TOP

מתיחת צוואר צנוח

ניתוח הרמת הצוואר – המכונה לרוב "מתיחת צוואר" – מטפל בצניחה של עור הצוואר, רפיון שרירי הצוואר, ועודפי שומן בצוואר ותחת הסנטר היוצרים מראה של "סנטר כפול" (פִּימָה). כמו במרבית הניתוחים הפלסטיים, גם כאן לא מדובר ב"ניתוח קסם" בודד אשר מתאים לכל המטופלים, ולכל מטופל יש להתאים באופן אישי טיפול מתיחת צוואר שיתאים למבנה הפנים שלו.

ניתוח מתיחת צוואר

לפני שמחליטים על ניתוח מתיחת צוואר / הצערת הצוואר – חשוב להבין את תהליכי ההזדקנות הפועלים על הצוואר לאורך השנים, ומהם השינויים הטבעיים המתרחשים עם השנים באזור הצוואר – בהם הניתוח יכול לטפל. רפיון של העור באזור הצוואר, סנטר כפול או מראה של "גרוגרת תרנגול הודו" (עור מדולדל במרכז הצוואר) – הן בעיות להן ייתכנו פתרונות שונים – והמנתח נדרש להתאים פתרונות כירורגיים שונים לכל מטופל.

יש מספר עקרונות בהם יש להתחשב בתכנון ובקבלת ההחלטות הניתוחיות אצל מטופל המועמד לניתוח מתיחת צוואר / הרמת צוואר :

  • הכמות והמיקום של השומן העודף בצוואר.
  • דומיננטיות ומידת ההתבלטות של הסנטר.
  • דרגת הרפיון והיווצרות המיתרים של שרירי הצוואר.
  • הימצאות בלוטות רוק צנוחות או מוגדלות.
  • איכות העור באיזור הצוואר.
  • שאיבת שומן מהצוואר.
  •  

שאיבת שומן מהצוואר

אצל חלק מועט מהמטופלים, שאיבת שומן מהצוואר יכולה להשיג שיפור משמעותי במראה הצוואר ותוצאה המשתווה לניתוח מתיחת הצוואר. יש להדגיש כי רק מיעוט המטופלים מתאימים לשאיבת שומן כניתוח בודד – וכי ביצוע שאיבת שומן אצל מועמדים שאינם מתאימים יכול להביא לתוצאות תת-מיטביות.

מועמד טוב לניתוח שאיבת שומן מהצוואר הוא לרוב מטופל מתחת לגיל 40, בעל אלסטיות (יכולת התכווצות) טובה של העור, עם מצבורי שומן במרכז הצוואר אשר ממוקמים בשכבה התת-עורית ולא במדורים העמוקים, ללא רפיון של שרירי הצוואר או נוכחות "מיתרים" ועם מבנה גרמי חזק ומוגדר של הלסת והסנטר.

אופן ביצוע הניתוח

הניתוח מתבצע דרך 2 נקבים קטנים תחת הסנטר ולעתים 2 נוספים תחת כל תנוך אוזן. ניתן לשלב בתהליך השאיבה גם מיצוק של העור ע"י אנרגיית לייזר, או להעצים את השינוי האסתטי על ידי שילוב החדרת שתל סנטר עם השאיבה.

מתיחת צוואר זעירה (Mini Neck-Lift) :

מיני-ליפט של הצוואר נחשב לניתוח המעניק את השיפור המשמעותי ביותר ביחס למינימום צלקות חיצוניות. בחתך תחת הסנטר מתאפשר לטפל במצבורי השומן השטחיים והעמוקים (אלה שמצויים עמוק מתחת לשריר הצוואר), הידוק של שרירי הצוואר במרכז – פעולה המכונה "פלטיזמה פלסטיקה" ונטרול המיתרים והרפיון של שריר הצוואר.

מתיחת פנים (תחתונות) וצוואר

הניתוח היעיל ביותר להצערת הצוואר הוא מתיחת פנים וצוואר בשיטה המערבת את הרקמות העמוקות (SMAS). הפנים והצוואר מהווים יחידות אנטומיות המשכיות אחת לשנייה, ולכן מוטב להרים אותן ביחד ובהמשכיות. את החתכים ממקמים מסביב לאוזן ובקו השיער, כך שניתן להצניעם היטב.

