שאיבת שומן מסנטר כפול

עיצוב סנטר כפול

"סנטר כפול" הינה בעיה טורדנית ומציקה, המהווה הפרעה אסתטית משמעותית בחיי היומיום. נשים וגברים רבים סובלים מבעיה זו, הנובעת בשל הזדקנות העור, אובדן האלסטיקה שלו והתרופפותו באזור הסנטר, המקנים לו מראה נפול ורחב

איך מעלימים סנטר כפול?

הסנטר הוא אלמנט גדול ומאוד בולט בפנים, שאינו זוכה להתייחסות המגיעה לו בהכרח. כאשר אתם פוגשים באנשים אחרים הם מבחינים בסנטר שלכם באופן מיידי, ואם הסנטר שלכם גורם לכם להרגיש שלא בנוח כדאי לטפל בכך. בעבר הרחוק סנטר כפול היה נחשב כסמל יופי של נשים, אך כיום הוא נחשב כלא אסתטי, ואף עשוי להעיד על בריאות לקויה, אצל גברים ונשים גם יחד. למרות שנעים לעיתים לפנטז – לא ניתן להסיר את הסנטר הכפול עם מספריים, ואם מדובר במבנה מולד ולא במשקל עודף – גם דיאטה לא תעזור, אבל אני יודע מה כן.

ממה נגרם סנטר כפול?

סנטר כפול הוא בעיה ממנה סובלים עשרות אלפי ישראלים, ובדרך כלל תוצאה של הצטברות שומן מתחת לקו הלסת או מירידה דרסטית במשקל שגורמת לנפילה של העור. סיבות נוספות שעשויות לגרום לסנטר כפול הן בעיות הורמונליות, זקנה וגנטיקה, וכן טיפולים תרופתיים כמו סטרואידים.

בנוסף לכל אלה גם האוכל עשוי להשפיע על מראה הסנטר, ולאו דווקא בגלל עניין של משקל. הדברים שאנחנו אוכלים משפיעים על המראה שלנו, וההשפעות האלה בולטות במיוחד כאשר הן מופיעות בפנים. מזונות סופחי נוזלים כמו אלכוהול, מלח וסוכר עלולים לגרום לנפיחות בפנים, ולסנטר מלא במיוחד. כאשר מרבים באכילתם של המזונות הללו רקמות הגוף אוגרות נוזלים, ועל ידי הפחתה בצריכת מזונות אלה  ושתיית כמות רבה של מים ניתן להפחית את הנפיחות.
אם גם אתם סובלים מסנטר כפול, חשוב שתדעו שקיים מנעד רחב של טיפולים, כאשר אופי הטיפול יקבע על פי חומרת הבעיה ובהתאם לגורם לה.

טיפול נקודתי

גם אלרגיות עלולות לגרום לנפיחות בפנים, שמשפיעה כמובן  גם על מראה הסנטר. אם אתם מרגישים נפוחים מהרגיל נסו לחשוב מה אכלתם, והאם הוא עשוי להיות קשור לנפיחות. רגישות למאכלים או למרכיבי תזונה כמו גלוטן לדוגמא, עלולה להשפיע על מראה הפנים, ואם אתם חושדים שאתם אלרגיים כדאי לפנות לבדיקה, ולטפל בכך.

נשים שמרגישות בנפיחות בפנים בעיקר בתקופת הווסת צריכות לבדוק את הנושא עם רופא הנשים שלהן. שינויים הורמונליים בתקופה זו עשויים לגרום לנפיחות שתורגש גם בפנים, והיא עשויה לרמוז גם על כניסה לגיל שלפני גיל המעבר.

כל הטיפולים הללו יהיו יעילים כאשר מדובר בבעיה נקודתית, אך כאשר הסנטר הכפול מגיע לממדים בולטים יותר נהיה זקוקים לטיפול רדיקלי. קיימות כיום שיטות טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לצמצם את התופעה ואפילו להיפטר מהסנטר הכפול לתמיד.

טיפולים מתקדמים

הפיתרון האסתטי האידיאלי הינו שאיבת סנטר כפול, המתבצעת בטכניקה של שאיבת שומן עדינה, מקומית לאזור הסנטר בלבד. הפרוצדורה מתבצעת תחת הרדמה מקומית ומשכה כחצי שעה. התוצאה הצפויה הינה של מראה סנטר אחיד, מתוח וצעיר יותר. במקרים מסוימים לצורך הגעה לתוצאה האסתטית המיטבית עבורך, ד"ר וולף עשוי להמליץ על שילוב של הפרוצדורה עם ניתוח מתיחת פנים מצומצם או מלא (facelift), זאת בהתאם למאפיינים האישיים של כל מטופל/ת.

במקרים בהם מבנה הסנטר משני לעודפי שומן ופחות לרפיון של העור ניתן להשיג שיפור משמעותי בעזרת שאיבת שומן בלבד. אצל מטופלים צעירים עור הפנים אלסטי וקפיצי וצפוי להתאים את עצמו למבנה הקונטור החדש שנוצר לאחר השאיבה ללא הופעה של רפיון עורי. בחלק מהמקרים  ניתן לזהות גם חסר גרמי יחסי היוצר חוסר פרופורציה בין הסנטר לאף, אשר ניתן לתיקון בסיוע שתל סנטר. זוהי תוספת קטנה לניתוח שיש לה השפעה עוצמתית ביותר על הגדרת קו לסת מוגדר ויצירת הרמוניה טובה יותר בין חלקי הפנים.

במקרים אחרים ניתן לעבור טיפול להמסת שמן ומיצוק העור בעזרת גלי רדיו. מדובר בטיפול זעיר-פולשני שאורך כחצי שעה, וכולל 3 פעולות בו זמנית: המסת שומן, שאיבת השומן המומס ומיצוק של העור. גלי הרדיו יוצרים חום שהורס את דופן תא השומן, מה שמאפשר לשאוב אותו. החום מסייע גם לשיפור מוצקות העור, ובתוך 4 חודשים מהטיפול ניתן לראות תוצאות סופיות. במידה וקיים רפיון משמעותי של העור – גם טיפול זה אינו מספק.

כאשר הסנטר הכפול נובע מעודפי עור ושומן באזור הצוואר נוכל להשתמש בטיפול הקלאסי – ניתוח למתיחת העור. הטיפול הזה מתאים לאנשים בעלי עודפי עור משמעותיים בצוואר ובסנטר, שכבר ניסו טיפולים אחרים ללא תוצאות מספקות. הניתוח מתבצע תחת הרדמה, נמשך שעתיים ובמהלכו מוסרים עודפי העור והשומן באזור הסנטר והצוואר. תוצאות ראשוניות תוכלו לראות אחרי הסרת התחבושות (כעבור שבוע), ותוצאות סופיות כעבור 2-3 חודשים.

בכל מקרה ולפני שאתם קופצים למסקנות לגבי הטיפול המתאים לכם חשוב וכדאי לבדוק את הגורמים לבעיה לעומק, להתייעץ עם רופא או רופאים, ולבדוק את כל דרכי הפעולה שלכם, כדי למצוא את הדרך המתאימה ביותר לטפל בבעית הסנטר הכפול.

ד"ר וולף ישמח לראותך במרפאה לצורך בדיקה ראשונית, על מנת לבדוק איזו טכניקה עדיפה עבורך.