TOP

הגדלת חזה - מתאים לי?

על פי מחקרים רבים, ניתוחי הגדלת חזה נמצאו כמשפרים גורמים פסיכולוגיים כגון: דימוי גוף, ביטחון עצמי, ערך עצמי, תחושות חיוביות, תחושת שלמות, הנאה ואיכות חיים. כמו כן, הניתוח גורם לנשים רבות תחושות נוחות בגופן, שהופך לאסתטי בעבורן דבר שיוצר שביעות רצון גבוהה מההליך.

ניתוח הגדלת שדיים מבוצע באמצעות שתלים אשר מוכנסים מתחת לעור, ומקנה לחזה מראה מעוצב ואסתטי בתוך מסגרת המבנה הקיים של החזה ותוך שמירה על צורתו הטבעית. הניתוח הוא קוסמטי ומיועד לשיפור ושינוי הנפח של החזה, לתיקון צורה ואסימטריה.

תוכן עניינים

אז למה נשים עושות הגדלת חזה?

קשה לומר שיש "טיפוס", גיל או שלב בחיים להגדלת חזה – כל ניתוח שכזה הוא ייחודי כי כל אישה בוחרת לעבור אותו מסיבותיה שלה. מה שכן אפשר להגיד זה שלכל אישה יש מערכת יחסים עם החזה שלה.
גודל החזה הוא רק אחת מן הסיבות האפשרויות. החל מנשים צעירות בשנות ה-20 שרוצות חזה צעיר ושופע ועד לאימהות בשנות ה-40 שרוצות להחזיר לעצמן את השדיים טרום ימי ההנקה, את תחושת הנשיות והאטרקטיביות.

אכן, הפרופורציות של הגוף הנשי תלויות מאוד בגודלו וצורתו של החזה. נשים רבות היו רוצות חזה פרופורציונלי יותר, מלא ושופע שיתאים למבנה גופן וישלים את הגזרה שהן תמיד חלמו עליה.
בעזרת ניתוח בחזה הן מרגישות עליה בביטחון העצמי, באטרקטיביות שלהן בעיני עצמן ואחרים, שלמות יותר ונשיות יותר.

הניתוח מיועד גם לי?

הניתוח מיועד עבור כל אישה שרוצה להגדיל את החזה שלה, לשנות את המבנה והצורה שלו בהליך פשוט יחסית, עם תקופת החלמה קצרה ותוצאות מרשימות מאוד.
כל עוד עברת את גיל 18 ואת בבריאות טובה, תוכלי לעבור ניתוח לשינוי החזה וליהנות מחזה נשי ומלא המתאים למידות גופך. יש לקחת בחשבון שמרבית המנתחים הפלסטיים לא יעשו הגדלה לחזה של מי שטרם מלאו לה 18 שנה.

בנוסף, לא ניתן לעבור כל ניתוח פלסטי במידה והמטופלת סובלת ממחלה ממארת, מחלה כרונית שמונעת פרוצדורות כירורגיות, שימוש בתרופות מסוימות וכמובן בזמן הריון או אם לא עברו 12 חודשים מסיום ההנקה.

אז לעשות הגדלת חזה או לא?

החזה הנשי הוא חלק גדול ובלתי נפרד מהזהות של כל אישה וההחלטה לשנות אותו יכולה להיות מורכבת וארוכה.
ישנן נשים שמתלבטות משך שנים האם לעבור הגדלה, אולי רק הרמת חזה? האם להמתין אחרי לידות והנקה? האם בכלל יתאים לי חזה גדול יותר?
תשובות לשאלות הללו יוכלו לעזור לך בקבלת ההחלטה אך השאלה הראשונה שעלייך לשאול היא – האם אני מרוצה מהגודל והצורה של החזה שלי? אם התשובה היא כן, כמובן שאין צורך בשינוי אך אם היססת, אם ענית לא, אם את רוצה חזה גדול ושופע יותר, מלא וכזה שמחמיא לקימורי גופך ולפרופורציות שלך הגדלת חזה היא בדיוק ההליך שמתאים לך.

