש צורך בהתאוששות ובדיקה של הרופא המנתח ועל פי רוב המטופלת תשתחרר להחלמה בביתה כבר ביום הניתוח. 

כמו כן, עשרה ימים לאחר הניתוח, המטופלת יכולה להסיר את החבישה וללבוש חזייה רפואית במשך כחודש לצורך תמיכת החזה וקיבועו. ישנה חשיבות של לבישת החזייה הן ביום והן בלילה וזאת בכדי לשמר את תוצאות הניתוח לטווח הארוך, למנוע מתיחה של החתכים והעור ולהקל על הכאבים. 

חשוב להדגיש, שאסור להתקלח מיד לאחר הניתוח. וההמלצה היא לא להתקלח במשך 48 שעות שלאחר הניתוח, וניתן להתקלח במקלחת מלאה ויסודית ורחיצה של אזור החזה – אך ורק לאחר הוצאה או התמוססותם של התפרים על ידי הרופא המנתח. 

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח כירורגי הכולל חתכים ותפרים שעלול לגרום באופן טבעי לכאבים בגוף אחרי הניתוח. בימים שלאחר הניתוח יופיעו תופעות לוואי כמו: נפיחות באזור החזה, יובש בעור, כאבים ואי נוחות. על מנת להתמודד עם הכאבים והיובש לאחר הניתוח ניתן ליטול משככי כאבים ולהקפיד למרוח קרם לחות בחזה, למעט באזור התפרים. 

ד"ר וולף מקפיד להשתמש בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת, אשר מפחיתה בצורה משמעותית את הכאבים שלאחר הניתוח ואף מקדמת את תהליך ההחלמה ומקצרת אותו. יחד עם זאת יש להדגיש, כי תהליך ההחלמה והחזרה המלאה לשגרה הוא אינדיבידואלי ומשתנה מאישה לאישה. ההמלצה הרפואית היא לנוח לכל הפחות כשבוע טרם החזרה לשגרה ולהימנע מפעילות גופנית במשך כחודש לאחר הניתוח. ניתן לראות ולהנות מהתוצאות הראשוניות זמן קצר לאחר הניתוח, יחד עם זאת תהליך העיצוב וההתקבעות הסופי מסתיים לאחר תקופה של שלושה חודשים מיום ביצוע הניתוח. 

מה הסיבוכים האפשריים בהרמת חזה? 

בניתוח הרמת חזה, כמו בכל ניתוח בהרדמה כללית ישנם סיכונים בעקבות ההרדמה. יחד עם זאת, קיימים עוד סיכוניים יחודיים בניתוח הרמת חזה: 

  • זיהומים, שטפי דם ודימומים שעשויים להיווצר לאחר הניתוח.
  • סיבוך נדיר שנחשב לשכיח בקרב המעשנות הכבדות, נשים עם בעיות כלי דם ונשים עם חזה גדול בצורה יוצאת דופן הוא נמק בפטמה או בעטרה שעלול לגרום לניתוח נוסף לצורך שחזור פטמה, דבר שיפגע ביכולת ההנקה של האישה. 
  • תחושת נימול בפטמה.
  • אסימטריה בין השדיים בשל הבדלי גודל או גובה ביניהם, אסימטריה משמעותית היא סיבה לשקול ניתוח אסתטי נוסף. 

חשוב לציין, שבמקרים של כאבים חזקים וחריגים, שינויים בחזה, נפיחות בלתי רגילה והפרשות בשדיים לאחר ניתוח – המטופלת חייבת לפנות בדחיפות המיידית לרופא המנתח לצורך בדיקה. 

כפי שצוין קודם לכן, הרמת חזה כוללת חתכים ותפרים שבעקבותיהם יווצרו גם צלקות. ישנם מקרים בהם הצלקות חבויות ובלתי נראות לעין, ולעומת זאת ישנם מקרים בהם הצלקות בולטות. במידה והצלקות ניכרות ובולטות לעין, ניתן לבצע טיפול על מנת לעדן אותן ככל האפשר, וזאת בהתחשב למצבה הפיזיולוגי של כל מטופלת. 

חשוב מאוד לבחור במנתח מומחה, מנוסה ובעל מוניטין בתחום הכירורגיה הפלסטית וזאת על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר בעבורך. על כן, הנך מוזמנת לד"ר וולף, מנתח מהמובילים בארץ בתחום, שיסייע לך בקבלת כל המידע הדרוש בעבורך, ויבדוק על הצד הטוב ביותר, האם ניתוח הרמת חזה אכן נכון לך או ניתוח אחר, או לחילופין – אין צורך בשום ניתוח. קיימים מקרים בהם ימליץ המנתח לשלב בין הניתוחים, כמו למשל: ניתוח הרמת חזה יחד עם הקטנת חזה או עם הגדלה. 

הרמת חזה - תמונות לפני ואחרי

הניתוח שישנה את חייך – כי מגיע לך להרגיש שלמה!

אם את מרגישה שאת לא מרוצה מהחזה שלך והיית רוצה לעצב אותו לטעמך, את מוזמנת לקבוע פגישת ייעוץ והכוונה עם ד"ר וולף, אשר יבצע את כל הבדיקות הדרושות וזאת על מנת לסייע לך בקבלת ההחלטה הנכונה והטובה ביותר בעבורך. בתום התהליך תוכלי להנות ממראה חזה אסתטי, טבעי וצעיר שישפר את איכות חייך, את הביטחון והערך העצמי שלך. לכל שאלה נוספת נשמח לעמוד לרשותך בכל עת. 

כירורגיה פלסטית 

ד"ר וולף הינו רופא מומחה בעל מוניטין וניסיון רב שנים בתחום הכירורגיה הפלסטית ומבצע מגוון רחב מאוד של ניתוחי שדיים כגון: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה, החלפת שתלים, שחזורים ותיקוני פטמה שקועה ועוד. 

על מנת שניתוח החזה יהיה לשביעות רצון המטופלת ומוצלח, יש צורך באפיון וביצוע תהליך מדויק של תיאום ציפיות מוקדם. על כן, אנו מקיימים פגישת ייעוץ ראשונית עם המטופלת בכדי שנוכל להכיר ביסודיות ונלמד את כל המידע הרלוונטי אודותיה. 

לאחר מכן, תתבצע בדיקה גופנית לצורך הערכת מבנה בית החזה ואיכות רקמת השד, אשר בעזרתם המנתח יוכל לגבש החלטה בתיאום מלא עם המטופלת, אודות סוג הניתוח הרלוונטי ומה הכי כדאי לעשות, האם יש צורך בשתל על מנת ליצור את הרמת החזה או שמא יש להסיר את עודפי העור ולהימנע משתלים. לעיתים יש צורך לבחור בשילוב בין שתי טכניקות על מנת להשיג את התוצאה הרצויהוזאת בהתחשבות מלאה במבנה הגוף, רצונותיה וציפיותיה של המטופלת. 

לקביעת פגישת ייעוץ