ניתוח פלסטי מילוי קמטים או מתיחת פנים עם חוטים, רפואה אסתטית ברמת גן
ניתוח פלסטי מילוי קמטים או מתיחת פנים עם חוטים, רפואה אסתטית ברמת גן

ניתוח אף - כל מה שרצית לדעת

ניתוח אף הוא ניתוח פלסטי נפוץ שמבוצע במטרה לשפר את מראה האף ונחשב לאחד הניתוחים הקוסמטיים הפופולריים ביותר. הניתוח מאפשר לעדן את צורת האף באמצעות סכין המנתחים, ומסייע לאנשים שאינם שלמים עם צורת אפם לשנותו. האף נמצא בדיוק במרכז הפנים, לכן זה לא מפתיע שניתוח אף פופולרי כל כך ואם גם אתם חושבים על ניתוח אף, כדאי שתכירו את כל הפרטים.

מה זה בעצם ניתוח אף?

הפנים הם ללא ספק החלק הבולט ביותר במראה החיצוני של האדם, ובמרכז הפנים מצוי האף. נשים וגברים רבים לא מרוצים ממראה אפם ומעוניינים לעשות בו שינוי. האף הוא לא גזירת גורל, וניתן לעשות בו שינויים שיביאו להרגשה טובה יותר. ניתן לעדן את צורת האף על ידי חידוד, הנמכה או הצרה, ואפילו גבנון קטן באף עשוי להיות עילה לניתוח אם המטופל או המטופלת חשים שלא בנוח בגללו.

בניגוד לניתוח אף קוסמטי שמבוצע רק כדי לשפר את מראה האף, ניתוח אף רפואי יבוצע בהמלצת רופא על מנת לתקן פגמים בדרכי האוויר שעשויים לגרום לקשיי נשימה. אלה יכולים להיות פגמים מולדים או פגמים שנוצרו בגלל חבלה באף, ובין הסיבות לניתוח אף רפואי ניתן למנות בעיות שונות כמו גידול הקונכיות התחתונות, תפקוד לקוי של השסתומים, עיקום במחיצת האף ועוד.
הניתוח עצמו מתבצע על ידי ביצוע חתכים באף והתאמה של הסחוסים ושל מחיצת האף תוך מתן דגש על מעברי האוויר. סוג הניתוח ומהלכו נקבעים מראש, בהתאם לדרישות שעלו מצד המטופל בבדיקת ההתאמה ולאפשרויות העומדות בפני המנתח.

למי מתאים ניתוח אף?

ניתוחי אף קוסמטיים מתאימים למי שאינם מרוצים ממראה האף שלהם ומעוניינים לשנות אותו באמצעות ניתוח. אף גדול למסגרת הפנים, אף עם גבנון, אף רחב, אף עם קצה נפול ואף עקום – כל אלה דוגמאות לאפים שאנשים עשויים לרצות לשנות. יחד עם זאת, חשוב להבין שניתוח פלסטי הוא ניתוח שאינו מחויב המציאות, ומתבסס על צורך סובייקטיבי של המטופל. יתכן שאתם חשים שהאף שלכם נראה מוזר, אך זה נובע מתחושה אישית שאינה קשורה לאי תקינות מבנה האף. לפני שתחליטו על ביצוע הניתוח כדאי להתייעץ עם רופא המנתח לגבי נחיצות הניתוח.  

למי ניתוח אף אינו מתאים?

ניתוח אף אינו מתאים לכל אחד, ובמקרים מסוימים לא ניתן לבצע אותו:

  • אם המועמד עבר ניתוחי אף בשנה האחרונה.
  • אם למועמד יש היסטוריה של ניתוחי אף קודמים שגרמו לעור להיות דק מדי.
  • אם למועמד יש ציפיות שאינן תואמות לתוצאות הצפויות.
  • מועמד הסובל ממצב נפשי לא יציב.
  • מועמד הסובל מאלרגיה, הצטננות או הרפס ולעתים אפילו פצעונים על החוטם, ייאלץ לדחות את הניתוח עד להבראתו.
  • מועמד שגופו עדיין לא השלים את התפתחותו הגופנית והאף עדיין לא הגיע לבשלותו (גיל 16 בערך).

מה קורה לפני הניתוח?

אם אתם לא מרוצים ממבנה אפכם ומעוניינים לעבור ניתוח עליכם לקבוע פגישת ייעוץ עם רופא מנתח המתמחה בכירורגיה פלסטית. במהלך הפגישה תיבדק מידת התאמתכם לניתוח ותערכו תיאום ציפיות עם הרופא. תוכלו לשאול את כל השאלות שמטרידות אתכם באשר לניתוח ובסופו של דבר יותאם לכם הניתוח המתאים.

השלב המקדים חשוב מאוד להצלחת הניתוח, כיוון שבניגוד להליך רפואי שנועד לפתור בעיה רפואית, בהליך קוסמטי יש שאיפה של הרופא להתאים את הטיפול לרצונו של המנותח. בעזרת תיאום ציפיות מדוקדק והתאמה נכונה של סוג הניתוח למטופל תוכלו להגיע לתוצאות הטובות ביותר. חשוב לשלב בין השיקולים הרפואיים הרלוונטיים ובין רצונותיו של המטופל ובמידת הצורך לקבוע גם להיפגש עם הרופא יותר מפעם אחת כדי להגיע לתוצאה שתהיו שלמים איתה.