המלצות מטופלות שעברו ניתוח הגדלת חזה ע"י ד"ר עומר וולף

ליאת שחר:

"לפני שבועים עברתי ניתוח להגדלת חזה לאחר ירידה 40 ק"ג.. חששתי מאוד מהתהליך מסיבות כאלה או אחרות אך זה משהו שכל כך רציתי וחיכיתי לו שנים.. סוף סוף קיבלתי את האומץ והלכתי למספר ייעוצים אך לא הרגשתי בטוחה. הייעוץ האחרון היה אצל ד"ר עומר וולף.. אין לי מילים לתאר את התחושות שלי, ידעתי במקום שהוא זה שיהיה המנתח שלי. הייתי אצל כל כך הרבה רופאים גדולים ונחשבים אבל לא הרגשתי איתם את מה שהרגשתי עם ד"ר עומר, סוף סוף הרגשתי בטוחה שהגעתי למקום הנכון. היום אני שבועיים אחרי, אין מאושרת ממני!!! החלמה קלה שאין לתאר ! ומראה טבעי ומושלם…! תודה רבה לך ד"ר עומר וולף בחרתי נכון"

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

נטלי מיז:

"לפני כשבוע וחצי עברתי ניתוח אצל דר עומר וולף, ניתוח הרמה והגדלת שדיים. גם בחלומות שלי לא האמנתי שאקבל יחס כזה חם אכפתי ומקצועי לכל אורך הדרך שזה כולל גם את הצוות לפני ואחרי הניתוח. הניתוח התבצע בצורה מקצועית ואף מדוייקת.. לא חשתי כאבים כלל והכל עבר בצורה מושלמת. בכל שאלה שהייתה לי הוא תמיד היה שם בשבילי, תמך, הסביר והרגיע.. שלא לדבר על התוצאה המהממת שקיבלתי בזכותו. תודה על הביטחון שנתת לי אין כמוך"

מתלבטת? צפי בסרטון הבא...

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ, על מה נדבר?

בפגישה הראשונה ד"ר עומר וולף יקשיב וישמע מהן הציפיות שלך מהניתוח, יסביר את האופציות עומדות בפנייך, את מהלך הניתוח על כל האפשרויות השונות שלו ויענה על כל שאלותייך.
תוכלי להתעניין בסוגי השתלים השונים ומה ההבדלים ביניהם, לגבי מידת ותקופת האחריות של היצרן, היתרונות והחסרונות של כל שיטה ולקבל מידע נוסף כגון הניסיון המקצועי של עומר, ההתמחות ועבודתו בבית החולים אסף הרופא, המלצות של מטופלות אחרות, מהו תהליך קבלת ההחלטות הנכון לך ואיך מתבצע בפועל הניתוח.

במסגרת ההכנות לניתוח המרפאה תבנה תוכנית טיפולית לניתוח חזה, התכנית תכלול את סוג השתל, גודל, צורה ומיקום החתכים לצורך הכנסת השתלים. לעיתים ניתוח להגדלת השדיים מצריך מספר פגישות הכנה וזאת לאור ההשפעה הניכרת והחשובה שיש לו על חיי המטופלות. עוד בטרם הניתוח תוכלי ליהנות מהדמיה תלת ממדית של מראה החזה הצפוי לאחר הניתוח, דבר שמצמצם באופן משמעותי את הסיכון לכישלון ולתוצאה לא רצויה. במרפאתנו עומדים תמיד לנגד עינינו שביעות רצון המטופלת, לצד השיקולים הרפואיים והמקצועיים. במטרה להגיע לתוצאה המיטבית והאסתטית ביותר למשך שנים ארוכות.

כמה מילים על השתלים ועל המיקום

אפשר לחלק את סוגי השתלים לפי-4 קריטריונים:

החומר ממנו עשוי השתל – לכל שתל שני רכיבים: המעטפת והמילוי. השתלים הנפוצים ביותר בשימוש הם שתלים העשויים מעטפת סיליקון במילוי סיליקון רך. אלו הם השתלים בעלי הוורסטיליות הגדולה ביותר. ניתן לייצר אותם במגוון צורות, רמות גמישות ורכות, עם מעטפת חלקה או מחוספסת ועוד. שתלים איכותיים מגיעים עם אחריות יצרן באישור משרד הבריאות הישראלי ו/או ה-FDA האמריקאי או המקבילה האירופאית שלו.

המילוי – סיליקון , סיליקון ג'ל או סיילין (מי מלח). כיום משתמשים בעיקר בשתלים במילוי ג'ל שמאפשרים ליצור מראה ותחושה טבעיים יותר מבעבר. השימוש בשתלי סיילין לא נפוץ היום משיקולי בטיחות ושלמות השתלים לאורך זמן.

הצורה – עגול, אגסי, אנטומי, שטוח, רחב ועוד אפשרויות רבות נוספות. שתלים לניתוחי חזה מיוצרים במגוון גדול מאוד של צורות. ההתאמה של הצורה נעשית באופן אינדיבידואלי לכל אישה בהתאם לנתוניה הפיזיים והרצון שלה, אין שתל אחד שמתאים לכולן.

הגודל (נפח וגובה/רוחב) – כשמדברים על גדלים של סיליקון בשתלים לרוב מדברים במנוחים של CC כלומר נפח 300 CC, 250 CC וכדומה. לא אחת, נשים מגיעות אל הכירורג כשהן רוצות נפח שתל מסוים אך מגלות שהנפח הוא לאו דווקא זה שיקבע בסופו של דבר את הגודל של החזה אלא צורת השתל, גובהו ואורכו המשפיעים על המראה הסופי לא פחות.

השיטות לניתוח הגדלת חזה ומיקום השתלים

אחרי שהוחלט על סוג השתל והגודל שלו, הגיע הזמן להחליט על השיטה הניתוחית והמיקום של השתל – מעל או מתחת לשריר. בהתאם לרצונות שהמטופלת הביעה ולחזון שלה, הנתונים הפיזיים וההיסטוריה הרפואית הרופא יחליט על הדרך הטובה ביותר להחדיר את השתלים.
4 השיטות האפשריות למיקום החתך הניתוחי הן:

דרך הקפל התת שדי – השיטה הנפוצה ביותר, מאפשרת להסתיר את הצלקת הניתוחית מתחת לקפל השד.

באזור הפטמה – אפשר להחדיר את השתל דרך חתך באזור הפטמה, בשיטה זו משתמשים בעיקר כשיש צורך לשנות את המיקום של הפטמות או להקטין את עטרת הפטמה. החתך מותיר צלקת דקה המוסתרת ככל האפשר בקו המתאר הטבעי של הפטמות.

דרך בית השחי – על פניו, שיטה זו עדיפה כי היא אינה משאירה צלקות באזור השדיים אך לרוב בוחרים שלא להשתמש בה כי היא מורכבת יותר לביצוע, אורכת זמן רב יותר ומגבילה את המיקום של השתלים ולכן גם לא תתאים לכל מטופלת. בנוסף, ישנן נשים שבהן הצלקת בבית השחי דווקא תבלוט יותר מכיוון שמדובר באזור עם עור דק במיוחד ועדין שנוטה לא להחלים היטב.

דרך הטבור – אופציה שפותחה כדי למנוע לחלוטין כל סימן בעקבות הניתוח, ניתן להשתמש בה רק עם שתלי סיילין ומרבית הפלסטיקאים נמנעים ממנה כי היא לא מאפשרת שליטה טובה במיקום השתל, מוגבלת בסוג השתל וצורתו ויש בה סיכוי רב יותר לסיבוכים.

2 האפשרויות למיקום השתלים הן:

מתחת לשריר – מיקום השתל מתחת לשריר החזה. היתרון הוא טשטוש הגבול של השתל (בעיקר רלוונטי לנשים רזות), סיכוי נמוך יותר לתופעת הקפסולה (פרטים בהמשך) ובאופן כללי מראה מעט יותר טבעי (במיוחד בשימוש בשתלים כדוריים). החיסרון הוא חיתוך של רקמת השריר ותקופת החלמה ארוכה יותר. בנוסף, כאשר ישנה תנועה של שרירי החזה השתלים עלולים לזוז לצדדים וייווצר מראה מעט לא סימטרי.

מעל השריר – מיקום השתל מעל שרירי החזה. היתרון הגדול הוא בקלות הניתוח ותקופת החלמה קצרה יחסית. כמו כן, אין סיכוי לתזוזה של השתלים כאשר שרירי החזה נעים. החיסרון הוא בקושי ליצור מראה מאוד טבעי בעיקר בנשים רזות להן פחות רקמת שומן ועור שיכסו את השתל.

תמונת לפני אחרי לניתוח הגדלת שדיים

אם רצית לדעת מהי הגדלה בשומן עצמי, הנה הסבר קצר

אחת השיטות החדשות שתופסות תאוצה בשנים האחרונות היא הזרקת שומן עצמי.
לשיטה יתרון מעניין – הסרת שומן מאזורים בהם הוא אינו רצוי ו"העברה" שלו לאזור בו הוא מאוד רצוי, לחזה.
השומן נלקח מאזורים בהם הוא מפריע לאסתטיקה והצורה הנאה של הגוף כמו הירכיים והבטן ומוזרק לאזור החזה במטרה לפסל אותו.
ההליך מתאים במיוחד למי שרוצה לעבור "הגדלה קטנה" למשל לנשים אחרי תקופת ההנקה שרוצות להחזיר לחזה את נפחו המקורי ללא הגדלה משמעותית.
התוצאה טבעית מאוד, גם במראה וגם בתחושה. ניצן לשלב שתל עם הזרקת שומן עצמי ולקבל חזה גדול יותר המרגיש מאוד טבעי למגע.

איזה שתל לבחור? איזו שיטה מתאימה לי?

לכל שיטה יתרונותיה וחסרונותיה, לכל מיקום של השתל וצורתו, סוג השתל, גודלו והדרך בה הניתוח מבוצע. הבחירה בסופו של דבר נעשית לאור ניסיונו ומומחיותו של הכירורג הפלסטי תוך מודעות אסתטית גבוהה ושאיפה למימוש החזון של המטופלת, הדרך בה היא רואה את הגזרה האידאלית שלה.
אין שתי נשים עם אותם הנתונים, כל אחת מיוחדת במינה, כל אחת וגופה. הבחירה תעשה בשיתוף פעולה מלא, תוך מתן הסבר על כל האופציות והתאמה מושלמת לנתונים הפיזיים של כל אחת ואחת, לפרופורציות הטבעיות של הגוף שלה וכמובן – לאיך היא רוצה לראות את עצמה אחרי הניתוח.

סרטון קצר על איך בוחרים נכון...

הגענו לשלב הניתוח, מה יתרחש שם ומה יתרחש אחרי?

איך להתכונן לניתוח?

ההכנות לניתוח הגדלה כוללות מספר בדיקות כמו בדיקות דם, אולטרסאונד חזה, צילום ריאות, ממוגרפיה (מעל גיל 40) ובדיקות נוספות במידה והרופא יבקש אותן. נשים מעשנות יתבקשו להפסיק לחלוטין כ-6 שבועות לפני הניתוח לא לשוב לעשן חודש אחריו מחשש לסיבוכים וסיכונים האופייניים בקרב מעשנים.
ביום הניתוח עלייך להיות בצום מלא של 6 שעות לפחות. חשוב לישון שנת לילה טובה ולהגיע רעננה. אין לצרוך אלכוהול בערב לפני הניתוח, אין לחשוף את החזה לשמש (לא ניתן לנתח עור עם כוויות שמש), יש לפעול לפי הוראות הרחצה וההיגיינה שתקבלי מהמרפאה. חשוב מאוד לא למרוח קרם על החזה לאחר הרחצה בבוקר ובאופן כללי לשמור על היגיינה טובה ככל האפשר.

מהו מהלך הניתוח וההתאוששות?

הניתוח נעשה בהרדמה מלאה בבית חולים ונמשך בין שעה אחת לשעתיים. במהלך הניתוח הרופא יוצר מעיין "כיס" אליו מוחדר השתל. ניתוח הגדלת שדיים אינו נחשב לפרוצדורה מורכבת ואין צורך באשפוז או השגחה ללילה. כבר לאחר מספר שעות תוכלי לחזור לביתך להמשך התאוששות והחלמה.

למה לצפות בתקופת ההחלמה?

בימים הראשונים – ייתכן שתחושי אי נוחות וכאב או חוסר תחושה ונפיחות באזור החזה. אלו תופעות לוואי טבעיות לחלוטין שיעברו מעצמן ללא כל התערבות. ייתכן ותראי שטפי דם באזור התפרים ובחזה עצמו, גם אלו תופעות טבעיות שיחלפו מעצמן תוך מספר ימים עד כשבועיים. ניתן להיעזר במשככי כאבים במידת הצורך, ללא מרשם או לבקש מן הרופא משככים חזקים יותר במידת הצורך.
תקופת ההחלמה משתנה ואינדיבידואלית אך במרבית המקרים נמשכת בין ארבעה לחמישה שבועות ממועד הניתוח. במסגרת תקופת ההחלמה יש ללבוש חזיית החלמה ייחודית ואין להפסיק את השימוש בה עד להוראה מן הרופא. כמו כן, לא ניתן לישון על הבטן. בתקופת ההחלמה חל איסור בביצוע פעילות גופנית וזאת במטרה למנוע את טלטול השתלים שטרם סיימו את תהליך ההתקבעות שלהם. בנוסף, במסגרת תקופת ההחלמה תתבקשי ליטול אנטיביוטיקה במטרה למנוע זיהום לאחר הניתוח. תתאפשר חזרה לפעילות שגרתית מתונה והדרגתית כעבור מספר ימים מיום הניתוח.

האם יש תופעות לוואי או סיכונים?

הגדלה היא בין הניתוחים הנפוצים ביותר ברפואה הפלסטית, מאות אלפי אם לא מליוני נשים עברו ויעברו אותו בהצלחה גדולה וללא כל תופעת לוואי מיוחדת. עם זאת, כמו כל הליך כירורגי גם כאן יש סיכון קטן של זיהום, דימום וחוסר תחושה. שמירה על הוראות הרופא המנתח לפני ולאחר הניתוח יורידו את הסיכונים הללו כמעט ל-0.
סיכון ייחודיים להגדלת חזה הוא תופעת הקפסולה (התקשות קופסית) בה הגוף עוטף אותו ברקמת חיבור. התוצאה היא נוקשות בחזה, אי נוחות ואפילו כאבים כרוניים. אין לצפות מראש מי עלולה לפתח את התופעה אך הסברה היא שמדובר בנטייה גנטית להצטלקות בשילוב זיהום באזור הניתוחי. כדי להוריד את הסיכון חשוב מאוד לבחור בכירורג פלסטי העובד בשיטות מתקדמות עם ציוד רפואי מודרני ובבית חולים. מידת הניסיון של הרופא גם היא חשובה שכן למיקום השתל השפעה על הסיכוי לפתח את התופעה.

האם יש הגבלות כלשהן אחרי הניתוח?

לאחר תום תקופת ההחלמה (מספר שבועות עד כ-3 חודשים) אין באמת מגבלות על מי שעברה השתלת חזה. תוכלי לעבוד, ללמוד, לעסוק בכל תחביב ופעילות כולל בפעילות גופנית ואפילו ספורט אקסטרים, לטוס, לצלול וליהנות מהגזרה החדשה שלך ללא כל חשש לשלומם של השתלים או לפגיעה במיקום שלהם והמראה של החזה החדש שלך.

אפשר להניק עם שתלי סיליקון?

התשובה הקצרה היא כן, ניתוח להגדלת השדיים אינה פוגעת בצינוריות החלב ולא מונעת הנקה. עם זאת, במידה והחתך הניתוחי נעשה בקו הפטמה ייתכן שיהיה קושי בהנקה בכל זאת. מי שמעוניינת לשמר את היכולת להניק חשוב כי תציין זאת בפני הרופא כך שיוכל לבחור את השיטה הניתוחית בהתאם.

אם עברתי ניתוח הגדלה, האם החזה שלי ישמור על הצורה שלו אחרי הנקה?

הנקה משנה את צורתו של החזה ללא קשר לניתוח. מדובר בתהליך טבעי שהגוף הנשי עובר בעקבות ריבוי רקמה המייצרת חלב בשד אשר מגדילה אותו ואחראית לנפחו בזמן ההריון ולאחר הלידה. בסיום תקופת ההנקה, החזה מתרוקן מחלב אם אך לא תמיד יחזור לצורתו המקורית בשל השינויים שעבר, אלסטיות העור ושינויים הורמונליים. ישנן נשים שיבחרו לעבור ניתוח הרמת חזה ותיקון מיקום השתלים אחרי שיסיימו את תקופת ההריונות וההנקה כדי להחזיר לעצמן את החזה הנאה של שנות הנעורים.

האם אפשר לתקן אסימטריה יחד עם הגדלת חזה?

אברי הגוף הזוגיים שלנו בדרך כלל אינם סימטריים לחלוטין, הדבר נכון גם לגבי השדיים. אסימטריה קלה אם כך היא טבעית, בדרך כלל לא תפריע ולא דורשת כל התערבות או שינוי. אך אם מדובר באסימטריה משמעותית יכול להיות לא רק קושי אסתטי ואפילו מבוכה אלא גם קושי פונקציונאלי – בגדים שלא יושבים כמו שצריך, קושי במציאת חזיות, בגדי ים וכד'. אפשר להגדיל או להקטין שד אחד כדי להתאים לגודלו של השני או להגדיל את שניהם תוך שימוש בשתלים בנפח שונה כדי להפוך את השדיים לסימטריים. מי שרוצה לתקן חזה אסימטרי תוכל לעשות זאת עם או ללא הגדלה של שני השדיים, הכל בהתאם לנתונים שלה ולרצונותיה.

מתי אראה את התוצאות הסופיות של הניתוח?

לאחר תקופת ההחלמה הראשונית, הנפיחות, שטפי הדם והבצקת ירדו ויעלמו לאט לאט. לאחר כ-3 חודשים, השתלים ירדו למקום הקבוע שלהם ותוכלי לראות את התוצאות הסופיות של הניתוח. הצלקת מהניתוח תדהה לחלוטין ותתקבע לאחר כ-18 חודשים.

איך לשמור על התוצאות הניתוח?

הדבר היחיד שכדאי להקפיד עליו הוא לבישת חזייה עם תמיכה טובה, גם בלילה. מעבר לזה, אין הוראות מיוחדות לשמירה על תוצאותיה של הגדלה איכותית שנעשתה בשיטות כירורגיות מתקדמות על ידי מנתח בעל ניסיון.

האם אצטרך חזייה מיוחדת לאחר ההגדלה?

בתקופת ההחלמה חשוב מאוד ללבוש את חזיית ההחלמה אך אחריה אפשר לעבור לחזיות רגילות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את הצורה החדשה והמשקל של החזה שלך ולרכוש רק חזיות בעלות תמיכה טובה, עם כתפיות רחבות וכאלו שלא מאפשרות לחזה לזוז יותר מידי. בנוסף, כדי להימנע מחזיות סטרפלס וחזיות ספורט ש"מועכות" את החזה ועלולות לאורך זמן לגרום לשינוי במיקום של השתלים.

כמו כן, שינה לאחר הגדלה מומלצת רק עם חזייה (חזיית ההחלמה מתאימה מאוד לשינה) מכיוון שחזה גדול וכבד "מושך" לצד בזמן השינה ולאורך שנים נטייה זו עלולה לשנות את המראה של השדיים ולהאיץ צניחה. כמובן שמפעם לפעם, אם את רוצה ליהנות מבגד מסוים שדורש ממך לא ללבוש חזייה, או לישון בלי חזייה תוכלי לעשות זאת בלי חשש רק זכרי שבשגרה חזייה חשובה מאוד לשמירה על התוצאות המרשימות של הניתוח.

האם תמיד נשארת צלקת אחרי ניתוח פלסטי בחזה?

המטרה של כל ניתוח פלסטי היא שיפור אסתטי ולכן המיקום של החתך הניתוחי יהיה נסתר ככל האפשר. הצלקות אינן גדולות, מוסתרות על ידי קווי המתאר הטבעיים של הגוף וברוב המקרים ידהו ולא יהיו מורגשות כמעט תוך כ-18 ח' מיום הניתוח. אפשר לזרז את תהליך ההחלמה על ידי שימוש במשחות מעודדות החלמה ונוגדות הצטלקות (יש להתייעץ עם הרופא המנתח לקבלת המלצה).

האם השתל מפריע לביצוע ממוגרפיה?

יש לציין בפני הטכנאי שיש לך שתלים בחזה כדי שיוכל להתחשב בכך בזמן ביצוע הבדיקה. מעבר לזה אין שום מניעה לעבור בדיקה ממוגרפית או כל בדיקה אחרת (MRI, CT, אולטרסאונד וכד').

לכמה זמן "מחזיקים" השתלים? האם אצטרך להחליף אותם?

השתלים המודרניים עמידים מאוד, בטוחים ואיכותיים מאי פעם. מרבית הרופאים ימליצו להגיע לביקורת אחת לכ-7 עד10 שנים רק כדי לוודא את שלמותם ותקינותם ובהתאם לממצאי הבדיקה להחליט האם להחליף אותם או לא. במידה והחזה שלך עדיין נראה לשביעות רצונך והשתלים תקינים אין מניעה להשאיר אותם לעשור נוסף.