TOP

תיקון פטמות שקועות

ניתוח תיקון פטמות שקועות מתבצע במצבים בהם לאישה מבנה פטמות המשוכות כלפי פנים, דבר המפר את הנראות הטבעית והרגילה ומייצר מראה שונה שעלול להיתפש כמוזר. ישנן נשים הנולדות עם פטמות שקועות עקב פגם גנטי מולד ובמקרים אחרים הבעיה נגרמת כתוצאה מנזק פיזי כלשהו כגון: טראומה שנגרמה לאזור הזה בגוף, זיהומים, או גידול סרטני בשד שפגם בנראות של הפטמה. לפני הכל, תפגשי לפגישת ייעוץ עם ד"ר וולף. הוא יבצע בדיקה שתבאר את הגורמים לשקיעת הפטמה שלך. במידת הצורך, הוא יפנה אותך לבדיקת הדמיה וזו תסייע בקביעת הגורמים המדויקים שהובילו למצב זה. רק כאשר הרופא יודע לספר את הסיפור המלא מאחורי הממצא הפיזי, הוא ידע להתאים את הפתרון המושלם עבורך.

אופן ביצוע הניתוח לתיקון פטמות שקועות

עיקרו של הליך הניתוח הוא ביצוע חתך דרך הפטמה. החתך הזה משחרר את הרקמה הבעייתית שמושכת את הפטמה כלפי פנים וזו יכולה לשוב למקומה הטבעי. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית ואורך כחצי שעה.

מתי נבחר לטפל בפטמות שקועות?

הפטמות מחוברות לצינוריות חלב שנמצאות בתוך השדיים ולכן במצבים מסוימים של פטמות שקועות ישנו קושי בהנקה. פטמות שקועות יכולות להופיע בכל מיני דרגות ולא בכל המקרים יהיה כדאי לנתח.

פטמה שקועה

 

ישנם שלושה סוגים של פטמות שקועות:

פטמות שקועות קלות 

כאן מתרכזים מרבית המקרים. מצב של שקע קל, הפטמה בכל זאת בולטת במידת מה, וישנה תגובה לגירויים כמו קור או הנקה. במקרה זה לא יהיה צורך על פי רוב בהתערבות כירורגית.

פטמות שקועות שמגיבות לגירויים מכאניים

 במצב כזה הפטמות שקועות בדרך כלל אך מזדקרות ובולטות החוצה ברגעי קור או בעת הנקה. במצב הזה ניתוח הוא בהחלט אופציה. כל מקרה ייבחן לגופו על ידי התייעצות עם הרופא.

פטמות שקועות באופן תמידי 

מצב שבו הפטמה אינה מושפעת משום גירוי שהוא ונותרת שקועה באופן תמידי. זהו מקרה קלאסי לטיפול על ידי ניתוח.

המלצות מטופלות שעברו ניתוחי חזה ע"י ד"ר עומר וולף

דבורה יחזקאל:

"עברתי ניתוח הקטנת חזה אצל ד"ר עומר וולף לפני כ 5 חודשים. מאושרת שעשיתי את הניחות ובמיוחד אצל ד"ר וולף, רופא עם יידי זהב! קשוב ,מקצועי, ונעים- התוצאה יצאה מעולה"
 

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

נטלי מיז:

"לפני כשבוע וחצי עברתי ניתוח אצל דר עומר וולף, ניתוח הרמה והגדלת חזה. גם בחלומות שלי לא האמנתי שאקבל יחס כזה חם אכפתי ומקצועי לכל אורך הדרך שזה כולל גם את הצוות לפני ואחרי הניתוח. הניתוח התבצע בצורה מקצועית ואף מדוייקת.. לא חשתי כאבים כלל והכל עבר בצורה מושלמת. בכל שאלה שהייתה לי הוא תמיד היה שם בשבילי, תמך, הסביר והרגיע.. שלא לדבר על התוצאה המהממת שקיבלתי בזכותו. תודה על הביטחון שנתת לי אין כמוך"

כיצד ניתן לטפל בפטמות שקועות?

תיקון פטמות שקועות במהלך היריון

 מתבצע באמצעות כיפות מפלסטיק שנראות כמו קונכיות אותן יש להתקין בתוך החזייה במהלך השליש האחרון להיריון. הכיפות מפעילות לחץ עדין וקבוע סביב הפטמה, מה שמאפשר במרוצת הזמן שחרור של הפטמה השקועה מתחת לפני העור. השלב הראשון של התהליך יהיה להרכיב את הכיפות למספר שעות ביום. לאחר הסתגלות קצרה, הכיפות תורכבנה לכל מהלך היום מלבד השינה. השלב האחרון מתרחש לאחר הלידה: מרכיבים את הכיפות כחצי שעה טרם ההנקה ואלו מסייעות בהבלטת הפטמות במטרה להקל על ההנקה.

