TOP

הגדלת חזה - כל מה שרצית לדעת

כיום, אחד מהניתוחים המובילים והנפוצים ביותר בענף הפלסטיקה בארץ ובעולם הוא ללא ספק – ניתוח הגדלת חזה. הגדלת חזה הוא ניתוח המיועד לנשים עם חזה קטן, לנשים שלא מרוצות מגודל החזה שלהן ורוצות חזה גדול יותר, לנשים שירדו במשקל באופן ניכר, ולנשים שמבנה השד שלהן שינה את צורתו בעקבות הריון או הנקות שגרמו לחזה לאבד מנפחו. 

כידוע, ניתוח להגדלת חזה נמצא כגורם המסייע לשיפור הביטחון העצמי, דימוי הגוף ותחושת הערך העצמי בקרב נשים. הגדלת חזה מאפשרת לנשים להנות מגופן ומחזה המעוצב באופן אסתטי, טבעי ומותאם לטעמן האישי, דבר אשר משפר פלאים את איכות חייהן של נשים רבות. 

אם כן, הגדלת חזה מבוצעת באמצעות ניתוח שבו מוחדרים שתלים מלאכותיים מתחת לעור, וישנם מקרים שבהם יבוצע ניתוח הגדלת חזה בשילוב עם הרמת חזה. בימינו ניתן לעצב את החזה ולהעניק לו מראה טבעי, אסתטי ומעוצב ולהשיב לו את כל התחושות שהיו לו טרם עיצובו, וזאת בהקפדה יתרה ושמירה על מבנהו וצורתו הטבעית עד כמה שניתן. 

למעשה, הגדלת חזה הוא ניתוח קוסמטי אשר מתבצע באמצעות החדרה של שתלים אל חזה המטופלת, וזאת על מנת לעבות את נפחו. כאשר לעיתים עולה הצורך גם בהרמת חזה וגם בהגדלת חזה, במקרה שכזה – ישולבו שני הניתוחים יחד. 

ניתוח הגדלת חזה: מראה אסתטי ומעוצב

הסיבה העיקרית לניתוח הגדלת חזה היא אסתטיקה. נשים רבות רוצות חזה עומד, יפה ומעוצב דבר שגורם להן להרגיש מושכות וטוב עם עצמן. ההחלטה לביצוע ניתוח הגדלת חזה מתקבלת באופן סובייקטיבי והשיקולים לניתוח משתנים מאישה לאישה. 

על פי רוב, הרצון לניתוח הגדלת חזה נובע משיקולים אסתטיים כמו: חזה מרוקן שאיבד מנפחו, אסימטריה בחזה, חזה קטן וכדומה. או לחילופין נובע משיקולים חברתיים ופסיכולוגיים כמו: דימוי גוף נמוך, חוסר ביטחון וערך עצמי נמוך. 

יש לציין, שאת ניתוח הגדלת החזה אפשר לבצע בפועל רק בסיום תהליך ההתפתחות הגופנית שמתרחש עד סביבות גיל 17 שבו החזה מגיעה לגודלו הסופי. ניתוח הגדלת חזה ישפיע באופן מהותי על נשים שאינן מחוברות לחזה שלהן מכל הסיבות שהוזכרו לעיל – וישפר באופן ניכר את תחושותיהן לגבי עצמן ואת איכות חייהן. 

כמו כן, ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח קוסמטי, אין מדובר בניתוח בריאותי שנועד להציל חיים ולפיכך ישנה חובה המוטלת על כל מנתח פלסטי לפעול בשיקול דעת אישי ובמוסריות הדרושה ואף לסרב במקרים מסוימים לביצוע ניתוח הגדלת חזה – במידה וקבע כי הניתוח אינו הכרחי ועשוי לפגוע בבריאות המנותחת. 

זאת ועוד, על המנתח מוטלת האחריות לבדוק את מידות השדיים הרצויות ולוודא שאלה יעמדו בפרופורציה בהתאם למבנה גופה של האישה, וזאת על מנת למנוע את צניחתו המואצת, פגיעה ברקמת השד ונזק פיזי לכתפיים או לגב בעקבות משקל החזה. 

חשוב לציין כי ניתוח הגדלת חזה לא בהכרח מתאים לכל הנשים, וישנן מקרים חריגים שבהם אין אפשרות לבצע הגדלת חזה, כמו למשל: נשים שסובלות ממחלה קשה לא יוכלו לבצע הגדלת חזה עקב הסיכון הבריאותי הכרוך בניתוח בהרדמה כללית. כמו כן, נשים הסובלות ממחלות נפשיות קשות ונוטלות תרופות פסיכיאטריות יאלצו להימנע מניתוח הגדלת חזה בפרט ומניתוחים אסתטיים בכלל וזאת בעקבות הספק שמוטל בדבר כושר ההחלטה שלה והשאלה האם נתקבלה בראש צלול, שקול ובאופן מודע לאור מצבה הנפשי המעורער. 

בנוסף, נשים אחרי לידה שרוצות לעבור ניתוח הגדלת חזה צריכות להמתין בין שלושה ועד חמישה חודשים מסיום ההנקה. מדוע? מכיוון שלאחר לידה והנקה מתקיימים שינויים רבים בגודל השד, צורתו ורקמתו, ואף קיים סיכון גבוה לזיהומים, דימומים ולהצטלקויות קשות. 

זאת ועוד, נשים אשר סובלות ממחלה כרונית כלשהי צריכות לקבוע ייעוץ עם רופא המשפחה המטפל שלהן בכדי שיבדוק את כל הסיכונים לאור התיק הרפואי ויתן את אישורו לביצוע הניתוח להגדלת החזה בהתחשב בכל הנסיבות הרפואיות.  

יתרה מכך, חל איסור לביצוע ניתוח להגדלת חזה בקרב נערות מתחת לגיל 17-18, וזאת מכיוון שההתפתחות הגופנית טרם הסתיימה והחזה עדיין נמצא בתהליך התפתחותי וגדילה, על אף שישנם מקרים יוצאים מן הכלל הכוללים מומים מולדים קשים או אסימטריה חריגה שבהם תתקבל החלטה חריגה בהתאם לשיקולים גופניים, בריאותיים ונפשיים. 

כמו כן, ישנם מקרים שנשים רוצות לבצע ניתוח להגדלת חזה, אך למעשה,  ניתוח הרמת חזה יכול לספק להן מענה לציפיותיהן. וכפי שציינו קודם לכן, לעיתים יש צורך בשילוב בין שני הניתוחים: ניתוח הגדלת חזה וניתוח הרמת חזה בעת ובעונה אחת. על מנת לבדוק את אפשרותכן לביצוע ניתוח ולהתאימו באופן אישי ומדויק לטעמכן ולחזה שלכן, עליכן לקבוע פגישת הכוונה וייעוץ עם המנתח המומחה לכירורגיה פלסטית. 

הגדלת חזה בהתאמה אישית: הדמיה בתלת מימד 

במסגרת פגישת ההכוונה והייעוץ, תתבצע בדיקה פיזיולוגית שמטרתה להעריך את מידת ההתאמה לביצוע הניתוח בהתאם לשיקולים רפואיים כגון: נפח השדיים, מאפייני רקמת השד, מידות החזה והגוף. כל זאת יתבצע לצד ההתחשבות המלאה בצרכיה וברצונותיה של האישה שמועמדת להגדלת חזה – במטרה לבצע עבורה את ההתאמה המיטבית בין הניתוח הרצוי לבין המידות הנכונות והמדויקות ביחס למידות גופה. 

נשים המעוניינות לבצע ניתוח הגדלת חזה, וגילן למעלה מגיל 45 – נדרשות, טרם ניתוח הגדלת החזה, לביצוע בדיקת ממוגרפיה במכון מורשה, כאשר כירורג שד או רופא משפחה יספקו את ההפנייה לבדיקה. טרם הניתוח, כל אישה תקבל באופן מפורט את כל המידע אודות הניתוח הפלסטי העתידי שברצונה לבצע, המידע מונגש בשקיפות המלאה וכולל גם את המידע של תוצאות הניתוח, סיכון אפשרי ואחוזי הצלחה. 

במרפאה הפלסטית בראשותו של ד"ר וולף תוכלו להנות מחדשנות טכנולוגית, אנו נעזרים במיטב המכשירים הטכנולוגיים החדשניים – וזאת על מנת להמחיש לכל אישה בצורה ויזאולית את התוצאות האפשריות של הניתוח הרצוי, וזאת באמצעות הדמיה בתלת מימד, שמאפשרת, הלכה למעשה, תיאום ציפיות גבוה יותר המהווה חלק בלתי נפרד מהצלחתו של הניתוח ומשביעות רצון המנותחת. 

כמו כן, בעת ההכנות לקראת הניתוח, אנו נקבע יחד את התוכנית מדויקת לניתוח הגדלת החזה, הכוללת את סוגי השתלים, גודל השתלים, מנח השתל ומיקומו של החתך. יש לציין שניתוח הגדלת חזה טומן בחובו החלטה חשובה, כבדת משקל ובעלת השפעה ניכרת על חייכן, ועל כן לעיתים יש צורך בכמה פגישות הכנה לקראת הניתוח. 