מהלך הניתוח

קיימות שתי טכניקות בסיסיות לביצוע ניתוח אף: השיטה הפתוחה והשיטה הסגורה. הטכניקה הסגורה מתבססת על חתכים פנימיים ברירית האף, ודרכם מיושמים שלבי הניתוח. יתרונותיה המרכזיים של השיטה הסגורה הם תקופת החלמה קצרה יותר ואף חף מצלקות חיצוניות. כאשר התיקון מתמקד בגשר האף, ובמיוחד כאשר מדובר במטופל שלא נותח בעבר, נעדיף את השיטה הסגורה.

הטכניקה הפתוחה מתבססת על חתכים חיצוניים ופנימיים שמאפשרים הרמה של המתלה העורי מעל שלד האף. בניגוד לשיטה הסגורה, בשיטה הזו כל המרכיבים האנטומיים של האף חשופים לעיניו של המנתח. כאשר התיקון מתמקד גם בקצה האף, או כאשר כבר בוצעו ניתוחים קודמים נעדיף את השיטה הפתוחה.

הניתוח נמשך בדרך כלל בין שעה לשעה וחצי, ומתבצע בהרדמה כללית ו/או טשטוש. לאחר הניתוח שוהה המנותח בחדר התאוששות ונמצא תחת השגחה של כמה שעות, שולאחריהם הוא משוחרר  לביתו למנוחה של מספר ימים ובתוך מספר שבועות כבר יוכל לחזור לשגרה.

תקופת ההחלמה מניתוח אף

תקופת ההחלמה מתחלקת לשניים – תחילה מונח גבס על גשר האף והוא מוסר לאחר כשבוע. לאחר מכן, במשך כשבועיים יש להימנע מחשיפה לשמש ולהקפיד על מנוחה וזהירות רבה.

האם יש תופעות לוואי לניתוח?

לאחר ניתוח אף בדרך כלל תסבלו מתופעות טבעיות של בצקות ואודם על גשר האף, ולעתים גם שטפי דם. בנוסף, כאשר מדובר בניתוח פתוח תישאר גם צלקת קטנה מהניתוח.

איזה סיבוכים יכולים להיגרם מהניתוח?

כמו כל ניתוח אחר, גם ניתוח אף כולל סיכונים כלליים כמו זיהום, דימום או תגובה לא צפויה להרדמה. קיימים מספר סיבוכים שעלולים להתעורר בעקבות ניתוח אף:

  • דימום מהאף
  • חוסר תחושה באף
  • נפיחות
  • חסר עצבי

כמובן שהבחירה במנתח מיומן ומנוסה מקטינה מאוד את רמת הסיכון הנמוכה ממילא.

איפה נשארות הצלקות לאחר ניתוח אף?

נגן וידאו

תוצאות ניתוח אף –  תמונות לפני ואחרי

המלצות מטופלות שעברו ניתוחי פנים ע"י ד"ר עומר וולף

קרן:

"מנתח בחסד ! יחס אישי וחם ! מקצוען אמיתי ! יצאתי הכי הכי הכי מרוצה בעולם לא ציפיתי לכזאת תוצאה מושלמת עם החלמה כל כך קלה ומהירה ! פשוט תותח ! ממליצה בחום לכל המתלבטות 100 אחוז שלא תצטערו !"

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

סימון אזורה:

"פלסטיקאי מעולה, מדוייק, רמת סטריליזציה גבוהה מאוד. ד"ר עומר וולף רגיש וקשוב לצורכי הלקוח. תמיד עם חיוך וחוש הומור. תודה רבה 🙂 "

מתי נראה תוצאות?

לאחר תקופת ההחלמה המוקדמת, שאורכת שבוע, כאמור, יוסר הגבס והאף החדש כבר יראה לעין. יחד עם זאת חשוב לזכור שתקופת ההחלמה עדיין לא הסתיימה וצפויים שינויים קלים במבנה האף בתקופה הקרובה. התוצאה הסופית בדרך כלל מתייצבת לאחר שנה.

האם התוצאות נשארות לכל החיים?

במהלך השנים הגוף מזדקן ואיתו גם האף, וגם ניתוח שהיה מוצלח בזמנו עלול להיראות אחרת אחרי שנים. כדי שיהיה אפשר לבצע תיקונים נוספים חשוב לבחור במנתח שישמור על תוצאה מאוזנת בניתוח הראשוני ויקפיד על יציבות השלד הגרמי והסחוסי.

אז איך מתחילים?

אם אתם לא מרוצים ממבנה אפכם וחשים שהוא מפריע לכם ופוגע בביטחון העצמי שלכם, אם אתם מסתכלים במראה ולא מרוצים ממה שאתם רואים, או מרגישים שברצונכם לעשות שינוי, אתם מוזמנים רפאה עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ. זיכרו, בעזרת הליך כירורגי קצר תוכלו לשפר את איכות חייכם ולהרגיש טוב הרבה יותר.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע