ניתוח שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן ועוד ניתוחים פלסטיים
ניתוח שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן ועוד ניתוחים פלסטיים

מתיחת ירכיים - כל מה שרצית לדעת

ירכיים מוצקות, מלאות במידה אסתטית, ללא אסימטריה, ללא גבשושיות וכמובן – עם עור מתוח ונעים למראה הן שאיפה אסתטית נפוצה. אך משקל גוף יציב, דיאטה ואפילו פעילות גופנית ממוקדת לא תמיד יכולים להשיג את המטרה הזו. לא פעם, העור שלנו והשומן בירכיים מסרבים להגיב למאמצים שלנו לשנות אותם. מי שבכל זאת לא מוכן לוותר על מראה ירכיים אסתטי יוכל להיעזר בניתוח מתיחת ירכיים. הניתוח לא נחשב למורכב במיוחד, אורך כשעתיים בלבד ואינו כולל תופעות לוואי יוצאות דופן. לאחר מתיחת ירכיים תוכלו ליהנות ממראה ירכיים צעיר יותר, ללא עודפי עור, ירכיים חלקות, מתוחות יותר ונאות.

למי מיועד ניתוח מתיחת ירכיים?

העור בירכיים שלנו רגיש לשינויים במשקל הגוף, לאיבוד אלסטיות טבעית עם מעבר השנים ולהיווצרות שכבות שומן תת עורי היוצרות מראה גבשושי. כל מי ששואף למראה ירכיים מתוח ומוצק יוכל לעבור מתיחת ירכיים ולהיפטר מעור רפוי ושומן עיקש. הניתוח מתאים מאוד למטופלים שירדו ירידה משמעותית במשקל ונותרו עם עור רופף. לא מומלץ לעבור מתיחת ירכיים אם צפויה ירידה נוספת במשקל או הריונות עתידיים שכן אלו עשויים להשפיע על תוצאות הניתוח בטווח הארוך. מעבר לכך, מתיחת ירכיים מתאימה הן לנשים והן לגברים, בבריאות טובה המאפשרת הליכים כירורגיים ומשקל גוף יציב.

מהם סוגי הניתוחים למתיחת ירכיים?

סוג הניתוח נקבע לפי הציפיות האסתטיות של המטופל ולפי כמות העור העודף, השומן וגמישות העור בירכיים. האפשרויות הן:

• ביצוע חתך רוחבי באזור המפשעה בלבד ומתיחת העור כלפי מעלה. אופציונלי במטופלים להם עודף עור בינוני שלא שואפים לשנות את היקף הירך אלא רק להיפטר מעור מדובלל ולעצב את הירכיים.
• ביצוע חתך רוחבי באזור המפשעה וחתך אורכי (היכול להגיע עד הברך) בירך הפנימית. יכול להתבצע עם שילוב של שאיבת שומן, נעשה כאשר יש רצון הן להקטין את הירך ולעצב אותה והן למצק את העור.
• שאיבת שומן בירכיים ללא מתיחת העור, מבוצעת במטופלים צעירים בדרך כלל. המטרה כאן היא להיפטר משומן עיקש בלבד ולעצב את מראה הירכיים. בגילאים צעירים העור אלסטי מספיק כדי להתכווץ ללא התערבות נוספת לאחר שאיבת שומן בלבד.

יש לציין כי ניתן לשלב מתיחת ירכיים עם סוגים נוספים של ניתוחים לעיצוב ופיסול הגוף כמו הצרת היקפים, Mommy Makeover, הסרת עודפי עור לאחר ניתוח בריאטרי ועיצוב ישבן.

המלצות מטופלים שעברו ניתוח לעיצוב הגוף ע"י ד"ר עומר וולף

מור דוידי:

"7 שנים אני מסתובבת עם חלום לחזור לבטן שהייתה לי לפני הלידות. שטוחה, חלקה וללא סימנים. כמובן שהסימנים קרו למען מטרה טובה, אך לראות כל בוקר במראה את הבטן שלי נשפכת מעודף עור הכניס אותי לדכאון. נכנסתי למשטר אימונים שכמובן לא עזר. לפני 3 חודשים הלכתי לייעוץ אצל ד"ר עומר וולף היחיד ומיוחד, הפיג לי את כל החששות והפחדים, היה אדיב, עדין וסבלני. מרוב שהתרשמתי, פגישה עם מנתח אחד הספיקה לי לדעת שאני בידיים הכי טובות שאפשר. חודשיים לאחר מכן כבר הייתי בחדר ניתוח, ההחלמה עברה חלק והרבה יותר קלה ממה שדמיינתי. עומר היה זמין תמיד לכל שאלה! התוצאה יצאה יותר ממושלמת והמחמאות לא איחרו להגיע! אז למי שיש ספק או חשש מוזמן לפנות אליו והם כבר ידעו שהם בידיים הכי טובות שיש!!"

 

למעבר לכל ההמלצות לחצו כאן

איריס שרון:

"לפני כחצי שנה הגעתי למרפאה ליעוץ אצל דר עומר וולף ומהרגע הראשון הבנתי שהגעתי למקום הנכון בשבילי . החל מדקלה המתאמת וכל הצוות שהיה נעים וקשוב . דר עומר וולף רופא מקצועי יסודי ,נעים סבלני וקשוב . הסביר את כל תהליך הניתוח וההחלמה . כמובן ביום הניתוח הרגיע וכל הצוות חדר הניתוח היו נעימים ומרגיעים .ההחלמה היתה בדיוק כמו שהוסבר לי ,תמיד דר עומר וולף היה בקשר ,שאל לשלומי עם המון אכפתיות. והתוצאות ממש שוות . אני זכיתי שבחרתי בדר’ עומר וולף להגשים לי את החלום. התוצאות מדהימות ,והפירגונים לא מפסיקים … אם הייתי צריכה לעשות את הניתוח שוב הייתי עושה רק אצל דר עומר וולף. תודה רבה שהגשמת לי חלום"

מהן ההכנות לניתוח?

ההכנות לניתוח סטנדרטיות וכוללות בדיקות דם ובדיקות נוספות בהתאם לגילו ומצבו הבריאותי של המטופל כמו א.ק.ג. מעשנים יתבקשו להפסיק לפחות 6 שבועות לפני הניתוח מחשש לסיבוכים המאפיינים מעשנים בהליכים כירורגיים. לניתוח עצמו יש להגיע רעננים אחרי שנת לילה טובה, לא להשתמש במוצרי קוסמטיקה כלשהם באזור הירך או הבטן התחתונה ולאחר צום מלא של 6 שעות לפחות.

איך מתבצע הניתוח?

ניתוח מתיחת ירכיים מתבצע לרוב בהרדמה מלאה בבית חולים אם כי במקרים מסוימים ניתן לעבור אותו בטשטוש בשילוב הרדמה אפידורלית (בדיוק כמו זו הניתנת בלידה) המונעת תחושה מפלג הגוף התחתון. לאחר שהמטופל מורדם, הכירורג הפלסטי יבצע את החתך הניתוחי ויסיר את העור העודף, יבצע שאיבת שומן אם יש צורך ויפסל את הירך. הניתוח נמשך בדרך כלל כשעתיים. בתום הניתוח הרופא יסגור את החתך הניתוחי (ייתכן וישארו נקזים שיוסרו לאחר כיומיים-שלושה) והמטופל יעבור לחדר התאוששות.

איך ארגיש לאחר הניתוח ובתקופת ההחלמה?

מרבית המטופלים משתחררים לביתם לאחר 24 שעות. חשוב מאוד לקחת חופש מהעבודה וממטלות היומיום לפחות לשבוע, מומלץ אפילו שבועיים. אין לבצע כל פעילות גופנית, כולל קלה כמו הרמת ילד קטן או סיר מלא למשל, ההמלצה היא לנוח ולאפשר לגוף להחלים לאט לאט ובקצב שלו.

כמו כן, מרבית המטופלים יתבקשו ללבוש בגד לחץ אלסטי לאחר הניתוח. את בגד הלחץ יש להסיר רק כדי להתרחץ, על פי הוראות הרופא. בגד הלחץ מיועד לתמוך בתוצאות העתידיות של הניתוח ולעזור להחלמה טובה ומהירה יותר.

רוב המטופלים מרגישים מוכנים לחזור לשגרת עבודה כבר אחרי 7 ימים. חזרה לפעילות גופנית, הליכה מרובה, הרמת משאות, עמידה ממושכת, ניקיון הבית, הליכה לים או לבריכה וכדומה כדאי לא לעשות אלא לאחר שהרופא מאשר זאת בפירוש. בתקופת ההחלמה מומלץ להיעזר במשככי כאבים במרשם הרופא.

האם יש תופעות לוואי לניתוח? סיכונים כלשהם?

למתיחת ירכיים אין תופעות לוואי מיוחדות למעט אלו הנפוצות לאחר כל הליך כירורגי. בתום ההתאוששות, עם התפוגגות חומרי ההרדמה מהניתוח תיתכן תחושת כאב ואי נוחות. המטופל יקבל משככי כאבים בבית החולים וכמובן מרשם למשככים לנטילה בביתו לאחר השחרור. תופעת לוואי נוספת היא נפיחות והופעת בצקת, אלו תופעות טבעיות של גופנו בזמן החלמה והן חולפות לאחר מספר שבועות.

מתי אראה את התוצאה הסופית?

לאחר הניתוח, נפיחות ובצקת הן תופעות נפוצות וטבעיות שלא דורשות התערבות כלשהיא וחולפות מעצמן. הנפיחות באזור הניתוח "מסתירה" את התוצאות הסופיות שניתן לראות רק לאחר שהיא חולפת. התוצאה הסופית של מתיחת ירכיים תתבהר לאחר כחודשיים עד כארבע חודשים, כל מטופל וקצב ההחלמה האינדיבידואלי שלו.

כמה זמן "מחזיקה" מתיחת ירכיים?
התוצאות של מתיחת ירכיים יכולות להחזיק שנים רבות במטופלים צעירים, ככל שגיל המטופל נמוך יותר והעור אלסטי יותר כך התוצאה תישאר לזמן רב יותר. מובן שעליות וירידות במשקל, שינויים הורמונליים כמו הריון וגיל המעבר, איבוד האלסטיות הטבעית של העור בגילאים מתקדמים ואורח חיים שאינו משלב פעילות גופנית, שתיית מים נאותה ואכילה מאוזנת ישפיעו לרעה על העור באופן כללי וכך גם על העור והשומן בירכיים. שמירה על שגרת בריאות נאותה, הקפדה על פעילות גופנית ומשקל גוף תקין תעזור לשמור על התוצאות של ניתוח הירכיים.

תשובות לשאלות נפוצות:

האם תישאר לי צלקת אחרי הניתוח?
במרבית המקרים, אפשר למקם את החתך הניתוחי בפנים הירך כך שהוא אינו בולט במיוחד. עם זאת, ככל שמוסרים יותר עודפי עור כך הכירורג יאלץ לעשות חתך נרחב יותר, לפעמים עד גובה הברך. כדי למזער את הופעתה של צלקת חשוב מאוד לפעול לפי הנחיות הרופא לאחר הניתוח. כמו כן, אפשר להיעזר במשחות מזרזות החלמה, בקוסמטיקה פרא-רפואית ושיטות שונות לריפוי אסתטי של העור לאחר ניתוח.

האם מתיחת ירכיים נעשית בהרדמה מלאה?
היקף הניתוח משפיע על ההחלטה האם לבצע אותו בהרדמה מלאה, בנוכחות מרדים או בהרדמה מקומית בלבד. למי שיש מעט עור עודף בירכיים ולא זקוק להסרה נרחבת של עודפי העור ו/או שאיבת שומן משמעותית לאו דווקא יזדקק לניתוח בהרדמה מלאה.

האם יש הגבלת גיל למתיחת ירכיים?
באופן עקרוני, כל עוד הבריאות הכללית מאפשרת לעבור ניתוחים באופן כללי אין כל מניעה לעשות מתיחת ירכיים בכל גיל, עד 120. יש לציין שמרבית הכירורגים הפלסטיים לא ינתחו מטופלים מתחת לגיל 18 אלא במקרים יוצאי דופן.

מהי מתיחת ירכיים ללא ניתוח?
ישנן שיטות שונות להמסת שומן ומיצוק העור המפורסמות תחת הכותרת "מתיחת ירכיים ללא ניתוח". שיטות אלו יכולות בהחלט לעזור לשפר את מראה העור, לטפל בצלוליטיס ולמצק את הירכיים במקצת. עם זאת, עבור מי שסובל מעודפי עור ושומן עיקש, חוסר סימטריה, מראה ירכיים מדובלל במיוחד או גבשושי שיטות אלו לאו דווקא יספקו תוצאה משמעותית ומתיחת ירכיים היא האופציה הטובה ביותר.