שתל אנטומי או שתל עגול

שתלים ותמיסת מלח להגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד מהניתוחים המבוקשים והאסתטיים ביותר כשמטרתו אינו רק להעניק לחזה מראה מלא, אלא גם ובעיקר לעצב אותו ולהעניק לו מראה יותר נשי, סקסי ואסתטי.

הניתוח מיועד לנשים שיש להן שדיים קטנים באופן טבעי והן מעוניינות בחזה מעוצב יותר, לנשים הזקוקות לשחזור גודל השד וצורתו לאחר היריון, ירידה במשקל או הנקה וגם כאשר השדיים אינם סימטריות.

על מנת שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת ותעניק לחזה מראה מלא, טבעי, מעוצב ונשי, ישנה חשיבות רבה לבחירה נכונה של השתל. הבחירה בשתל בניתוח הגדלת חזה תלויה מאוד בהעדפות המטופלת, רצונה ובממדי גופה. שתל שאינו תואם לגוף האישה (רחב מידי או גדול מידי) עלול לגרום לנזק כגון "אטרופיה" (הידקקות רקמת השד) וקיים סיכון שגבולות השתל ייראו בצדדיו העליונים.

כיום קיימים שני סוגי שתלי סיליקון פופולריים בהם נעשה שימוש בניתוח הגדלת חזה:

שתל סיליקון עגול  – בעל פרופיל נמוך או גבוה, בעלי צפיפות ג'ל גבוהה או נמוכה.

שתל סיליקון אנטומי – מופיע בצורות אנטומיות שונות.

אחת השאלות הנפוצות ביותר בניתוחי שד היא על ההבדל בין שתלים עגולים לאנטומיים.
התשובה היא שאפשר להגיע לתוצאות מצוינות בשתיהן אך האינדיקציות בין השתלות עגולות לבין השתלות אנטומיות הן שונות.

ההבדל בין שתל אנטומי לבין שתל עגול

שתל אנטומי

שתל אנטומי הינו בעל יתרון רב משום שהוא בצורה של שד טבעי. אם חלומה של המטופלת לקבל תוצאה של שדיים עם מראה טבעי, שתלים אנטומיים יתאימו יותר ויעניקו להן צורה מעודנת וטבעית (יש המתארים צורה אגסית ויש צורת דמעה) שתואמת לאנטומיה הרגילה של השד. לשתל האנטומי יש כמה יתרונות כשהראשונה והחשובה מכל היא צורה הטבעית שמקבל  השד. בתהליך הכירורגי מסירים את רקמת השד כולה ומעצבים את השד מחדש.

שתל עגול

אם הדאגה העיקרית של המטופלת היא מלאות החזה, שתלים עגולים יעשו עבודה טובה יותר. יש נפח טוב של רקמת שד תמיד יתרון שכן הוא מספק כיסוי טוב יותר לשתל. בחולים דקים עם גודל כוס קטן הבחירה בשתלים עגולים יכולה להיות בסיכון גבוה יותר לקווי מתאר של עמוד עליון לא טבעי. נשים שיעדיפו את מראה ה"פוש-אפ" ונשים אחרי הריונות המבקשות להחזיר את המראה הטבעי הכולל גם את המלאות בחלק העליון של השד, להן מתאים שתל עגול.

איך אדע איזה שתל יתאים לי יותר?

הכירי את הסימולטור (המחשה) לניתוחי חזה הנועד להתאמת השתלים לחזה. ההמחשה נעשית בעזרת שתלי מדידה המונחים בחזיית מדידה במטרה שכל אישה תוכל לראות איך יראה החזה שלה אחרי עוד לפני שניגשה לניתוח. התוצאה הסופית בדרך כלל מאד קרובה ודומה לתוצאה הסופית.

מתלבטת באיזה שתל לבחור?
מעוניינת לקבל פרטים נוספים בנוגע לניתוח הגדלת חזה?
ד"ר וולף ישמח להשיב לך על כל שאלה.
לקביעת פגישת ייעוץ ולקבלת מידע נוסף: 073-3745605