TOP

הגדלת חזה - המדריך המלא

אם את חושבת על הגדלת חזה, כדאי שתדעי, ניתוח הגדלת חזה הינו הניתוח המוביל והנפוץ ביותר בעולם. הגדלת החזה הוא ניתוח שמיועד לכל אישה בעלת חזה קטן, או לכל אישה שאינה שלמה ומרוצה ממראה החזה שלה כפי שהוא ושואפת לחזה זקור וגדול יותר. הניתוח מיועד גם לנשים שהפחיתו ממשקלן בצורה דרסטית, או נשים שהחזה שלהן איבד מנפחו עקב הריון, לידה והנקה. 

על פי מחקרים רבים, ניתוחי הגדלת חזה נמצאו כמשפרים גורמים פסיכולוגיים כגון: דימוי גוף, ביטחון עצמי, ערך עצמי, תחושות חיוביות, תחושת שלמות, הנאה ואיכות חיים. כמו כן, הגדלת החזה גורמת לנשים רבות תחושות נוחות בגופן, שהופך לאסתטי בעבורן דבר שיוצר שביעות רצון גבוהה. 

ניתוח הגדלת חזה מבוצע באמצעות שתלים אשר מוכנסים מתחת לעור, ומקנה לחזה מראה מעוצב, אסתטי וטבעי בתוך מסגרת המבנה הקיים של החזה ותוך שמירה על צורתו הטבעית ככל האפשר. לעיתים ניתוח להגדלת חזה משולב עם ניתוח להרמת חזה, תלוי בצורך האישי של כל אישה ואישה. ניתוח הגדלת חזה נחשב לניתוח קוסמטי לכל דבר ועניין, כאשר הניתוח מיועד לעבות את נפח החזה ולקנות לו צורה אסתטית ככל הניתן. 

הגדלת החזה: לשיפור רמת האסתטיקה בגופנו

ניתוח להגדלת החזה נועד על מנת לשפר את רמת האסתטיקה, כמעט כל אישה רוצה וחושקת בחזה מעוצב, יפה ועומד שיגרום לה להרגיש טוב עם עצמה ומושכת. מדובר בשיקולים סובייקטיביים המשתנים בין כל אישה על פי רצונה. 

במרבית המקרים, הרצון להגדיל את החזה נובע בעקבות הרצון לשיפור רמת האסתטיקה של החזה, לאחר שהוא איבד מהנפח שלו, במקרה של אסימטריה, שדיים קטנים, ריקים ועוד. כמו כן, לעיתים ישנם שיקולים פסיכולוגיים וחברתיים המשפיעים באופן ניכר על דימוי הגוף, הערך העצמי ותחושת הנשיות. 

חשוב לציין, שניתוח להגדלת החזה מותר לביצוע אך ורק כאשר מסתיימת ההתפתחות הגופנית בסביבות גיל 17-18, לא יבוצע ניתוח מתחת לגיל זה. בנוסף, לאור העובדה שמדובר בניתוח אסתטי וקוסמטי ולא בניתוח רפואי – יכול המנתח הפלסטי על פי שיקול דעתו הרפואית, לסרב לביצוע ניתוח שכזה, אם הוא קובע כי הניתוח עלול להוביל לפגיעה בריאותית בקרב המטופלת. 

המנתח הפלסטי יבצע תיאום ציפיות עם המטופלת ובאחריותו לבדוק את המידה הרצויה של החזה הרצוי, ולוודא שהמידות אכן פרופורציונליות וברות ביצוע ביחס למבנה הגוף של המטופלת, וזאת בכדי למנוע פגיעה מיותרת ברקמת השד, למנוע נזק גופני לגב או לכתפיים בעקבות משקל השדיים ולמנוע את נפילתו. 

הניתוח לא בהכרח מתאים לכל אישה וחשוב לקחת את זה בחשבון. לעיתים ישנם מקרים שבהם לא ניתן לבצע את הניתוח. במקרים של מחלות קשות, מחלות נפשיות, והפרעות פסיכיאטריות ייתכן שהמנתח הפלסטי יחליט שאין אפשרות לנתח ולהגדיל את החזה לאור הנסיבות הרפואיות. על הרופא המנתח מוטלת האחריות לוודא שההחלטה לביצוע הניתוח אכן התקבלה בצורה שקולה וצלולה ולא בקלילות הדעת המבוססת על חוסר יציבות נפשית. 

עוד דבר שחשוב לדעת, אישה לאחר לידה שמעוניינת לבצע הגדלת חזה נדרשת להמתין כחמישה חודשים לאחר סיום ההנקה. זאת מכיוון שחלים שינויים רבים בגוף האישה לאחר הלידה וההנקה, שינויים בגודל וצורת החזה שמצריכים המתנה עד שהחזה יתייצב לצורתו החדשה. כמו כן, עלולים להיווצר דימומים וזיהומים בתקופת הזמן שלאחר הלידה. 

אם אישה סובלת ממחלות כרוניות כלשהן, בעת פגישת הייעוץ עם הרופא המטפל עליה לקבל אישור לביצוע ניתוח הגדלת חזה המתייחס להיסטוריית התיק הרפואי שלה ביסודיות וכל הסיכונים ביחס למצבה הבריאותי. במקרים חריגים ביותר כמו אסימטריה חריגה או מומים קשים מלידה תיתכן החלטה חריגה שתאפשר ניתוח הגדלת חזה, בהתייחס לפרמטרים נפשיים, בריאותיים ופיזיים. 

בנוסף, לעיתים רצון האישה אינו מותאם לציפיות, ישנם מקרים בהם אישה מעוניינת בהגדלת החזה, כאשר בפועל ניתוח הרמת חזה יספק לה את המענה הדרוש. ולכן יש לקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח המומחה שיבדוק את כל הנתונים הפיזיים והרפואיים לצד הציפיות שלך, ויתאים בעבורך את הטיפול הטוב ביותר באופן אישי. 

טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית: הדמיה תלת מימדית  

במרפאתנו אנו מאמינים במתן יחס אישי לכל מטופלת ומטופל. על כן, במסגרת פגישת הייעוץ הראשונית המנתח הפלסטי יבצע בדיקה מקיפה ופיזיולוגית לצורך הערכה ואבחון של ההתאמה לניתוח בהתייחס לכל הנסיבות הרפואיות כגון: נפחו של החזה, מידת החזה ומימדי הגוף. בפגישות הייעוץ יקשיב המנתח המומחה לרצונותייך ולציפיותייך וזאת על מנת להתאים בצורה מיטבית את הטיפול האסתטי הנדרש. 

עוד דבר שחשוב לדעת, נשים מעל גיל 45 צריכות לבצע בדיקת ממוגרפיה מוקדמת, טרם ביצוע ניתוח הגדלת חזה. כמובן שטרם ביצוע הניתוח, במסגרת הייעוץ הרופא המנתח יסביר במפורט אודות הניתוח וירחיב במידע כגון: אחוזי ההצלחה ואחוזי הסיכון במסגרת הניתוח.  

במרפאתנו תזכו לחדשנות וטכנולוגיה מתקדמת, ד"ר וולף מייסד ומנהל המרפאה מקפיד להשתמש במכשור טכנולוגי מהמובילים ביותר בענף הפלסטיקה בישראל. עוד בטרם הניתוח תוכלו ליהנות מהדמיה תלת מימדית של מראה החזה הצפוי לאחר הניתוח, דבר שמצמצם באופן משמעותי את הסיכון לכישלון ולתוצאה לא רצויה. 

במסגרת ההכנות לניתוח נבנה תוכנית טיפולית לניתוח הגדלת חזה, התוכנית תכלול את סוג השתל, גודל, צורה ומיקום החתכים לצורך הכנסת השתלים. לעיתים ניתוח להגדלת חזה מצריך מספר פגישות של הכנה לניתוח וזאת לאור ההשפעה הניכרת והחשובה שיש לו על חיי המטופלות. במרפאתנו עומדים תמיד לנגד עינינו שביעות רצון המטופלת, לצד השיקולים הרפואיים והמקצועיים. במטרה להגיע לתוצאה המיטבית והאסתטית ביותר למשך שנים ארוכות. 

תהליך הניתוח 

ניתוח של הגדלת החזה מבוצע בהרדמה כללית ונמשך בין שעה לשעתיים. במהלך הניתוח הרופא המנתח מבצע חתך בעור אשר יוצר מעין "כיס" שאליו מוכנס השתל. מיקום השתל יקבע על פי מבנה הגוף של המטופלת. לדוגמה, לנשים מלאות יוחדר השתל מעל שריר החזה, לעומת נשים רזות שהשתל יושתל בגופן מתחת שריר החזה. 

על פי רוב, לאחר ניתוח חזה נשים מתאוששות תוך שעות ספורות מהניתוח, ללא שום צורך באשפוז אלא משתחררות להמשך החלמה בבית. ד"ר וולף וצוות המרפאה מלווים את המטופלות ומעניקים מענה רפואי, שירות אישי ואוזן קשבת החל מפגישת הייעוץ ועד להחלמה מלאה מהניתוח. 

תקופת ההחלמה משתנה ואינדיבידואלית אך במרבית המקרים נמשכת בין ארבעה לחמישה שבועות ממועד הניתוח. במסגרת תקופת ההחלמה המנותחת תידרש ללבוש חזיית ספורט ייחודית ולא תוכל לישון על הבטן. בתקופת ההחלמה חל איסור בביצוע פעילות גופנית וזאת במטרה למנוע את טלטול השתלים שטרם סיימו את תהליך ההתקבעות שלהם. 

בנוסף, במסגרת תקופת ההחלמה תתבקש המטופלת ליטול אנטיביוטיקה במטרה למנוע זיהום לאחר הניתוח. תתאפשר חזרה לפעילות שגרתית מתונה והדרגתית כעבור מספר ימים מיום הניתוח. התוצאות הסופיות של הניתוח, עיצוב החזה לצורתו הסופית והתקבעות השתלים יתקבלו רק לאחר שלושה חודשים ממועד הניתוח. ניתוח להגדלת חזה הוא ניתוח כירורגי שעלול לטמון בחובו תופעות לוואי כגון:  רגישות יתר בחזה, חזה קשיח ומורם, דימום, עור מתוח ומבריק, התכווצות שריר ואסימטריה בחזה. כל תופעות הלוואי הינן טבעיות לאחר הניתוח וחולפות בסיום ההחלמה מהניתוח. 

בעקבות ההתפתחות המתמדת של ענף הרפואה הפלסטית ולאור העובדה שניתוחים אסתטיים של הגדלת חזה הפכו לתדירים ונפוצים, כיום אחוזי הצלחת הניתוח הם גבוהים ביותר והסיבוכים הולכים והופכים ליותר ויותר נדירים. עם זאת, חשוב לקבל החלטה מושכלת ולבחור במנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון עשיר בתחום על מנת לקבל את התוצאה המיטבית ולמזער את הסיכון למינימלי ביותר. 

ישנם סיבוכים שמוגדרים כנדירים שעלולים להיווצר לאחר הניתוח, כגון: שטף דם, עיוות בשד, דליפת שתל או חוסר תחושתיות באזור המנותח, במידה ויש ספק לאחר הניתוח חשוב לפנות למעקב רפואי אצל הרופא המנתח. בנוסף, חשוב לבצע בדיקה שגרתית אצל כירורג שד לפחות פעם בשנה. 

הנקה לאחר הגדלת חזה: מותר או אסור? 

נשים רבות חושבות שאסור לבצע ניתוח הגדלת חזה טרם לידה והנקה, מכיוון שהן חוששות שלא יוכלו להניק לאחר ההגדלה בעקבות השתלים המלאכותיים. אז למרבה השמחה אנחנו מנפצים לכן את החשש המיותר, כי ניתוח הגדלת חזה אינה פוגעת בצינוריות החלב ולכן ניתן להניק בצורה טבעית הנקה מלאה עם השתלים. 

ביצוע ניתוח הגדלת החזה איכותי על ידי כירורג פלסטי מומחה ומנוסה יוביל לתוצאות מיטביות שישמרו לאורך שנים רבות ואפילו לכל החיים. אולם, חשוב לנו להדגיש שלשתלים בחזה קיים בלאי עם השנים, לכן חשוב להקפיד לבצע בדיקות מעקב תקופתיות שביכולתן למנוע סיבוך עתידי. כמו כן, ישנן נשים שנגרמה להן "התכווצות קופסית" שגורמת לחזה להיות נוקשה וכואב והן צריכות לבצע ניתוח אסתטי נוסף. חשוב לקחת בחשבון גם את השינויים הנגרמים בעור עם הגיל, שינויים שעלולים לגרום לחזה שמוט ונפול. 

ישנן לא מעט נשים שחוששות מהצלקות הצפויות לאחר הניתוח, אך אין מה לחשוש – הצלקות הן מזעריות ולרוב נסתרות מהעין. במקרים של ביצוע ניתוח המשלב הרמת והגדלת חזה – יבוצע חתך אחד מסביב עטרת הפטמה, וחתך נוסף מהפטמה לקפל תת שדי. אגב, לידיעתכן ככל שהעור יותר בהיר כך הצלקת תהיה פחות בולטת ולהפך, לנשים בעלות עור כהה הצלקות יבלטו יותר מאשר לנשים עם עור בהיר. למניעת צלקות בולטות, יש לשמור על ההנחיות שלאחר הניתוח ולהימנע לחלוטין מחשיפה ממושכת לשמש ושיזוף העור.