TOP

שחזורי ראש צוואר

במסגרת השתלמותו בארה"ב, ד"ר וולף צבר ניסיון רב בניתוחים משחזרים מיקרווסקולרים מורכבים, בין היתר לאחר כריתות של גידולי ראש וצוואר. האנטומיה המיוחדת של הפנים והצוואר מחייבת התמקצעות ספציפית בניתוחים אלו של שחזורי ראש צוואר, תוך שיתוף הפעולה המתאים עם כירורגיית אף, אוזן וגרון, פה ולסת, נוירוכירורגיה והאונקולוגים המטפלים.

מטרת ניתוחי שחזור ראש צוואר

מטרת ניתוח שחזורי ראש צוואר היא להקטין עד כמה שניתן את הנזק הפיזיולוגי והאסתטי, אשר נגרם למטופל בעקבות הגידול ולאחר הכריתה והטיפולים המשלימים. בשל צפיפות האיברים החיוניים והאנטומיה הייחודית של האזור בו מתבצע ניתוח שחזור ראש וצוואר, יש צורך פעמים רבות בשימוש ברקמה מאזור או איבר מרוחק אחר בגוף על ידי שימוש במתלה "חופשי" (free flap), כלומר הבאת פיסת רקמה מרוחקת (המורכבת מעור, תת עור או שריר), וחיבורה באמצעים מיקרו-כירורגיים תחת מיקרוסקופ לרקמה החסרה.

אופן ביצוע הניתוח

ניתוחי שחזור ראש צוואר מבוצעים לרוב תחת הרדמה כללית, בהתאם למצב האזור המשוחזר ולמצבו הכללי של המטופל. מאחר ומדובר באזור אנטומי מורכב, שכולל איברים חיוניים רבים – כל פעולה כירורגית מחייבת זהירות רבה וניסיון מעשי בביצוע ההליך באופן מדויק. מצבו של המטופל יכול להשפיע רבות על אופן ביצוע הניתוח, כאשר אבחון מעמיק של המצב הקיים יכול לספק לרופא את האפשרות של שילוב טכניקות מתקדמות ופעולות חדשניות שיעזרו בקבלת תוצאה סופית מוצלחת.

המלצות נשים שטופלו ע"י ד"ר עומר וולף

קרן וייסבלאי:

"מנתח בחסד ! יחס אישי וחם ! מקצוען אמיתי ! יצאתי הכי הכי הכי מרוצה בעולם לא ציפיתי לכזאת תוצאה מושלמת עם החלמה כל כך קלה ומהירה ! פשוט תותח ! ממליצה בחום לכל המתלבטות 100 אחוז שלא תצטערו"
 

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

תמר וקנין:

"מהרגע הראשון שבאתי לעומר הרגשתי שונה משאר המנתחים היחס היה אישי ואכפתי דר וולף עדין עם חיוך מקסים נותן הרגשה של ביטחון , אמפטיה גם לאחר הניתוח הצוות היה מקסים ובשר בכל יום איך תהליך ההחלמה עובר ואם הכל בסדר הרופא אפילו נתן את מספרו האישי שלא קרה לי בעבר על מנת שיוכל לענות על כל שאלותיי בזמינות מלאה , בתחילה הייתי סקפטית אך התוצאה עלתה כל הציפיות ! יישר כח לד״ר עומר וולף והעוזרות שלו ליבי ודיקלה."

ד"ר וולף

ד"ר וולף מאמין שניתוח השחזור הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי של המחלה, ומביא להקלה נפשית משמעותית, אשר ללא ספק תורמת להחלמה ול-well being הכללי של המטופל, במסגרת התמודדותו עם מחלתו הקשה. גישה זו רלוונטית ביותר למקרים של שחזורי ראש צוואר לאחר כריתה של גידול או כתוצאה מפציעה, היות ששחזור מוצלח, גם אם מותיר צלקות ופגמים חלקיים, מאפשר למטופל איכות חיים, תפקוד ואת האפשרות לחזור לשגרת חיים רגילה ולהשאיר את הצלקות הפיזיות והנפשיות מאחוריו.

במידה ויש לך שאלות נוספות בנושא שחזורי ראש צוואר, נשמח לתאם לך פגישת ייעוץ ראשונית במרפאתנו.

ניתוחי שחזור ראש וצוואר

הפעולה הכירורגית היא חלק בלתי נפרד מהפעולה הפלסטית-אסתטית, כאשר מדובר בתחום של ניתוחים משחזרים. ההתייחסות לפן הכירורגי לוקחת בחשבון את מצבו הרפואי של המטופל ואת אופן ביצוע הטיפול שנכון ביותר לאזורים בעלי מבנה אנטומי מורכב, בעוד שההתייחסות לפן הפלסטי-אסתטי שמה את הדגש על קבלת תוצאה סופית בעלת מראה חיצוני טבעי שתואם את המבנה והמראה של המטופל באופן אישי.

שחזורי ראש צוואר משלבים באופן מושלם את הצורך בשני הפרמטרים – הכירורגי והפלסטי. פעמים רבות המטופל סובל מתחושה נפשית ירודה כתוצאה ממראהו החיצוני, דבר שמשפיע גם על מצבו הפיזי והחלמתו המהירה. ניתוח שחזור ראש וצוואר שנעשה על ידי כירורג פלסטי מומחה, יעניק למטופל את כל מה שנדרש להחלמתו המלאה – הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית-נפשית.

פנו לתיאום פגישת ייעוץ

על מנת שתוכלו להבין יותר לעומק את מגוון האפשרויות שעומדות לפניכם בעת שחזורי ראש צוואר והחלמה לאחר הסרת גידולים, עליכם לתאם פגישת ייעוץ בה תוכלו לשאול את כל השאלות. ד"ר וולף ישמח לקבלת אתכם בקליניקה שלו ברמת החייל תל אביב, כדי להסביר לכם את התהליך שכרוך בשחזורי ראש וצוואר – בהתאמה והתייחסות ספציפית למצבכם.

לדוקטור וולף יש ניסיון רב בביצוע ניתוחים רפואיים משחזרים מסוג זה, ומעבר לתפקידו כרופא בכיר בבית הרפואה "אסף הרופא", בעברו הוא התמחה בתחום של כירורגיה משחזרת מיקרווסקולרית בבית החולים ע"ש MD Anderson בטקסס, ארה"ב, שנחשב למוביל בתחום של ניתוחי שחזור לאחר מחלת הסרטן.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע