הגדלת חזה

ניתוחי הגדלת חזה הם הניתוחים הפופולריים ביותר היום בתחום הניתוחים הקוסמטיים, בעיקר כמענה על צורך תרבותי-חברתי והכתבות אופנתיות. ניתוח הגדלת חזה מגדיל את נפח השדיים על ידי החדרת שתלים מתחת לעור, ומסייע לנשים שאינן שלמות עם גודל החזה שלהן או עם מראהו, להינות מחזה אסתטי ומראה טבעי.

מעבר לצורך התרבותי-חברתי, כאמור, נשים בעלות חזה קטן, או כאלה שחוות שינויים במבנה השד ומראהו בשל הריונות והנקות, ירידה משמעותית במשקל ועוד, עשויות לסבול מהמראה המשתנה של החזה, ולחוות פגיעה בדימוי הגוף ובדימוי העצמי ובבטחון העצמי שלהן. לנשים כאלה ניתוח הגדלת חזה יכול לשפר משמעותית את איכות החיים ואת רמת הבטחון. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת ניתן להעניק לחזה מראה טבעי ואסתטי או להחזיר לו את המראה והתחושה במגע שהיו לו לפני השינויים, תוך הקפדה על מבנה וצורה טבעיים ככל האפשר.

למי מתאים ניתוח להגדלת החזה?

ניתוחי הגדלת חזה מתאימים לנשים שחוו שינוי במראה החזה במהלך החיים, לכאלה שהחזה הטבעי שלהן קטן במיוחד או א-סימטרי, ולכל מי שאינה מרוצה מגודל החזה שלה או ממראהו. חשוב לשים סייג לסעיף המרוצות האישית ממראה החזה, וחשוב לוודא מראש את מוכנותה הנפשית של האישה לניתוח מחד, אך לבדוק את מידת החזה המבוקש ואת עמידתו בפרופורציות נורמליות כדי להימנע מנזק גופני לגב, או צניחה מואצת ופגיעה ברקמה לדוגמא, בשל נשיאת משקל החזה. מכיוון שלא מדובר בניתוח מציל חיים בהגדרתו, מוטלת על כל מנתח חובה מוסרית לסרב לבצע ניתוחים מיותרים שעשויים לפגוע במנותחת.

למי ניתוח להגדלת החזה אינו מתאים?

ניתוח להגדלת חזה אינו מתאים לכל אישה בהכרח וישנם מקרים בהם אסור לבצע אותו.

 • מי שסובלת ממחלה קשה אינה יכולה לבצע ניתוח להגדלת חזה בשל סיכונים שונים לבריאותה הכרוכים בניתוח המבוצע תחת הרדמה כללית.
 • מי שסובלת ממחלה נפשית שאינה מאוזנת תחת טיפול תרופתי צריכה להימנע מניתוחי הגדלת חזה או ניתוחים אסתטיים אחרים בשל הספק במוכנות הנפשית לקבל החלטה מושכלת ומודעת וביכולת לעמוד בתהליך ההחלמה.
 • אין לעבור את הניתוח בזמן הנקה וכשלושה חודשים עד  5 חודשים לאחר סיום ההנקה, בשל שינויים שעדיין מתרחשים ברקמת השד, גודלו וצורתו, ובשל סיכון מוגבר לדימום, זיהום או הצטלקות קשה.
 • נשים שסובלות ממחלות כרוניות מסוימות נדרשות להתייעץ עם הרופא המטפל ולקבל את אישורו לביצוע הניתוח.
 • אין לבצע ניתוחי הגדלת חזה לנערות מתחת לגיל 17-18, מאחר שהחזה שלהן עדיין מצוי בתהליכי גדילה והתפתחות. היוצא מן הכלל הוא נערות עם מום מולד קשה/ אסימטריה בולטת או חזה גדול במיוחד – במקרים אלו חורגים לעיתים ממגבלת הגיל על מנת למנוע מהנערה סבל נפשי וגופני.

מה קורה לפני הניתוח?


הדבר הראשון שיש לבצע לפני הניתוח הוא פגישת ייעוץ עם רופא מנתח המתמחה בכירורגיה פלסטית, כדי לבדוק את מידת ההתאמה לניתוח, להתאים את סוג הניתוח המדויק וכדי לענות על כל שאלה שעשויה להיות לך.