חתך נוסף מוצנע בקפל עור תחת הסנטר

רוב המטופלים המעוניינים לשפר את מראה הצוואר, וגילם מעל 50 יוכלו להתאים לניתוח מסוג זה. את מתיחת הפנים והצוואר משלבים לרוב גם עם הרמת גבות והזרקת שומן עצמי לפנים. שילוב זה מאפשר תוצאה מאוזנת והרמונית יותר. זהו גם הניתוח המשיג את התוצאה בעלת הטווח הארוך ביותר.

מתיחת צוואר עם שתל סנטר

שתל סנטר הוא ניתוח המשולב לרוב בניתוחים אחרים כגון מתיחת צוואר ופנים או ניתוח אף. היתרון בשימוש בשתל סנטר הוא היכולת לשפר משמעותית את קו הלסת, ואת האיזון בין חלקי הפנים השונים. העצמת הסנטר מגלמת גם הטבה במראה הצוואר והגדרה טובה יותר של הזווית בין הצוואר לסנטר. החתך הנדרש הוא אותו חתך בקפל העור מתחת לסנטר – כך שלמעשה, לא נדרש חתך נוסף לחתכים המשמשים בניתוח מתיחת הפנים והצוואר.

חלופות לא ניתוחיות

לניתוח מתיחת צוואר או שאיבת שומן מהצוואר קיימות חלופות זעיר-פולשניות (Minimally-invasive). מדובר בטכניקות אשר יכולות לסייע במקרים קלים יותר של רפיון עור או עודף קל של שומן, ובמקרים הנכונים – להשיג תוצאה משופרת ושביעות רצון גבוהה.

מאידך – בחירה בטכניקות אלו ללא תאום ציפיות נכון, ובמקרים חמורים יותר של צניחת רקמות, רפיון עורי משמעותי ואיכות עור ירודה מאוד – עשויה להשיג תוצאה לא אידאלית ומאכזבת.

חלופות לטיפול צוואר ללא ניתוח

דוגמאות לחלופות זעיר-פולשניות הקיימות לטיפול בצוואר (ללא ניתוח): מיצוק העור ע"י אנרגיית גלי רדיו, מיצוק העור ע"י אנרגיית אולטרה-סאונד והרמת צוואר בעזרת חוטים.

מיצוק העור

מיצוק העור ע"י חימום השכבה האמצעית של העור – הדרמיס, הוא מנגנון הפעולה העומד בבסיסם של טיפולים קוסמטיים רבים כגון פילינג בינוני ועמוק וטיפול לייזר. טכנולוגיות שנכנסו לתחום האסתטי בשנים האחרונות למטרות מיצוק העור ע"י השפעה על שכבת הדרמיס הן גלי על-קול (אולטרה-סאונד) וגלי רדיו (RF).

הטיפול מתבצע בערות מלאה ותחת הרדמה מקומית, והתקשורת המתמדת בין המטפל למטופל מסייעת להקטין את אי-הנוחות לאורך שלבי הטיפול השונים. משך הטיפול כשעה-שעתיים ומשך ההחלמה קצר יותר מאשר לאחר ניתוח. סיבוכים אפשריים לטיפול זה הן: כוויות תרמיות, פגיעה עצבית חולפת או תוצאה שאינה מספקת.

מתיחת פנים בחוטים

מתיחת פנים בעזרת חוטים הינה גם חלופה אפשרית לניתוח. בשיטה זו נעזרים בחוטים בעלי זיזים או מבנה של גלגל שיניים על מנת לעגן את הרקמה הצנוחה באזורי תמיכה בחלק הגבוה של הפנים ולהרים את הרקמה שצנחה מבפנים וללא חתכים חיצוניים. החוטים מוחדרים לצוואר המרכזי ומשם לאזור זווית הלסת. חסרונה של השיטה הוא שהתוצאה המתקבלת פחות מודגשת ומשמעותית ביחס לניתוח, וכי תוחלת השיפור קצרה יחסית. חלק מהמטופלים מתלוננים על תחושת "עניבת חנק" לאחר הטיפול – אשר עשויה לגרום לאי נוחות ממושכת.

