ניתוח פלסטי מילוי קמטים או מתיחת פנים עם חוטים, רפואה אסתטית ברמת גן
ניתוח פלסטי מילוי קמטים או מתיחת פנים עם חוטים, רפואה אסתטית ברמת גן

מתיחת פנים (facelift)

ניתוח "מתיחת פנים" (facelift) משמש למתיחת עור הפנים לצורך טיפול בעודפי עור והעלמת קמטי הגיל, ועל ידי כך הענקת מראה צעיר ורענן. הטיפול מתאים לנשים ולגברים המעוניינים בשיפור משמעותי במצב עור הפנים ותיקון תופעות ההזדקנות, במיוחד בכל הקשור לקמטים עמוקים וצניחה של רקמות עמוקות כמו שומן ושרירים. ריכזנו עבורכם את התשובות לכל השאלות החשובות בנושא.

מתי נעדיף ניתוח למתיחת פנים על פני טיפולים אחרים?

עור הפנים מושפע מגורמים רבים: גנטיקה, חשיפה לשמש, עישון, ירידת משקל ניכרת ועוד,  ושרירי ההבעה בפנים מאבדים מנפחם עם הגיל, מה שמהווה סיבה נוספת למראה ה"נפול". ישנם מטופלים הסובלים מקמטים ודלדול של השרירים והעור כבר בגיל צעיר יחסית והדבר משווה להם פנים מבוגרות מכפי גילם, ובכך גורם למטרד אסתטי משמעותי, למבוכה ולהפרעה ממשית בחיי היומיום. ניתוח מתיחת פנים / עיצוב הפנים, נועד לתת פתרון לבעיה זו, על ידי השבת המראה הרענן והצעיר.

הטיפול הניתוחי עדיף על פני טיפולים אחרים להעלמת קמטים, כגון בוטוקס וחומרי מילוי אחרים, כאשר מעוניינים לטפל באזורים בעייתיים כמו הסנטר, צידי הלסת, קפלי הלחיים והצוואר, אשר עם הגיל ועקב אובדן האלסטיות של העור הופכים לנפולים ומדולדלים.

איך מחליטים איזה סוג ניתוח צריך?

ההחלטה על סוג הניתוח תתבצע בפגישת ייעוץ ראשונית, בה ד"ר וולף בודק את המטופל ומחליט האם לבצע את הניתוח ואיזו טכניקה מתאימה עבורו. בחירת הטכניקה המתאימה לניתוח, כמו גם הכנת המטופל לקראת ניתוח, מסייעת להקטין את הסיכוי לתופעות לוואי או סיבוכים.

האם נדרשת הכנה לפני הניתוח?

במידה והמטופל נמצא מתאים לניתוח – הוא יופנה לביצוע בדיקות דם ובדיקות נוספות, ובמקרים מסוימים יונחה להפסיק נטילת תוספי מזון או תרופות העלולים לגרום להפרעות קרישה. לקראת הפגישה הטרום ניתוחית כדאי להביא תמונה ישנה כדי לאפשר לרופא להתרשם מהמראה הטבעי שעל גביו הופיעו שינויי ההתבגרות כדי לאפשר לד"ר וולף לכוון את תכנית הניתוח בהתאם.

האם ישנם סיבוכים לניתוחי מתיחת פנים?

דוגמאות לסיבוכים אפשריים בניתוח מתיחת פנים הם: קשיים בריפוי הפצע, המטומה – הצטברות של דם מתחת לעור באזור הניתוח, וחולשה של שריר בגלל פגיעה בעצב. הסיבוכים הללו חולפים, לרוב, מעצמם, ובמידה ולא – הם ניתנים לטיפול. ירידה זמנית בתחושה בעור הפנים הינה חלק ממהלך ההחלמה הטבעי מניתוח מסוג זה, כאמור.

למי הטיפול אינו מתאים?

ניתוח מתיחת פנים אינו מתאים למטופלים הסובלים ממחלות רקע לא-מאוזנות אשר אינן מאפשרות לבצע ניתוח תחת הרדמה כללית, וזהו אינו טיפול נכון עבור מטופלות צעירות אשר יכולות להשיג שיפור משמעותי גם בטיפול לא ניתוחי. גם מעשנים אינם מתאימים לניתוח זה, שכן אצלם ניתוח מסוג זה כרוך בשיעור גבוה מאוד של סיבוכים. מבחינה זו, המוטיבציה לעבור ניתוח יכולה להיות גורם חיובי בגיוסו של מטופל לתהליך גמילה מעישון – כך אנו מגלים לא פעם.

אם אתם סובלים מעודפי עור, קמטים וסימני גיל נוספים, באמת שאין סיבה לכך. כיום, ניתוחי מתיחת פנים הם ניתוחים קלים ופשוטים שמשך ההחלמה מהם קצר ביותר ואין בהם כל סיכון.  לד"ר וולף ניסיון רב בטיפולים לעיצוב הפנים וניתוחי מתיחת פנים בטכניקות שונות, ובמידה ויש לכם שאלות או חששות הוא ישמח לקבוע איתכם פגישת ייעוץ, ללא עלות בה תקבלו את כל ההסברים על האפשרויות הטיפוליות העומדות בפניכם ועל מהלך הניתוח עצמו.

האם ניתן להשיג מראה טבעי לאחר ניתוח מתיחת פנים?

נגן וידאו

מה קורה בניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מתבצע לרוב בהרדמה כללית ואורכו הממוצע כשעתיים-שלוש. בניתוח יוצרים חתכים קטנים המוסווים בקו השיער (סביב האוזניים ובעורף), ובמהלכו מתבצעת הרמה של מצבורי השומן שצנחו עם הגיל, מתיחה של השרירים והידוק של עור הפנים באזור קו הלסת והצוואר, צידי הפה והלחיים. במהלך הייעוץ מתרשם הרופא המנתח ממצבו הרפואי הכללי של המטופל וממצב עור הפנים שלו.

במידה וקיימים עודפי עור משמעותיים הם מוסרים בניתוח. כאשר ההפרעה מצומצמת וממוקדת לאזור פנים ספציפי ניתן לבצע ניתוח פחות נרחב הנקרא ניתוח "מיני" (mini facelift), שמשכו קצר יותר.

לחילופין – במהלך הניתוח ניתן גם לשלב הזרקה של שומן עצמי, שתל סנטר, קילוף עור וניתוח עפעפיים, אשר מהווים נדבך נוסף המשדרג את התוצאה הניתוחית לפי מצבו הפרטני של המטופל.

במקרים מסוימים ובמידת הצורך המטופל מתבקש להישאר תחת השגחה במשך הלילה.

התאוששות ותוצאות ניתוח מתיחת פנים

מתיחת פנים לפני ואחרי

מה צפוי לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח יש לצפות לנפיחות ואודם של הפנים, אשר ייסוגו בהדרגה כעבור כשבועיים, וקיימת ירידה זמנית בתחושה בעור הפנים. בחודש הראשון חוות רוב המטופלות תחושה של מתיחה באזור הצוואר אשר חולפת בהדרגה.

טיפול ותחזוקה שוטפת של עור הפנים חשובים גם לאחר הניתוח, וכעבור 3-6 חודשים אנחנו ממליצים לשקול גם טיפולי מרפא נוספים השמים דגש על מרקם העור ופחות על הקמטים והצניחה שטופלו בניתוח. הניתוח מחזיר את גלגל הזמן לאחור מבחינת מראה הפנים, אך הוא אינו עוצר אותו.

האם הניתוח משאיר צלקות נראות לעין?

חשוב לציין כי ד"ר וולף מתמקד בשימור המראה הטבעי ונמנע מתוצאה "מתוחה" מדי. בנוסף הוא מקפיד על חתכים ניתוחיים מינימאליים ככל האפשר, המוסתרים היטב בקו השיער ובקפלים האנטומיים, כך שלמעשה הצלקות נסתרות ככל האפשר וכמעט שאינן נראות לעין. הצלקות, הממוקמות מראש באזורים מוצנעים או קפלי עור, כאמור, דוהות בהדרגה תחת טיפול נכון. לבסוף צפוי להתקבל מראה צעיר, עדין ואסתטי.

לכמה זמן מחזיקות תוצאות הניתוח?

מקובל לומר שתוצאת הניתוח מחזיקה בממוצע בין 6-12 שנים. גם בחלוף הזמן – המטופל יראה צעיר יותר ביחס למצבו הטבעי אלמלא היה עובר ניתוח. בכל מקרה ניתן לבצע ניתוח חוזר בגיל מבוגר יותר על מנת לחדש את התוצאה.

התקשרו עכשיו לתיאום פגישה

הצערת עור הפנים – אסתטיקה רפואית

דוקטור עומר וולף מעניק שירותי אסתטיקה רפואית בקליניקה ברמת גן. לשם ביצוע איכותי ובלתי מתפשר של טיפולי הצערת עור הפנים, ד"ר וולף רותם את ניסיונו הרב ואת הידע האנטומי הרחב אותו רכש במהלך ביצוע ניתוחים רפואיים משחזרים במהלך שנות פעילותו בתחום.

בין מגוון הטיפולים שתוכלו לקבל בקליניקה, תוכלו למצוא : מילוי קמטים במגוון שיטות, הזרקת בוטוקס, מתיחות פנים בטכניקות מתקדמות, ניתוח הרמת עפעפיים, ועוד..

על מנת לקבל תוצאה סופית מרשימה ואיכותית, דוקטור וולף מקפיד לשלב שיטות מתקדמות ושימוש במכשירים חדישים, לפי מיטב האפשרויות שעולם הטיפולים האסתטיים מציע לשימוש בתחום הרפואה האסתטית.

מתיחת פנים אצל כירורג פלסטי מומחה!

קיימות לא מעט שיטות שונות לביצוע מתיחות פנים ויצירת מראה עור פנים צעיר, כמו כן יש לא מעט מטפלים שרוכשים ניסיון בתחום ומציעים טיפולי מתיחת פנים לכל דורש. חשוב לדעת שהתחום של כירורגיה פלסטית וטיפולי אסתטיקה רפואית בפנים, מצריכים התמקצעות באזור אנטומי מורכב – אזור הפנים מכיל כלי דם מרובים והמון עצבים עדינים, דבר שעלול לגרום לסיבוכים מיותרים כאשר הליך של ניתוח פלסטי באזור זה נעשה על ידי ידיים בלתי מנוסות.

פני לקבלת ייעוץ ראשוני

כדי להבטיח שהטיפולים מבוצעים בצורה המיטבית, כפי המקובל בעולם הרפואי – ללא סיכונים מיותרים שאפשר ועדיף להימנע מהם, בחירת כירורג פלסטי מומחה זו ההחלטה החכמה ביותר שעליך לעשות. ד"ר וולף ישמח לפגוש אותך לייעוץ ראשוני בקליניקה, כדי לענות על כל השאלות ולהסביר באופן מפורט את כל האפשרויות שעומדות בפניך כדי שהתוצאה הסופית תהיה לשביעות רצונך המלא.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע