ניתוח מתיחת בטן

איך מתבצע הליך ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן (abdominoplasty / tummy tuck) הינה פעולה שמטרתה הידוק שרירי הבטן, הסרת עודפי השומן המתרכזים באזור הבטן והמותניים ומתיחת העור על פניהם, במקרים של בטן "מדולדלת", המשווה לגוף מראה מבוגר ורפוי.

ההבדל בין הסרת סינר לבין מתיחת בטן מלאה

מתיחת בטן מתבצעת לרוב לאחר ירידה ניכרת במשקל, הריונות מרובים ו/או ניתוחים בטניים (כגון ניתוחים קיסריים, תיקון בקעים), אשר אחריהם קיימת פגיעה בשרירי הבטן והצטברות של עודפי עור ושומן המתרכזים באזור זה. בנוסף, במקרים מסוימים לאחר ירידה ניכרת במשקל קיימים עודפי עור משמעותיים, ה"נופלים" מטה בצורה דמויית "סינר" (apron) משיפולי הבטן. מצב זה ניתן לתיקון לרוב על ידי ניתוח מצומצם יותר הנקרא apronectomy (כריתת ה"סינר" הבטני).

רבים הפונים לניתוח זה, סובלים מהפרעה אסתטית ניכרת בחיי היומיום, למשל תחושת בושה בלבישת בגדים הדוקים או בגד ים, עד לכדי הימנעות מפעילויות חברתיות. לעומת זאת, אחרי הניתוח מתקבל לרוב מראה של בטן הדוקה המשווה לגוף כולו מראה חטוב וצעיר יותר.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ואורכו כשעתיים-שלוש. במקרים מסוימים יתכן ונבקש שהמטופל/ת יישאר/תישאר להשגחה במשך הלילה, כתלות במאפייני המטופל/ת, סוג הניתוח ומהלכו. החתך הניתוחי מבוצע לרוב בבטן התחתונה באזורי השיפולים (בקרבה למפשעה) ומוסתר בקו התחתונים כך שלרוב אינו גלוי לעין, אם כי קיימות טכניקות ניתוחיות שונות אשר עשויות להצריך חתכים אחרים נוספים. במהלך הניתוח מתבצע הידוק של שרירי הבטן ומיקום מחדש של הטבור.

החלמה מניתוח שאיבת שומן / הסרת סינר

משך ההחלמה הצפוי הוא של כמספר שבועות, עד ליכולת לשוב לפעילות גופנית מלאה. יש לציין כי במקרים מסוימים, בהם קיימים מצבורי שומן באזורים ספציפיים בלבד, ד"ר וולף עשוי להציע לך לעבור שאיבת שומן ממוקדת (ראה – שאיבת שומן) בין אם כפרוצדורה נלווית במהלך הניתוח עצמו, או כחלק מטיפול נפרד וללא צורך במתיחת בטן. כלל האופציות הטיפוליות תיבחנה בעת פגישת הייעוץ הראשונית בהתאם למאפייני המטופל/ת. ד"ר וולף וצוות המרפאה מלווה את המטופל/ת בתקופת ההחלמה ומוודא כי התהליך יעבור בקלות ובבטחה.

חשוב לקבוע פגישת ייעוץ

במידה ויש לך שאלות או ספקות לגבי ניתוח מתיחת בטן את מוזמנת למרפאתנו לפגישת יעוץ עם ד"ר וולף. יתכן כי טרם הניתוח תופנה לבצע מספר בדיקות רפואיות נלוות, אשר עליהן ימליץ ד"ר וולף בבדיקה הראשונית. אנו כאן לצורך מענה על כלל השאלות..

צילומי לפני/אחרי של ניתוחים עשויים להכיל תכנים גרפיים.

ניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף

בעידן המודרני בו אנו חיים, רבים היום רוצים גוף יותר חטוב. הדרישה למנתחים פלסטיים, המתמחים בביצוע ניתוחים אסתטיים לעיצוב הגוף בצורה מדויקת לפי דרישות המטופל, עולה בכל שנה יותר ויותר. כולם רוצים להעניק לגוף מראה צעיר ורענן יותר, ותחום הרפואה האסתטית מציע מגוון רחב של טיפולם שיעזרו לכם להשיג את מבוקשכם!

ד"ר עומר וולף

דוקטור וולף צבר ניסיון רב במהלך שנות פעילותו בתחום, וכיום הוא מציע ניתוחים פלסטיים כגון מתיחת בטן, מתיחת זרועות / ירכיים לאחר הריון, ניתוח שאיבת שומן והסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל, ועוד מגוון רחב של ניתוחים פלסטיים. הדרך לניתוח מתחילה בייעוץ מקיף המתבצע בקליניקה ברמת גן.

ד"ר וולף מתאים את השיטה ואת הניתוח המתאימים באופן אישי לכל מטופל, כך שהתוצאה שמתקבלת תואמת את הרצונות של המטופל ומשיגה את הפעולה הרצויה.