שלב תיאום הציפיות בין המטופלת למנתח הינו שלב מכריע להצלחת הניתוח. שביעות רצון המנותחת לטווח הארוך נשענת על ההתאמה המדויקת של השתל בהתאם לרצונה ולציפיותיה טרם הניתוח. במרכז הרפואי שלנו, אנו לוקחים בחשבון את מכלול השיקולים: החל מרצון המועמדת לניתוח, דרך התחשבות בפרמטרים מקצועיים ורפואיים כמו: מידות גוף, נפח השדיים ומאפיינים של רקמת השד וכלה בגודל ומיקום השתל. וזאת במטרה להגיע לתוצאה הטובה, הבטוחה, האסתטית והטבעית ביותר שתישמר לטווח ארוך. 

הגדלת חזה: אופן הביצוע, החלמה מהירה וסיבוכים נדירים

ניתוח הגדלת חזה אורך בסביבות כשעה ומתבצע בהרדמה כללית של המטופלת. המנתח מבצע חתן קטן בעור ויוצר כיס להחדרת השתל. סוג השתל, צורתו ומיקומו ייקבעו מראש, טרם הניתוח, במעמד פגישת ההכנה ביחד עם המטופלת, ובהתאמה המירבית ובניית תמהיל ייחודי המותאם הן לרצונותיה והן לצרכיה הרפואיים והפיזיולוגים. 

מבנה גופה של האישה יקבע את מיקום השתל בפועל. למשל, לנשים בעלות מבנה גוף רזה השתל יוכנס לרוב מתחת לשריר החזה. לעומת זאת, לנשים מלאות השתל יוכנס מעל לשריר החזה. אחרי שהשתל הוכנס אל בית החזה – החתך ייתפר בתפר סמוי, והמנותחת תלך עם חזיית ספורט מותאמת לאחר הניתוח. 

במקרים רבים, נשים אשר עוברות ניתוח הגדלת חזה מתאוששות כמה שעות לאחר הניתוח ומשוחררות להתאוששות והחלמה בביתן ללא כל צורך באשפוז. צוות המרפאה וד"ר וולף דואג ללוות את המטופלת ולספק לה את כל המענה הרפואי הדרוש עד להחלמתה הסופית מהניתוח. 

בנוסף, תקופת ההחלמה תלויה בעיקרה בסוג הניתוח המבוצע ולרוב היא אורכת כחודש ימים מיום הניתוח. במידה ובוצע ניתוח השתלת חזה מתחת לשריר ייתכן שהכאבים בעקבותיו יהיו חזקים יותר לאור העובדה שהוא נחשב לניתוח יותר מורכב. במהלך תקופת ההחלמה המטופלת תלבש חזיית ספורט מיוחדת ויאסר עליה לשכב על הבטן. בשבועות הראשונים יש להימנע מפעילות ספורטיבית כמו: קפיצות, חדר כושר, ריצה וזאת על מנת שלא לטלטל את השדיים שעדיין בתהליך התקבעות. 

כמו כן, במרבית המקרים, המטופלת תידרש בטיפול מונע של  אנטיביוטיקה בכדי למנוע זיהומים. ניתן לחזור לפעילות השגרתית כמה ימים לאחר הניתוח, וכשבועיים לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות גופנית מתונה. תוצאות הניתוח הסופיות יתקבלו לאחר שלושה חודשים מיום הניתוח, כאשר בימים הראשונים שלאחר הניתוח החזה טרם התעצב לצורתו הסופית, ועקב כך הוא עשוי להיראות מעט מורם ופחות טבעי. בנוסף, כמו בכל ניתוח כירורגי, יכולות להופיע כמה תופעות לוואי לאחר ניתוח הגדלת חזה כמו: רגישות גבוהה בשדיים ובאזור הניתוח הכירורגי, שדיים קשיחים ומורמים וזאת כתוצאה מהצטברות של נוזלים, התכווצות השריר ומתיחת העור. עור מבריק ומתוח שנוצר בעקבות גדילת נפח החזה ומתיחת העור שמסתגל לאיטו לנפח השד החדש. 

יתרה מכך, עלול להיווצר חוסר בשיווי משקל בחזה בעקבות גדילת נפח החזה אשר יעלם כשהגוף יסתגל לפרופורציה החדשה ולנפח השתל. חשוב להדגיש כי כל התופעות לוואי שהוזכרו הינן תופעות לוואי טבעיות החולפות במהלך תקופת ההחלמה. 

כיום, לאור העובדה שניתוחי הגדלת חזה הפכו לנפוצים מאוד בקרב אוכלוסיית הנשים ברחבי העולם, הסיבוכים שהיו נפוצים בעבר הולכים ומתמעטים והופכים לנדירים, וזאת הודות להתפתחותה המתמדת של הרפואה הפלסטית. יחד עם זאת, חשוב לבחור בכירורג פלסטי מנוסה ומומחה בתחום על מנת להפחית את רמת הסיכון למינימום האפשרי. 

קיימים סיבוכים נדירים מאוד שיכולים להתרחש לאחר ניתוח הגדלת חזה כמו: דליפת השתל, שטפי דם, זיהום עיוותים בצורה של השד וירידה תחושתית במקום הניתוח. סיבוכים נדירים אלו עלולים להופיע גם זמן רב לאחר הניתוח והם ברי טיפול. חשוב לבצע בדיקה גופנית אם עולה ספק בכל עת לאחר הניתוח. בנוסף ההמלצה היא לבצע מעקב רפואי ובדיקה אחת לשנה אצל כירורג שד. 

לעיתים ניתן לשלב בין ניתוח להגדלת חזה לבין ניתוח להרמת חזה, מדובר בשני ניתוחים בעלי טכניקה שונה. אולם קיימים מקרים שיש צורך בשילוב בין השניים וזאת בהתאם לתכנית שנקבעה יחד עם המטופלת מראש. 

סוף למיתוס: אפשר להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה!

ישנם מקרים שנשים עלולות להימנע מניתוח הגדלת חזה בעקבות חשש שלא תהיה להן את האפשרות להניק לאחר הניתוח. חשש זה מוטעה מיסודו, מכיוון שלרוב בהגדלת חזה אין כל פגיעה בצינוריות חלב ואף ניתן להניק הנקה מלאה באופן טבעי לאחר הניתוח ועם שתלים בשדיים. 

ניתוח הגדלת חזה הוא בעל תוצאות ארוכות טווח. אם הניתוח מבוצע באמצעות כירורג פלסטי מנוסה ומומחה וטיב השתלים איכותי וחדשני – תוצאות הגדלת החזה יכולות להישמר לכל החיים. 

למרות זאת, חשוב לציין שקיים בלאי לשתלים בשדיים לאורך השנים, ועל כן רצוי לבחון ולבדוק את מצב השתל מעת לעת. בנוסף, ישנן נשים המעוניינות להגדיל את השתלים עם השנים או שהתפתחה אצלן התכווצות קופסית – ובעקבות כך רוצות לבצע ניתוח חזה נוסף. כמו כן, יש לקחת בחשבון את השינויים הנוצרים ברקמות ובעור כתוצאה מההתבגרות הטבעית של הגוף עם השנים – שינויים שעלולים לגרום לצניחת החזה. על כן, חשוב להיות במעקב מתמיד אחת לשנה על מנת למנוע סיבוכים עתידיים. 

ניתוח הגדלת החזה מתבצע עם חתך שנעשה מתחת לקפל התת שדי או מסביב לעטרת הפטמה. נשים רבות חוששות מהצלקות לאחר הניתוח, אך הצלקות שנותרות לרוב כשנתיים לאחר הניתוח, הן צלקות מזעריות ואסתטיות ולעיתים גם קשה מאוד להבחין בהן. בנוסף במקרה של ניתוח משולב של הרמה והגדלת חזה יתבצעו שני חתכים: האחד, מהפטמה אל הקפל התת שדי, והשני, מסביב לעטרת הפטמה. 

כמו כן, ככל שהעור יותר כהה כך הצלקות יהיו בולטות יותר. לאחר הניתוח יש להקפיד על היגיינה נכונה באזור הניתוח אשר תסייע להחלמת הצלקות לטווח הארוך. בנוסף, על מנת לטשטש את הצלקות יש להימנע משיזוף וחשיפה לשמש וממתיחה של העור. 

איך מתקדמים?

אם את מרגישה שאת לא מרוצה מהחזה שלך כפי שהוא ואת שואפת לבצע שינוי, הנך מוזמנת להתקשר ולקבוע פגישת ייעוץ עם ד"ר וולף. בפגישת הייעוץ תוכלי לקבל את כל האינפורמציה הרלוונטית, לשאול שאלות חשובות שעולות לך ולבסוף ד"ר וולף יתאים לך באופן אישי את הטיפול המיטבי בעבורך. 

לפגישת ייעוץ – בלי כל התחייבות, צרי קשר 073-3745605