הצלחת הניתוח, עמידה בציפיות המטופלת ושביעות רצון גבוהה מהתוצאות לאורך זמן טמונים בהתאמה אישית של השתל למטופלת ובתאום ציפיות נכון בין המטופלת לבין המנתח. יש להביא בחשבון את רצונותיה של המטופלת כמו גם שיקולים רפואיים חשובים כמו מידות הגוף, נפח השד הקיים ומאפייני הרקמה של המטופלת באזור השד הקיים. ייתכן שתידרשנה מספר פגישות כדי לקבוע את סוג השתל ומימדיו ואת תוכנית הניתוח המדויקת, כולל מיקום החתך ומנח השתל, מעל או מתחת לשריר, ובכך להשיג את התוצאה הבטוחה ביותר והטבעית ביותר שתחזיק מעמד למשך הזמן הרב ביותר.

הגדלת חזה או הרמת חזה?


הגדלת חזה והרמת חזה הם שני ניתוחים שונים המתבצעים בטכניקה שונה. ניתן לשלב בין שני הניתוחים במידת הצורך, בהתאם למהלך הניתוח שנקבע מראש.

מהו מהלך הניתוח?


הגדלת החזה מתבצעת על ידי החדרת שתלים דרך חתך קטן בעור. סוג השתל וצורתו נקבעים מראש, בהתאם לתוצאה המבוקשת ובהתאמה אישית לכל מטופלת ומטופלת.

הניתוח נמשך כשעה ומבוצע תחת הרדמה כללית. ברוב המקרים אין צורך באשפוז למשך הלילה לאחר הניתוח ולאחר מספר שעות המטופלת משתחררת להתאוששות בביתה.

לאחר הניתוח המטופלת מלווה על ידי ד"ר וולף וצוות המרפאה עד לסיום תקופת ההחלמה, שעשויה להימשך מספר שבועות.

איזה סוגי שתלים קיימים?


קיימים מספר סוגי שתלים, כאשר לכל סוג שתלים יתרונות וחסרונות בהתאם לתכונות החומר שהם מכילים והשימוש בהם נקבע בהתאם לצרכי המטופלת ולפרמטרים גופניים שונים. כל השתלים מאופיינים בצורה מעוגלת, ויש להם מימדי רוחב, גובה ובלט שונים.  

 • שתלי סיליקון

  שתלי סיליקון הם סוג השתלים הנפוץ ביותר. שתלי הסיליקון מורכבים ממעטפת שתוכנה הוא ג'ל סיליקון ובניגוד לעבר, הם בטוחים לחלוטין לשימוש.

 • שתלי מי מלח (Saline)

  שתלים העשויים ממעטפת סיליקון חיצונית המכילה מי מלח.

 • פוליאוריתן

  שתלי סיליקון עטופים בשכבת פוליאוריתן, שהוא חומר מלאכותי השומר על תוצאות הניתוח לאורך זמן ובעיקר מקטין את הסיכוי להיווצרות קופסית במקרים בהם הקופסית כבר חזרה מספר פעמים.

האם יש תופעות לוואי לניתוח?

לא מדובר בתופעות לוואי אלא בתופעות טבעיות העשויות להתרחש לאחר ניתוח להגדלת חזה, אך כדאי להיות מודעים לקיומן:

 • רגישות גבוהה במקום הניתוח, ולעיתים קרובות היא אינה זהה בין שד לשד.
 • שדיים קשים וגבוהים בזמן ההחלמה מהניתוח היא תופעה שכיחה הנגרמת מהצטברות נוזלים, מתיחת העור ומהנפיחות שלאחר הניתוח ולוקח זמן עד שהחזה מתייצב במקומו הרצוי.
 • מכיוון שנפח החזה גדל, העור נמתח ונראה מבריק. תהליך התאמת העור למצב החדש לוקחת זמן אך הוא צפוי להתגמש ולהתלחלח מחדש תוך זמן קצר.
 • תוספת המשקל הלא טבעית בחזה עשויה לגרום לשינויים בתחושת שיווי המשקל ולעיתים לוקח מעט זמן למצוא מחדש את האיזון הטבעי ואת העמידה הנכונה. חשוב לשים לב לעמידה עם גב ישר ולא לכופף את הכתפיים קדימה בשל המשקל הנוסף.

איזה סיבוכים יכולים להיגרם כתוצאה מהניתוח?

בעבר היו לא מעט סיבוכים לאחר ניתוחי הגדלת חזה, אך היום, עם השתפרות המדע והטכנולוגיה, הם מתמעטים והופכים לנדירים יותר ויותר. בחירה בכירורג פלסטי מומחה תקטין למינימום את מידת הסיכון וכן מעקב תמידי אחר תחושת גוף.

הסיבוכים הנדירים שעשויים להתרחש כוללים עיוות בצורת השד, דליפת השתלים, דימום פנימי, ירידה בתחושה במקום המנותח וזיהום. כל הסיבוכים הללו נדירים, כאמור, ובמידה והם מתרחשים, הם ניתנים לטיפול שתוצאותיו יהיו טובות יותר ככל שהבעיה תתגלה מוקדם יותר. מכיוון שחלק מסיבוכים מתרחשים זמן רב אחרי הניתוח חשוב לשים לב ולעקוב אחר התחושות גם בשנים שאחרי הניתוח ובכל מקרה של ספק מומלץ לפנות למרפאה.

האם ניתן להניק אחרי ניתוח להגדלת חזה?

נשים רבות נמנעות מניתוחי חזה שונים בשל החשש שלא יוכלו להניק לאחר הניתוח. בעבר היה חשש כזה, בעיקר בניתוחים להקטנת חזה דווקא, אך אין שום בעיה להניק לאחר ניתוח להגדלת חזה.

האם תוצאות הניתוח מחזיקות כל החיים?

עקרונית התשובה היא כן, כל עוד הניתוח התבצע על ידי כירורג פלסטי מומחה ונעשה שימוש בשתלים מתקדמים, אשר לא ספגו טראומה רבה מדי בהמשך הדרך – אין מניעה כי תוצאות הניתוח יחזיקו מעמד לכל החיים. כדי להימנע מסיבוכים שונים מומלץ לבדוק את השתלים אחת ל- 8 עד 10 שנים, ובהתאם להמלצת הרופא להחליף אותם.

איך מתחילים?

אם את חושבת על ביצוע ניתוח להגדלת חזה, אם יש לך חששות כלשהם בנוגע לניתוח, או אם את זקוקה למידע נוסף, התקשרי למרפאה כבר עכשיו לקביעת פגישת היכרות וייעוץ עם ד"ר וולף. בפגישה יענה ד"ר וולף על כל השאלות שיש לך, יסביר בדיוק את ההליך כולו ויעזור לך לגבש את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא מחויבות התקשרי עכשיו 03-6224028

צילומי לפני/אחרי של ניתוחים עשויים להכיל תכנים גרפיים.

כירורגיית שד

ד"ר וולף הינו בעל ניסיון רב בניתוחי שד למיניהם, כגון: ניתוח הגדלת או הרמת חזה, ניתוח הקטנת חזה, ניתוח לתיקון גניקומסטיה (תיקון חזה נשי אצל גבר), ניתוח לתיקון פטמה שקועה, שחזור שד, ועוד מגוון ניתוחים פלסטיים וטיפולים רפואיים-אסתטיים.

בניתוחי חזה, כמו ובפרט בניתוח הגדלת חזה, הצלחת הטיפול טמונה בפגישת ייעוץ מקיפה, בה מקדיש כל כירורג פלסטי זמן להבנה עמוקה של רצונות המטופלת. לאחר היכרות יסודית עם הרקע הרפואי הכללי והרלוונטי לשד, וביצוע בדיקה גופנית שתוקדש להערכה וניתוח של איכות הרקמה ומבנה בית החזה של המטופלת, יתקבלו מרכיבי היסוד שעל פיהם תוכלי לבחור את הניתוח המתאים, הטכניקה הנכונה, והבחירה המקצועית בסוג וממדי השתל שנכון לך.

תהליך זה יאפשר לרופא להמליץ, במקרים מסוימים, להוסיף מרכיב של הרמת החזה לניתוח הגדלת חזה, או לבחור בטכניקה עדיפה לביצוע ניתוח הקטנת חזה. שלבי התהליך יאפשרו להתאים למטופלת מנח וסוג שתל שיתאימו לגופה בצורה הטובה ביותר.