שאיבת שומן והצרת היקפים

שאיבת שומן הינה פרוצדורה שמטרתה עיצוב הגוף על ידי הסרה ממוקדת של רקמת שומן עודפות. מטבע הדברים, איברי הגוף שנהוג לבצע בהם פרוצדורה זו הם אלו העשירים יותר בשומן: ירכיים, מותניים, עכוזים, בטן, זרועות, צוואר, סנטר ורקמת השד. אלו הם אזורים שלעיתים קיים קושי בעיצובם על ידי שינויי תזונה וביצוע פעילות גופנית. במקום הזה, כאשר מפעיל אדם את מלוא המאמצים ועדיין רחוק מלהגיע למבנה הגוף הרצוי, נותנת מענה פרוצדורת שאיבת השומן.

 

והעשירים באופן יחסי ברקמה זו. שאיבת השומן מאפשרת קבלת מראה חטוב באזורי גוף ספציפיים, אשר לעתים קיים קושי בעיצובם על ידי תזונה ופעילות גופנית בלבד.

מקרה נפוץ נוסף שבו נותנת מענה שאיבת השומן היא לאחר ירידה ניכרת במשקל. ברוב המקרים, נותרים עודפי עור ושומן המתרכזים באופן ממוקד באזורים ספציפיים. שאיבת שומן בשילוב עם ניתוח להצרת היקפים כגון מתיחת בטן, מתיחת זרועות או מתיחת ירכיים, בהם מסירים גם את עודפי העור הקיימים, עשויה להביא לתוצאות אסתטיות טובות אף יותר.

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן מתאים למי שמעוניין לטשטש רקמות שומן שבולטות מעבר לקימורי גופו הטבעיים. ישנם מספר קריטריונים שבהם צריך לעמוד מטופל בכדי להימצא כשיר. התנאי הבסיס הוא היות המטופל מעל גיל 18 ולאחר סיום תהליך הגדילה הטבעית של הגוף. דוגמא למי שפחות מתאים לניתוח היא אישה לאחר הריון שמתכננת הריונות נוספים. כדאי להמתין לסיום ההריונות ואז לשקול במידת הצורך וזאת מכיוון שמבנה הגוף עשוי עוד להשתנות ותוצאות הניתוח לא תשמרנה. גם מרקם עורו של המטופל הוא פרמטר למידת התאמתו לניתוח. העור צריך להיות מתוח יחסית ונקי מצלוליט. בנוסף, יובהר לכל אחד המעוניין בניתוח כזה כי תזונה מאוזנת וכושר גופני הכרחיים בכדי להגיע לתוצאות טובות וכמובן כדי לשמר אותן.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח שאיבת שומן יכול להתבצע בהרדמה מקומית או כללית בהתאם למיקום השאיבה ולנפח שלה. פרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על סוג ההרדמה הם פעולות הנלוות לשאיבה במידה וישנן לצד המאפיינים האינדיבידואליים של המטופל או המטופלת. גם משך הפעולה אינו אחיד ותלוי בסוג השאיבה, מיקומה ושאר הפעולות בניתוח. במידה ומדובר בשאיבה בלבד, התהליך הוא קצר, לוקח כשעה. ראוי לציין כי ישנה הגבלה על נפח השומן שניתן לשאוב בניתוח יחידני. זאת מאחר והשומנים הם חלק ממאזן הנוזלים בגוף והוצאה של כמות מוגזמת של שומנים עלולה לפגוע בתהליכי הגוף הנורמטיביים ולייצר סיכונים שאנחנו רוצים להימנע מהם. משרד הבריאות בישראל מתיר שאיבה מקסימאלית של עד שישה ליטרים פר ניתוח.

 

הניתוח מתבצע למעשה כך: תחילה מחדירים אל תוך האיברים שמהם תתבצע השאיבה צינוריות דקות המכונות קנולות. ההחדרה מתבצעת דרך חתכים קטנים ועדינים בעור. באמצעות תמיסה המורכבת ממי מלח סטריליים וחומרים מאלחשים שמכווצים כלי דם, מנפחים את המוקדים שמהם יישאב השומן. התמיסה מכינה את רקמת השומן לשאיבה וגם עוזרת לצמצם את הדימום. מרגע שהאזור ערוך לפעולה, שואבים את השומן דרך אותן צינוריות, ולבסוף, תופרים את החתכים בעור.
בכל ניתוח שאיבת שומן, ד"ר וולף משתמש במרפאתו בטכניקות השאיבה החדשניות ביותר, כמו למשל אותן צינוריות שאיבה דקות, הקנולות. אלו מבטיחות תוצאות אסתטיות טובות ועדינות.

טכנולוגיה מתפתחת בניתוחי שאיבת שומן – שימוש בשומן העצמי

כיום קיימת טכניקה פופולרית בעולם הכירורגיה הפלסטית העושה שימוש בשומן השאוב. מה שעושים זה למעשה הזרקה של חלק מן השומן השאוב לאזורי קמטים אשר הידלדלו עם השנים וכעת חסרים בנפח, למשל קמטים באזור הפנים. שימוש נוסף יכול להיות עיצוב והגדלת נפחים, כמו בניתוחי שד.

היערכות לניתוח

ראשית, תיבדק התאמתו של מבקש הניתוח לתהליך. הוא או היא יפגשו עם הרופא על מנת לבצע בדיקות התאמה ולנהל שיח של הכרות שכמובן חשוב לא פחות. הרופא לוקח מדדים כמו גובה ומשקל שהנם נתונים התחלתיים לבדיקת מידת ההתאמה. הרופא יבדוק את האיברים אותם מבקש האדון או מבקשת הגברת לחטב. אלו יסומנו על הגוף, ומשם הדברים כבר יהיו ברורים יותר. בתום פגישת הייעוץ ימליץ הרופא את המלצתו על פי ראות עיניו וינחה את המטופל כיצד להמשיך לפעול. שימו לב: עליכם לציין בפני הרופא על תרופות שהנכם נוטלים באופן קבוע ובפרט חשיבות גבוהה לתרופות המדללות דם. הרופא ייתן הנחיה גם בדבר אופן נטילת התרופות לתקופת התהליך וההחלמה.

מהם הסיבוכים האפשריים מהניתוח?

הסיכון העיקרי בניתוח שאיבת שומן הינו תופעת דימום יתר המגיעה עקב נטילת מדללי דם, ויטמינים וסוגים נוספים של תרופות. אי לכך, ישנה חשיבות מיוחדת לעדכון הרופא בדבר תרופות או כדורים אחרים שהנכם נוטלים כבר משלב הייעוץ הראשוני. הסיכונים נפוצים יותר בקרב בעלי משקל עודף גדול ועל כן לא תמיד מבצעים שאיבת שומן במקרים כאלה. כל מקרה ייבחן לגופו ויוחלט בהתאם למכלול הנסיבות שלו.

התאוששות מהניתוח

דבר שעלול לפגוע בתהליך הריפוי התקין של הרקמה הוא הצטברות נוזלים באיברים שנשאבו. במקרים חמורים, הצטברות נוזלים עלולה לגרום לתופעה הנקראת סרומה וזמן הריפוי שלה הוא ארוך. כדי למנוע תופעות כאלו, יש על המטופל ללבוש מחוך מיוחד בעל פתחים ייעודיים לכל צורך גופני שיעלה. את המחוך הזה לובשים במשך שבועיים לאחר הניתוח ללא יוצא מן הכלל ואפילו מתקלחים איתו. הלחץ הקבוע של המחוך מונע את הצטברות הנוזלים.

במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח צפויים להופיע: שטפי דם בעור, בצקות, נפיחויות, תחושות שונות שאינכם רגילים אליהן באזור של העור שבו התבצעה השאיבה ולעיתים גם כאבים עמומים. הפרשה טבעית של נוזלי הגוף תופרש מבעד לחתכים אך אין מה לחשוש, היא טבעית לגמרי ותחלוף מעצמה בתוך יום או יומיים. במהלך השבועיים הראשונים יש להימנע מפעילות ספורטיבית אך בהחלט לא מומלץ לשכב ללא תנועה כדי לא לגרום לקרישי דם בוורידי הרגליים.

זכרו שהזמן שלוקח לגוף לרפא ולבנות את רקמות העור כמו שצריך הוא חודשים ולכן התוצאות הסופיות ינכחו בשטח רק לאחר מספר חודשים.

בפגישת הייעוץ הראשונית ד"ר וולף יבדוק מהו ההליך או הפעולה המשולבת המתאימים ביותר עבורך, בהתאם לשאיפותיך ומאפייני גופך. אנו כאן בכדי לתת מענה לכל השאלות, ומזמינים אותך לקבוע פגישת ייעוץ עם ד"ר וולף כדי להתחיל לקבל את התשובות.

צילומי לפני/אחרי של ניתוחים עשויים להכיל תכנים גרפיים.

ניתוח שאיבת שומן – עיצוב הגוף

אחד מהניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר כיום, הוא ניתוח שאיבת שומן לעיצוב הגוף והענקת מראה רזה וצעיר יותר. כל גבר או אישה רוצים להיראות רזים וחטובים, במיוחד כאשר מגיעים לגיל מבוגר והגוף מתקשה לשמור על עצמו צעיר ורענן באופן טבעי.

בקליניקה של דוקטור וולף תוכלו לקבל מגוון טיפולי אסתטיקה רפואית וניתוחים פלסטיים, כגון : מתיחת ירכיים וזרועות, ניתוח שאיבת שומן והצרת היקפי הגוף, ניתוח מתיחת בטן, הסרת עודפי עור מיותרים לאחר ירידה במשקל, ועוד מגוון טיפולים בהתאמה אישית למצבם של כל מטופל או מטופלת.

דוקטור עומר וולף

לאחר שנים רבות של ניסיון בתחום הרפואה האסתטית, דוקטור עומר וולף יודע לספק מענה מקצועי לכל טיפול או ניתוח פלסטי לעיצוב הגוף. את ההליך ד"ר וולף יתחיל בפגישת ייעוץ ואבחון מצב הגוף הקיים, ולאחר הקשבה והבנה מעמיקה של רצונות המטופל, ד"ר וולף יתאים שיטת טיפול ייחודית שתספק מענה מושלם ותוצאה מדויקת לשביעות רצונכם.

על ידי אבחון מקדים של כל הפרמטרים הרלוונטיים לביצוע ניתוח שאיבת שומן והצרת היקפים, ד"ר וולף יוכל להמליץ על שילוב כמה טכניקות טיפוליות שונות בהליך אחד – כך תוכלו לקבל תוצאה סופית מדויקת יותר, שתתאים באופן מושלם למבנה הגוף שלכם. פנו כבר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ, שם תוכלו לקבל מענה לכל השאלות שיש לכם בנושא.