ניתוח פלסטי מילוי קמטים או מתיחת פנים עם חוטים, רפואה אסתטית ברמת גן
ניתוח פלסטי מילוי קמטים או מתיחת פנים עם חוטים, רפואה אסתטית ברמת גן

הצמדת אוזניים בולטות - כל מה שרצית לדעת

הצמדת אוזניים הוא הליך כירורגי שמטרתו טיפול בבעיה של אוזניים בולטות. אנו רגילים למודלים של יופי הנכפים עלינו על ידי החברה, וכאשר אדם מסוים נראה שונה מהאחרים הוא עשוי להרגיש חריג. אצל מרבית האנשים האפרכסות נמצאות צמודות לראש, אולם יש כאלה שהאוזניים שלהם רחוקות יותר מהראש ובולטות לצדדים. אוזניים בולטות עלולות לגרור לעג מן הסביבה, תחושה של חוסר נוחות וחוסר ביטחון עצמי, ובהליך ניתוחי פשוט ניתן להצמיד את האוזניים ולפתור את הבעיה.

מה זה בעצם ניתוח הצמדת אוזניים בולטות?

ניתוח הצמדת אוזניים בולטות או בשמו הרפואי אוטופלסטיקה הוא הליך שמטרתו טיפול בבעיה אסתטית של אוזניים בולטות. מדובר בניתוח קל יחסית, הכולל זמן החלמה קצר ואחוזי הצלחה גבוהים מאוד. מדובר בניתוח פלסטי באפרכסות האוזניים, במהלכו מעצב המנתח את קיפולי האוזן בצורה טבעית דרך חתך המוצנע מאחורי האפרכסת ובצורה כזו – מוצמדות האוזניים הבולטות אל הראש. אמנם מדובר בניתוח אוזניים, אך חשוב להבין שאין לניתוח הזה שום קשר לשמיעה, והוא משפיע על האסתטיקה בלבד. 

למי מתאימה הצמדת אוזניים?

הצמדת אוזניים מתאימה למי שאינו מרוצה ממראה אוזניו ומעוניין לגרום להן להיות בולטות פחות. אם בכל פעם שאתם מסתכלים במראה אתם מנסים לקרב את האוזניים לראש, ואם אתם חשים שלא בנוח בגלל מראה האוזניים שלכם כדאי שתשקלו ביצוע ניתוח. בנוסף, הניתוח מתאים גם לאנשים בעלי אוזניים לא סימטריות מלידה או עקב תאונה.

בניגוד לניתוחים פלסטיים אחרים ניתן לבצע את הניתוח כבר מגיל 6, כיוון שכבר אז מסתיימת צמיחת האוזן. ילדים הסובלים מאוזניים בולטות עלולים לספוג עלבונות וקשיים, ובחירה בהליך ניתוחי בשלב מוקדם יכולה לסייע להם לעבור בצורה נעימה יותר את גיל ההתבגרות.

מי לא מתאים לניתוח?

מטופלים אשר מגיעים עם ציפיות לא ריאליות ומבקשים תוצאות בלתי סבירות לא מתאימים לניתוח. על המטופל להבין שקיים חוסר סימטריה בסיסי בפניו של כל אדם, ויש גבול לסימטריה אותה יוכל ליצור המנתח.

מה קורה לפני הניתוח?

אם צורת האוזניים שלכם מטרידה אתכם תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ עם רופא מנתח המתמחה בתחום. במהלך הפגישה תיבדק מידת התאמתכם לניתוח וייערך תיאום ציפיות עם הרופא. אחרי שתשאלו את הרופא את כל השאלות שחשובות לכם, יותאם לכם הטיפול הנכון ובמקרים מסוימים גם תוצג לכם הדמיה של התוצאה הצפויה.

השלב הקדם ניתוחי חשוב מאוד להצלחת הניתוח, כיוון שבמהלכו מתבצעת התאמה בין מצבכם כפי שרואה אותו הרופא לבין המצב אליו אתם שואפים להגיע. על ידי תיאום ציפיות הדדי ניתן להתאים לכם טיפול מוצלח שיסייע לכם להרגיש טוב יותר.

כיצד מתבצע ניתוח הצמדת אוזניים?

האוזן החיצונית (האפרכסת) מורכבת מתבנית סחוסית מוקפת עור. התבנית הסחוסית מורכבת משלושה חלקים: קונכייה, קפל ההליקס וקפל האנטי הליקס. אפרכסת בולטת נובעת בדרך כלל מחוסר של קפל האנטי הליקס, קונכייה מוגדלת או שילוב של שני אלה. במהלך הניתוח מותאם גודלה של הקונכייה והקפל ממוקם במקום נכון יותר. כדי להגיע אל הקונכייה ולעצב את הסחוס מבצע המנתח חתך מאחורי האוזן, או בקדמת האפרכסת. בעזרת חתכים ותפרים מעוצבת הקונכייה והקפל מושם במקום מתאים יותר- כך האוזן מפסיקה לבלוט.

מהלך הניתוח

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית או כללית, ומבוסס על חתכים והתאמה של הסחוס תוך מתן דגש על הסימטריה בין שתי האוזניים. הניתוח מתנהל על פי התכנון המוקדם שתוכנן בעקבות פגישות הייעוץ וההכנה. הניתוח עצמו נמשך בדרך כלל בין שעה לשעתיים ובסיומו נכרכת סביב ראשו של המנותח תחבושת. לאחר מכן מועבר המטופל לחדר ההתאוששות, שם הוא שוהה תחת השגחה במשך מספר שעות ובסיומן הוא שב לביתו.

תקופת ההחלמה

בימים הראשונים יש להקפיד שלא להרטיב את האוזניים ולשמור על היגיינה רבה. לאחר ארבעה ימים ניתן להסיר את התחבושת, וכשבוע לאחר הניתוח יש להגיע לביקורת במרפאה במהלכו בדרך כלל גם יוסרו התפרים. בדרך כלל אחרי שבועיים כבר אפשר לחזור לעבודה ולפעילות יומית ממוצעת רגילה.

האם יש תופעות לוואי לניתוח?

כמו בכל הליך כירורגי אחר, עלול המטופל לסבול מתופעות לוואי שונות כמו כאב, נפיחות, שטפי דם, אדמומיות וחוסר תחושה. תופעות אלה יחלפו לאחר מספר ימים וכדי להקל את ההרגשה ניתן ליטול משככי כאבים.

אילו סיבוכים יכולים להיגרם מהניתוח?

במקרים נדירים עלול המטופל לסבול מסיבוכים מורכבים:

  • דימום מוגבר בשל פגיעה בכלי דם תת עורי.
  • נמק עורי
  • זיהום
  • הצטלקות מוגזמת, שהיא נטייה גנטית ואם ידוע למטופל על בעיה זו יש ליידע את הרופא מבעוד מועד.
המלצות מטופלות שעברו ניתוחי פנים ע"י ד"ר עומר וולף

קרן:

"מנתח בחסד ! יחס אישי וחם ! מקצוען אמיתי ! יצאתי הכי הכי הכי מרוצה בעולם לא ציפיתי לכזאת תוצאה מושלמת עם החלמה כל כך קלה ומהירה ! פשוט תותח ! ממליצה בחום לכל המתלבטות 100 אחוז שלא תצטערו !"

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

אושרת אמזלג:

"כשאישה רוצה לעשות שינוי כלשהו בגופה ההחלטה מלווה בהמון פחדים חששות התרגשות גדולה וחוסר בטחון..אני מאחלת לה לפגוש אותך!! אתה הרופא הראשון איתו נפגשתי להתייעצות ולא הלכתי לאחר..וכשהגיע יום הניתוח קיבלת אותי כאילו אני היחידה והמיוחדת השרת ביטחון הסרת הצידה את כל החששות ונתת לי להתמקד רק בתוצאה לכל השאר אתה דאגת! אז תודה ענקית שהיית חלק גדול משינוי שייחלתי לו מהיותי ילדה תודה על עבודה נהדרת ותודה שאתה כזה מקסים עם ידי זהב!!! ממליצה בחום ואהבה ללא היסוס !! שתצליח בכל מה שתעשה אני בטוח לא אשכח אותך לעולם!! לסקרנים-עשיתי ניתוח אף"

מתי נראה תוצאות?

בשבועות הראשונים אחרי הניתוח יהיה ניכר כי האוזניים נותחו, אך אחרי בערך חודש האוזן כבר תקבל את הצורה הרצויה. בתוך 3-5 חודשים ההחלמה הפנימית של הרקמות תושלם ותתקבל צורה סופית.

הצמדת אוזניים – לפני ואחרי

האם התוצאות נשארות לכל החיים?

אמנם הגוף ממשיך להשתנות במהלך השנים, אבל אוזניים שעוצבו בניתוח פלסטי בדרך כלל שומרות על צורתן במשך שנים רבות.

אז איך מתחילים?

אין סיבה שהמראה שלכם יגרום לכם לחוסר נוחות. אוזניים בולטות או לא סימטריות הן בעיה שעשויה לפגוע בביטחון העצמי ובאיכות החיים שלכם, אבל בהליך פשוט היא יכולה להיפתר.

התקשרו עוד היום אל ד"ר וולף וקיבעו פגישת ייעוץ ובתוך זמן קצר תוכלו להיות מרוצים מהאוזניים שלכם.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע