ניתוח שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן ועוד ניתוחים פלסטיים
ניתוח שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן ועוד ניתוחים פלסטיים

מאמי מייקאובר - כל מה שרצית לדעת

לידת תינוק היא ללא ספק חוויה בעלת עוצמות חזקות והשפעה גדולה על עיצוב נפשה ואישיותה של האישה בהפכה לאם, כמו גם על התנהגותה, מחשבותיה ועמדותיה.

יחד עם זאת יש להיריון ללידה, ולהנקה  גם השפעות משמעותיות על גופה של האישה, אשר עובר שינויים מרחיקי לכת במהלך תהליך ההיריון ובשעת הלידה. הגוף  משתנה, ולא תמיד חוזר למצבו הקודם. עובדה זאת, עבור חלק מהנשים, מהווה גורם מתסכל ומאכזב, וכזה המשפיע לרעה על הדימוי והביטחון העצמי, במיוחד עבור אלו אשר משקיעות מאמצים פיזיים ופסיכולוגיים רבים, עוברות תהליכי שינוי תזונה ומבלות שעות במכוני כושר, אך לא מצליחות להחזיר לגופן את המראה הקודם שלהן. מאמי מייק אובר הוא תהליך כירורגי פלסטי, אשר מתאים לנשים שסיימו את פרק הילודה בחייהן, אינן רוצות להשלים עם השינויים הפיזיים שההריונות, הלידות והנקות חוללו בגופן, ומעוניינות לעבור שינוי על מנת להחזיר לגופן את המראה הרענן והצעיר, ואת הגזרה החטובה  שהיתה להן לפני שהפכו לאימהות.

מקורו של ניתוח המאמי מייק אובר הוא בארה"ב, אך לאחרונה ההליך תופס תאוצה בישראל, ויותר ויותר נשים מבצעות אותו. ניתוח מאמי מייק אובר הינו הליך כירורגי המשלב שאיבת שומן, ישבן, ירכיים, אגן, עיצוב הבטן ועיצוב החזה- הרמה הקטנה או הגדלה, ונערך כמקשה אחת. המשמעות היא שבמהלך ניתוח אחד, מבצעים את כל התיקונים הרצויים בגופה של האישה, החל בעיצוב שדיים מדולדלות כתוצאה מהנקה ממושכת, שאיבת שומן שהאישה לא הצליחה להוריד לאחר ההריונות, צלקות מניתוחים קיסריים ועוד.

למי מתאים ניתוח מאמי מייקאובר?

ניתוח המאמי מייקאובר מתאים לנשים בריאות, במשקל תקין או עם עודף משקל קל, אשר השלימו את בניית התא המשפחתי שלהן, ומעוניינות לשחזר ולשפר את מראה גופן. הניתוח בדרך כלל מתאים לנשים אשר לאחר הלידות חשות חוסר שביעות רצון מגופן, וחשות מתוסכלות מההבדלים הניכרים בחלקים בו, לפני ואחרי ההריונות. חלקן כבר לא תופסות עצמן כנחשקות, ואף חשות מוזנחות, תחושות המשפיעות לרעה על ההערכה העצמית ועל תחושת הסיפוק הפנימית.

חשוב לציין כי הניתוח אינו מונע מהנשים שעברו אותו להיות בהריון נוסף, אך מכיוון שתהליך ההיריון והלידה עלולים לפגום בתוצאות הניתוח, ולהפחית מאיכותו, מומלץ להמתין עם ביצוע הניתוח עד לאחר הלידה האחרונה.

מהם שלבי הניתוח?

עיצוב חזה

במהלך ההיריון מתרחשים שינויים הורמונאליים האחראים על השינוי בצורת השד. השדיים גדלים ונפחם עולה בצורה משמעותית, עובדה הגורמת למתיחת העור העוטף את השד. לעיתים עצם המתיחה עשויה ליצור על גבי העור מעין קרעים. לאחר תקופת ההיריון וההנקה, ישנה נסיגה בגודל השד, וישנם מצבים בהם העור אינו אלסטי מספיק, בכדי לחזור לצורת השד הקודמת, ואז תתרחש נפילה של השד. תהליכים אלו הינם אישיים לכל אישה, ומשתנים מאחת לאחת, ולא ניתן לצפות אותם מראש.

נשים הרבה פעמים מעוניינות לעצב מחדש את השדיים שלהן, לאחר שסיימו ללדת ולהניק. עיצוב החזה כחלק מניתוח מאמי מייקאובר מאפשר להגדיל להרים או להקטין את החזה, בהתאם לצורך ולרצונה של האישה.

הרמת חזה משמשת פתרון עבור שדיים נפולים וכן עבור מצבים בהם השד איבד מנפחו, אך יש נשים עם חזה נפול שגם התרוקן, הבוחרות לשלב יחד עם הרמת חזה גם הגדלת חזה, המתבצעת באמצעות החדרת שתלים. במקרים אחרים, בהם יש צורך בהקטנת חזה, מבצעים הסרת עודפי עור ועיצוב מחודש של רקמת השד ומיקום הפטמה במקום הרצוי.