תיקון פטמות שקועות על ידי הזרקה

 בשיטה זו נעשה שימוש בחומרי מילוי שמזריקים לתוך הפטמה. התהליך הוא של הזרקה קצרצרה והתוצאות נראות לעין באופן מידי. אין שום תופעות לוואי נראות לעין ואי לכך ניתן להמשיך בשגרת היום כאילו לא קרה דבר.

תיקון פטמות שקועות באמצעות הליך כירורגי 

בטכניקה זו הפטמה נשלפת החוצה ומסביבה נתפר העור, או שלחילופין מתבצעת קשירה בכדי למנוע את שקיעת הפטמה.

תיקון פטמות שקועות באמצעות ניתוח פלסטי 

הרופא מבצע חיתוך עדין בפטמה. החיתוך הזה חודר את הרקמה הבעייתית ולמעשה משחרר את ההידוק שלא מאפשר לפטמה לבלוט. אנו מדגישים בפניך שוב את נושא ההנקה שקריטי כאן: החתך בהכרח יפגום בצינוריות החלב מה שימנע ממך את היכולת להניק בעתיד. על כן עליך לעשות את השיקולים המתבקשים בכובד ראש כדי להגיע להחלטה מדויקת, כזו שתוכלי לעמוד מאחוריה שנים רבות בלב שלם.

תיקון פטמה שקועה

למי מתאים הניתוח?

ניתוח תיקון פטמות שקועות מתאים למקרים שבהם הפטמות הן עיקשות במיוחד, לא מגיבות לאף גירוי ולא מגיבות לטיפולים אחרים שאינם ניתוח. זאת כאמור לאור השינוי הבלתי הפיך במבנה פנים השד שלא מאפשר הנקה בעתיד.

מה הסיבוכים בניתוח פטמות שקועות?

ניתן לומר כי הסיבוכים הם מזעריים ומעטים מאוד. אף על פי כן, יש להיערך אליהם ברצינות הראויה. סיבוכים אפשריים עלולים להיות: זיהום, רגישות יתר בפטמה או נפיחות תמידית. החדשות הטובות הן, שכל המקרים הללו הם דווקא כן והפיכים וניתן בקלות לפתור אותם.

בפגישת הייעוץ תכירי את ד"ר וולף והוא יכיר אותך. הוא ילמד ויבין בדיוק מה המצב של הפטמה שלך ומה הסיפור מאחורי המצב הזה. כך, על ידי למידה של האנטומיה שלך והבנה של צרכיך, הוא ידע להתאים לך את הטיפול המדויק עבורך. זה יאפשר לך לפתור את הסוגיה הזו אחת ולתמיד ולהמשיך את חייך שמחה ומשודרגת.

תיקון פטמות שקועות לפני ואחרי

תוצאות ניתוח תיקון פטמות שקועותאחרי תיקון פטמות שקועות

כירורגיית שד

פטמות שקועות הן תופעה שכיחה בקרב נשים, אך מופיעה גם אצל גברים. תופעה זו עשויה לפגוע קשות באיכות חייהם של אנשים רבים, בעיקר בפן החברתי והרומנטי, וכן עשויה להקשות מאוד על נשים בתקופת ההנקה. תחושת המבוכה והבושה נוכח התופעה מונעת מרבים להתמודד עמה. לאמיתו של דבר, הרפואה בת ימינו מאפשרת קשת רחבה של פתרונות, כירורגיים ואחרים. זה אומר שלא רק שבהכרח יהיה פתרון לבעיית הפטמות השקועות, חמורה כלל שתהיה, אלא שהפתרון הנבחר יהיה מותאם באופן נקודתי לנסיבות הייחודיות שלך ושהוא לא יהיה כרוך בכאבים רציניים, בזבוז זמן רב או הוצאות גדולות מדי.

אני סבור שהדרך המקצועית והנכונה מבחינתי לטפל בפטמות שקועות תהיה בראש ובראשונה ביצוע בדיקה יסודית ובסופה אבחון של הסיבה השורשית למצב. לאחר שמתקבלת הבנה מלאה בדבר הפרופיל הרפואי –  אפרוש בפניך את הפתרונות השונים ומשמעותם, כשהשלב הבא יהיה לבחור יחד את הפתרון האידיאלי עבורך. הדרך משם להשבת הפטמות למצב הרצוי נגישה מאד.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע