ניתוח שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן ועוד ניתוחים פלסטיים
ניתוח שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן ועוד ניתוחים פלסטיים

שאיבת שומן והצרת היקפים

ניתוח החלפת שתלים (הנקרא גם החלפת שתלים והרמה) הוא עולם ומלואו. מרבית הנשים שעברו הגדלת חזה מודעות לצורך בהחלפת שתלים בחזה רק בהקשר של קרע בשתל או כאשר הן רוצות להחליף את גודל השתלים. ברוב המקרים ניתוחי החלפת שתלים נעשים על רקע קרע והם נעשים שנים אחרי הניתוח המקורי להגדלת החזה, אך ישנם מקרים בהם נדרשת התערבות נרחבת יותר.

מתי צריך לבצע ניתוח להחלפת שתלים?

צניחת שד

המתרחשת לעתים שנים אחרי ניתוח להגדלת חזה ונדרש ניתוח חוזר. לפעמים לא מספיק להחליף את השתל ונדרשת פעולה נוספת כדי למתן את הצניחה. כאשר מדובר בצניחה קלה ניתן להחליף את השתל המקורי בשתל גדול יותר שידחוף את אזור הפטמה למעלה ויעניק לשד את מראה התפוח. כאשר הצניחה היא משמעותית יש להסיר חלק מעודפי העור שנוצרו עם מתיחת העור במשך השנים ולעצב מחדש את השד סביב הפטמה בניתוח הרמת חזה.

קרע בשתל

קרע בשתל החזה, שהיה נפוץ יותר בעבר, בדורות השתלים הראשונים, והיום הופך לנדיר יותר ויותר. במידה ונוצר קרע כדאי מאוד להחליף את השתל הן בגלל פגיעה הולכת וגדלה בתוצאה הקוסמטית, וכן בגלל חשש לנדידת הסיליקון לקשריות הלימפה, שאמנם אינה מסוכנת אבל עשויה להיות מלווה בכאב.

היווצרות קופסית

קופסית היא רקמה קשה במתהווה באופן טבעי מסביב לשתל. בדרך כלל הקופסית אינה מפריעה, אך לעתים הקופסית גדולה מדי, עבה מדי או קשה מדי, היא עלולה לפגום במגע הרך של השד ולעתים גם לגרום לכאב.

שינוי בגודל השתל

על פי רצונה של המטופלת. נשים רבות מעוניינות להקטין או להגדיל את השתלים בחזה לאחר כמה שנים, ואם כבר חלפו יותר מ-6 שנים מהניתוח המקורי מומלץ להחליף את השתלים בשתלים חדשים בטכנולוגיה מתקדמת יותר .

למי מתאים ניתוח להחלפת שתלים?

הניתוח אפשרי, ולעתים נחוץ, לכל מי שעברה בעבר ניתוח הגדלת חזה, ולמעשה סביר להניח כי כל אישה שעברה ניתוח הגדלת חזה בעבר תצטרך בזמן מסוים במהלך חייה להחליף את השתלים מסיבה זו או אחרת.

חברות השתלים ממליצות על החלפת השתלים כעבור 12-15 שנה מהניתוח, אך מנתחים פלסטיים רבים גורסים שאין סיבה להחליף את השתל אם אין משהו הדורש תיקון, ומעל גיל 45 נשים ממילא אמורות לעבור פעם בשנה או שנתיים בדיקה(ממוגרפיה?) שתזהה פגיעה בשתל, במידה וישנה כזו. תדירות כזו של בדיקה אינה מעמידה את האישה בשום סכנה.

המלצת חברות השתלים מתבססת על מחקרים ארוכי טווח שבוצעו על שתלים מהדור השלישי, לפני כ- 15 שנה, וסביר להניח כי הן ישתנו עם פרסום תוצאות המחקרים הנערכים על השתלים של היום, שהם כבר מהדור החמישי והשישי.

כקוריוז נזכיר ונאמר, שהמנותחת הראשונה שעברה בשנת 1962 הגדלת חזה עם שתלי סיליקון עדיין נושאת את אותם שתלים שהוחדרו בניתוח המקורי ולא עברה שום ניתוח נוסף מאז.

קראי עוד על סוגי השתלים הקיימים כיום.

מהלך הניתוח

מנתחים רבים רואים בניתוח החלפת השתלים שנים לאחר הגדלת החזה שהם ביצעו, ניתוח נוסף, נפרד וחדש, שבו הם מאפשרים למטופלת לשחזר את התוצאה המוצלחת של הניתוח הראשון לשביעות רצונה. במקרה כזה המנתח יודע למה לצפות.

הדבר מעט שונה כשמנתח מתבקש לבצע החלפת שתלים אצל מטופלת שנותחה על ידי מנתח אחר. במקרים כאלה המנתח מכין את עצמו למגוון אפשרויות ותכניות פעולה חלופיות מהן יוכל ויצטרך לבחור בפתרון הנכון רק במהלך הניתוח, שכן לא ניתן לצפות בצורה מדויקת את הממצאים שיתגלו בניתוח שבוצע על ידי מנתח אחר.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, כמובן, ובמהלכו מוציאים את השתלים הישנים ומחדירים את החדשים, ואם נדרש טיפול נוסף, כמו הסרת קופסית, הרמת חזה וכו', הוא מתבצע באותו מעמד.

בניתוח החלפת שתלים קיים כבר "כיס" מהשתלים המקוריים, או מקום שהתעצב והתייצב במשך השנים שלאחר הגדלת החזה המקורית, ולכן החלפת השתלים והרמת החזה במידת הצורך מקבלים מימד נוסף של מורכבות, כאשר אנחנו רוצים "פיין טיונינג" וכוונון מדויק יותר של הכיס במקרים בהם השד צונח יותר לצד החזה, מתבלט יותר או שנדד יותר כלפי מעלה, לדוגמא.

הצרה או תיקון של הכיס הקיים על ידי תפרים פנימיים, בנוסף לפעולות המתבצעות בחלק השטחי והקדמי של השד לסילוק עודפי העור והרמת הפטמה, מוסיפים רובד נוסף של מורכבות לניתוח.

מהו משך ההחלמה מהניתוח?

ניתוחי החלפת שתלים אינם מצריכים אשפוז, אך מומלצת מנוחה של כמה ימים והשגחה קרובה על המצב. כמובן שאסור לערוך פעילות גופנית מאומצת בימים הראשונים.

האם יש לניתוח תופעות לוואי או סיכונים?

כמו בניתוח להגדלת החזה, גם התופעות הקורות לאחר החלפת השתלים אינן "תופעות לוואי" אלא פעולות טבעיות של הגוף לאחר ניתוח. נשים לאחר החלפת שתלים עלולות לחוש כאבים או נפיחויות ממוקדים, וניתן לקחת משככי כאבים במידת הצורך.
אם מתלווה לכך עלייה משמעותית בחום הגוף, כאבים חריפים או בצקת יש לפנות מיד למרפאה לבדיקה.

שאיבת שומן בשילוב עם מתיחת בטן

נגן וידאו

תוצאות ניתוח שאיבת שומן

תמונות ניתוח שאיבת שומן לפני ואחרי

האם התוצאות מחזיקות מעמד לכל החיים

כפי שכבר הסברנו קודם לכן, זה בהחלט אפשרי. יחד עם זאת, המלצת יצרניות השתלים היא, כאמור להחליף את השתלים כל 12-15 שנים, וייתכן וייווצרו סיבות שיובילו לצורך בהחלפת שתלים, כפי שכבר מנינו.

אנו מזמינים כל אישה שעברה הגדלת חזה בעבר לפנות למרפאה בכל מקרה של ספק בקשר לצורך בהחלפת השתלים, לביצוע בדיקה ואבחון.  עדיף להיבדק ולישון בשקט מאשר לוותר על הבדיקה ולחשוש.

מוזמנות ללחוץ על כפתור תוצאות הניתוחים ולראות איך נראה חזה אחרי החלפת שתלים.

להמלצות על החלפת שתלים ומגוון הניתוחים לחצי כאן

לתיאום פגישה התקשרי עכשיו 073-3745605

ניתוח שאיבת שומן – עיצוב הגוף

אחד מהניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר כיום, הוא ניתוח שאיבת שומן לעיצוב הגוף והענקת מראה רזה וצעיר יותר. כל גבר או אישה רוצים להיראות רזים וחטובים, במיוחד כאשר מגיעים לגיל מבוגר והגוף מתקשה לשמור על עצמו צעיר ורענן באופן טבעי.

בקליניקה של דוקטור וולף תוכלו לקבל מגוון טיפולי אסתטיקה רפואית וניתוחים פלסטיים, כגון : מתיחת ירכיים וזרועות, ניתוח שאיבת שומן והצרת היקפי הגוף, ניתוח מתיחת בטן, הסרת עודפי עור מיותרים לאחר ירידה במשקל, ועוד מגוון טיפולים בהתאמה אישית למצבם של כל מטופל או מטופלת.

דוקטור עומר וולף

לאחר שנים רבות של ניסיון בתחום הרפואה האסתטית, דוקטור עומר וולף יודע לספק מענה מקצועי לכל טיפול או ניתוח פלסטי לעיצוב הגוף. את ההליך ד"ר וולף יתחיל בפגישת ייעוץ ואבחון מצב הגוף הקיים, ולאחר הקשבה והבנה מעמיקה של רצונות המטופל, ד"ר וולף יתאים שיטת טיפול ייחודית שתספק מענה מושלם ותוצאה מדויקת לשביעות רצונכם.

על ידי אבחון מקדים של כל הפרמטרים הרלוונטיים לביצוע ניתוח שאיבת שומן והצרת היקפים, ד"ר וולף יוכל להמליץ על שילוב כמה טכניקות טיפוליות שונות בהליך אחד – כך תוכלו לקבל תוצאה סופית מדויקת יותר, שתתאים באופן מושלם למבנה הגוף שלכם. פנו כבר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ, שם תוכלו לקבל מענה לכל השאלות שיש לכם בנושא.

אשמח לקבל פרטים נוספים

כן, אשמח לקבוע