המלצות מטופלות שעברו ניתוחי פנים ע"י ד"ר עומר וולף

אור שכמון:

"אני הגעתי לדוקטור וולף כי כבר קיבלתי את ההתרשמות מהניסיון של חברתי וביצעתי הזרקות לאזורים שונים בפנים לפי המלצתו ולפי הידע השופע של דוקטור וולף( אני בת כמעט 50). יש לומר שדעתו של דוקטור וולף מקצועית, רצינית, הוא לא יעשה את מה שנרצה אלא מה שיראה מתאים לפי הגיל, סוג העור וכדומה. במהלך ההזרקות הייתה גישה מאוד אנושית ומקצועית ואחרי הטיפול הוא והצוות המשיכו לדאוג לי לכל שאלה שהייתה( יש לציין שהם עונים וחוזרים באופן מתמיד). אני מאוד מרוצה מהשירות של דוקטור וולף, סומכת עליו וכמובן שאמשיך לעבוד איתו לאורך הזמן. ממליצה בחום ובאהבה❤️♥️❤️"
 

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

פ.ב:

"לד"ר עומר וולף היקר, אומרים שלא מספיק רק ללמוד רפואה, צריך את המשהו מעבר לזה… אנושיות, אכפתיות עם לב זהב. וזה בדיוק מה שהופך אותך לרופא מעולה! מעבר להיותך רופא מקצועי ברמה גבוה, אתה תמיד עם יחס אישי ולבבי הסרת מליבי את כל הפחדים והחששות, עם המון המון סבלנות והבנה. ומעל הכל הידיעה שרופא אומן עם עדינות מופלאה טיפל בי, עזרה לי להחלמה המהירה ולתוצאות מדהימות…. (אתה לא מבין כמה מחמאות 😉 ) תודה רבה רבה לך ד"ר וולף"

אסתטיקה רפואית – מתיחת צוואר

ד"ר וולף מתמחה בטיפולי אסתטיקה רפואית כגון מתיחת צוואר, מתיחת פנים בחוטים, מיצוק העור, ועוד מגוון רחב של טיפולים אסתטיים המשלבים טכניקות טיפול מתקדמות, כפי המקובל בעולם הרפואה האסתטית. לשם ביצוע מקצועי ובלתי מתפשר של הרמת צוואר צנוח וטיפולי פנים, דוקטור וולף רותם את ניסיונו הרב ואת הידע האנטומי הרחב שצבר במהלך ביצוע ניתוחים רפואיים משחזרים רבים במהלך שנות פעילותו בתחום.

כירורגיה פלסטית באזור הפנים

קיימות שיטות רבות לטיפול במראה הפנים ויצירת מראה עור צעיר ורענן. כמו כן, קיימים מטפלים רבים שרוכשים ניסיון במגוון טיפולים בתחום ומציעים את שירותיהם לכל דורש, אך חשוב לזכור שטיפול כירורגי באזור הפנים דורש התמקצעות באזור אנטומי מורכב.

טיפולי אסתטיקה רפואית של הפנים מצריכים עבודה באזור בעל כלי דם רבים ועצבים עדינים מאוד, דבר שמצריך ניסיון רב באזור אנטומי מורכב מאוד, שללא ניסיון זה כל הליך כירורגי עלול לגרום סיבוכים מיותרים שכדאי להימנע מהם מראש.

כירורג פלסטי מומחה

כדי להימנע מסיכונים מיותרים ולהבטיח טיפול מקצועי, בצורה המיטבית המקובלת בעולם הרפואי, מומלץ לפנות לקבלת טיפולי אסתטיקה רפואית בפנים רק אצל כירורג פלסטי מומחה. ד"ר וולף ישמח לקבוע אתכם פגישת ייעוץ ראשונית, בה תוכלו לקבל מענה לכל השאלות, יחד עם הסבר מפורט על כל שלבי התהליך ומגוון הטיפולים שיכולים להתאים עבורכם.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע