החלפת שתלי סיליקון

ניתוח להקטנת חזה

עולם ניתוחי הגדלת החזה עבר בעשורים האחרונים כברת דרך מרשימה, כאשר היכולות, הטכנולוגיות והחומרים בתחום רק הולכים והופכים יעילים, אמינים ובטוחים יותר. שתלים בחזה יכולים במקרים מסוימים להחזיק גם למשך חיים שלמים – אך במקרים מסוימים נשים נדרשות בכל זאת להחליף אותן מסיבות שונות. אז למה זה קורה, איך עובד התהליך ומה המשמעות שלו? כל המידע במדריך שהכנו במיוחד בשבילכן:

מתי מחליפים שתלי סיליקון בחזה?

שתלי הסיליקון המיוצרים כיום הם בטוחים, חזקים ועמידים ביותר. אולם שתלים שבוצעו לפני כמה עשורים מוגדרים כשתלים מה"דור הישן", עם סיכון מסוים לדליפות ולקרעים. המצב הזה, חשוב להבין, אינו מסוכן, אך הוא מחייב לבצע ניתוח פלסטי נוסף בחזה. אם טיפול ההגדלה בוצע לפני כמה עשורים – מומלץ להגיע למרפאה כדי לאבחן את תקינות השתלים ולהעריך האם יש צורך להחליפם.

החלפת השתלים מבוצעת גם במקרים של צניחת שד או התפתחות רקמות קשות באזור ההשתלה (קופסית). זו תופעה נפוצה שאמנם אינה מסוכנת, אך יכולה לגרום לאי נוחות רבה אצל מטופלות שסובלות ממנה. במקרה הזה ניתן לתקן את הבעיה בעזרת ניתוח נוסף בחזה.

כמובן שניתן להחליף את השתלים גם אם אין בהם שום בעיה – אך האישה בכל זאת רוצה לשנות שוב את מראה השדיים. אנחנו רואים במרפאה נשים רבות שמעוניינות בשינוי נוסף אחרי כמה שנים – הגדלה, הקטנה או עיצוב מחדש.

האם חובה להחליף את השתלים?

על פי המלצת מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ומשרד הבריאות הישראלי, כדאי להחליף שתלים בחזה בכל תקופה של בין עשור ל-15 שנים. עם זאת, השתלים מהדור החדש נחשבים אמינים, בטוחים ויציבים הרבה יותר מאלו של הדור הישן ולכן לא בטוח בכלל שכל אישה תידרש לבצע ניתוח נוסף להחלפת השתלים.

אולם בכל זאת חשוב להגיע למעקב תקופתי אצל הרופא המנתח כדי לבחון את קליטת השתלים בחזה ולהעריך אם יש צורך בטיפולים נוספים. כדי להגביר את הסיכוי להצלחת הטיפול יש לבחור במנתח פלסטי אמין ומנוסה עם ניסיון עשיר בביצוע ניתוחים להגדלת חזה.

איך החלפת השתלים משפיעה על המטופלת?

ניתוח החלפת השתלים לא שונה בהרבה מניתוח רגיל לעיצוב מחדש של החזה. ההתאוששות וההחלמה יהיו דומות לניתוח הקודם, אולם בדרך כלל התוצאות יהיו טובות יותר מאלו של הטיפול הראשון. זאת כאמור מכיוון שהחומרים המשמשים לניתוח משתכללים כל העת וכיום הם כמובן איכותיים יותר מאלו ששימשו בניתוחים בעבר. לכן, הניתוח מגביר ברובם המוחלט של המקרים של הבטיחות והחיוניות של השתלים.

את הטיפול הזה ניתן לבצע בכל גיל וכמעט לכל אישה שאינה סובלת ממחלות רקע משמעותיות. במידת הצורך ניתן לשלב אותו גם עם טיפולים אסתטיים נוספים שיקנו לאזור החזה מראה צעיר יותר – לרבות הרמה, הסרת עודפי עור או שאיבת שומן.