מתיחת בטן ושאיבת שומן

נגן וידאו
המלצות נשים שטופלו ע"י ד"ר עומר וולף

קרן וייסבלאי:

"מנתח בחסד ! יחס אישי וחם ! מקצוען אמיתי ! יצאתי הכי הכי הכי מרוצה בעולם לא ציפיתי לכזאת תוצאה מושלמת עם החלמה כל כך קלה ומהירה ! פשוט תותח ! ממליצה בחום לכל המתלבטות 100 אחוז שלא תצטערו"
 

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

תמר וקנין:

"מהרגע הראשון שבאתי לעומר הרגשתי שונה משאר המנתחים היחס היה אישי ואכפתי דר וולף עדין עם חיוך מקסים נותן הרגשה של ביטחון , אמפטיה גם לאחר הניתוח הצוות היה מקסים ובשר בכל יום איך תהליך ההחלמה עובר ואם הכל בסדר הרופא אפילו נתן את מספרו האישי שלא קרה לי בעבר על מנת שיוכל לענות על כל שאלותיי בזמינות מלאה , בתחילה הייתי סקפטית אך התוצאה עלתה כל הציפיות ! יישר כח לד״ר עומר וולף והעוזרות שלו ליבי ודיקלה."

במהלך חודשי ההיריון, מתרחשת עלייה טבעית ומתבקשת במשקל הגוף. ומתקיים לחץ מוגבר המופעל על אזור המותנים, וכתוצאה מכך גודל הבטן וצורתה משתנים.

לעיתים, לאחר הלידה, למרות ביצוע פעילות גופנית מותאמת ושינויים בהרגלי התזונה, ישנן נשים שאינן מצליחות להגיע לתוצאה הרצויה להן מבחינת ירידה במשקל והנראות של גופן, בעיקר כתוצאה מהגנטיקה שלהן ומהגיל הכרונולוגי, ונותרות עם משקל ושומן עודף, באזורים שונים בגופן ובעיקר באזור האגן שהתרחב והבטן שהפכה משתפלת. עבור נשים אלו, הליך כירורגי של מתיחת בטן יכול להיות הפתרון הטוב ביותר.

ניתוח מתיחת בטן, משחזר ומשיב את הבטן למצבה המוצק, והוא כולל הסרת קפלי העור העודף, באמצעות חתך קטן בשיפולי הבטן, ובמקביל לכך מתבצעת גם שאיבת שומן. סגירת החתך נעשה על ידי תפרים פנימיים.  

עודפי העור והשומן בבטן לאחר הלידות מתחלקים למספר קטגוריות. כאשר מדובר באישה עם עודף שומן, ניתן לבצע שאיבת שומן, במטרה שהעור יתכווץ מעצמו באופן טבעי וייעלמו עודפי העור. במקרים בהם לאחר הלידה נותרו עודפי שומן ועור, ניתן לבצע מיני מתיחת בטן באמצעות הסרת עודפי העור מתחת לטבור. אם ישנו רפיון שרירים בנוסף לעודפי עור ושומן, ישנה אפשרות לבצע מתיחת בטן מלאה, בה בנוסף להסרת עודפי העור והשומן מחוזקים גם השרירים הרפויים.

כמה זמן לאחר הלידה אפשר לעבור את הניתוח?

לאחר הלידה מומלץ להמתין לחזרה של האישה למידות הטרום הריוניות שלה, טרם ביצוע ניתוח מאמי מייקאובר. בקרב רוב הנשים מדובר על 6-12 חודשים מהלידה. בנוסף, יש חשיבות להמתין כ- 3-5 חודשים מסיום ההנקה, לפני ניתוח חזה מכל סוג שהוא, שכן הסביבה ההורמונלית בשד אחראית על ייצור החלב, משפיעה על הסיכוי לזיהום או דימום, בעיקר כאשר מדובר על ניתוח הגדלת חזה בו מעורבים שתלים. כמו כן, ישנה אפשרות טובה יותר למנתח לאחר סיום תקופת ההנקה, להעריך באופן מדויק יותר את הגודל והמיקום הטבעיים של השד.

תהליך ההחלמה

בשונה מהעבר, בו הליך הכירורגי של מאמי מייקאובר היה כרוך בכאבים משמעותיים, כיום קיימים חומרי הרדמה מיוחדים המוזרקים לאזורים המנותחים ומפחיתים במידה משמעותית את מידת החומרה של הכאבים, בדגש על ה – 48 שעות שלאחר הניתוח.

הניתוח כמובן מבוצע תחת הרדמה מלאה, והנשים נדרשות להישאר לילה ראשון להשגחה, ולאחר מכן משוחררות להמשך החלמה בביתן. מומלץ בשבועיים שלושה הראשונים להישאר במנוחה מלאה ולהמנע מפעילות מאומצת, כאשר לאחר כ – 4-6 שבועות מיום הניתוח, ניתן לשוב אט אט לפעילות גופנית מתונה ומבוקרת, כמובן בהתאם לקצב ההחלמה וההתאוששות, ולהמלצות הרופא המטפל.

לפני ואחרי ניתוח Mommy Makeover

תוצאות ניתוח mommy makeover - תמונות לפני ואחרי

לסיכום

מכלול הטיפולים שיבוצע בהליך הכירורגי מאמי מייקאובר הינו אינדיבידואלי עבור כל אישה, ומותאם באופן אישי עבור כל מטופלת במסגרת פגישת יעוץ מקיפה עם רופא מומחה, בה נקבעת תוכנית הניתוח הייחודית לגופה ולצרכיה ורצונותיה, וכזו שתענה על כל הציפיות ותשיג תוצאה אופטימלית.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע