כל השיטות להצרת היקפים

הצרת היקפים

רבים מאיתנו מעבירים שנים רבות בתסכול ובחוסר ביטחון מכיוון שאנחנו לא נראים כמו שהיינו רוצים להיראות. לפעמים גם פעילות גופנית ותזונה נכונה לא באמת מסייעים לשפר את המצב, מה שעלול להוסיף עוד לאווירת התסכול.

עם זאת, חשוב לזכור שהיום קל מאי פעם לטפל בבעיות כאלו. אם אתם שוקלים הצרת היקפים, כדאי שתדעו שכיום יש גם שיטות שאינן פולשניות לשיפור המצב עם כמה שפחות תופעות לוואי וסיכונים. בואו נכיר כמה מהשיטות הנפוצות ביותר שמאפשרות לעשות זאת:

הצרת היקפים באמצעות קור

זוהי אחת הטכניקות החדשניות ביותר שפותחו בתחום והיא נחשבת כיום מבוקשת ביותר הודות לפשטות ולבטיחות שלה. כיום ניתן לקרר את רקמות השומן באזורים שונים בגוף ולהוביל להריסתם – בלי לפגוע בתאים סמוכים ובאיברים חיוניים באזור.

זהו טיפול שנחשב בטוח ביותר וגם מבטיח תוצאות מצוינות לשורה ארוכה של מטופלים. עם זאת, חשוב להבין שהטיפול אינו מהווה תחליף לשמירה על המשקל באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית וניתן לבצע אותו רק באזורים ספציפיים בגוף לרבות הרגליים, הידיים, הבטן והירכיים. במקרים מסוימים ייתכן כי נוכל לבצע אותו גם באזורים נוספים – בהתאם להחלטת הרופא לאחר אבחון מצבכם הרפואי.

שימוש בגלי רדיו או אולטרסאונד

כיום ישנם גם מכשירים שעושים שימוש בגלי קול מסוגים שונים על מנת להפחית את עודפי השומן באזורים ספציפיים בגוף תוך שיפור מרקם העור, מיצוק שלו וחיטוב האזור כולו. זהו טיפול שעשוי לשפר במידה ניכרת את האסתטיקה של אזורים מסוימים בגוף – בלי כמובן לערב סכין מנתחים או הליכים פולשניים. הטיפול נחשב בטוח ביותר ואחריו ניתן כבר לשוב לפעילות רגילה ללא הגבלות מיוחדות.

הצרת היקפים בניתוח

כמובן שרובנו נעדיף לבצע שינויים בגופנו ללא צורך בניתוח, אך חשוב להבין כי השיטות הלא פולשניות לא יתאימו לכל האנשים ולא ישיגו בכל המקרים את התוצאות שייחלנו להם.

לכן, במקרים מסוימים ייתכן שהדרך להצר היקפים תעבור דווקא דרך ניתוח שיכול לכלול שאיבת שומן, הסרת עודפי עור או שילוב של שתי הטכניקות האלו. את הניתוח הזה ניתן לבצע היכן שהוא נדרש, אך האזורים המבוקשים ביותר בהקשר הזה הם הבטן והירכיים. במקרים כאלו, הרופא יבצע גם הידוק של השרירים וימצק את העור באוזר הטיפול.

הניתוחים להסרת היקפים יכולים כאמור להתבצע גם באזורים אחרים בגוף כמו הזרועות, השדיים, הצוואר, הסנטר, הלחיים ואפילו הגב – בהתאם לדרישה ולצורך של המטופלים.  אצל גברים, אחד מהניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר בהקשר הזה הוא "גניקומסטיה" שכולל הסרת רקמות שד ושומן מהחזה. הטיפול מיועד לגברים שסובלים מהגדלה של אזור החזה – בעיה נפוצה יותר משחלק מהאנשים נוטים לשער.

חשוב להבין כי בשונה מהטיפולים הלא פולשניים, במקרה של ניתוח נדרשת כמובן תקופת התאוששות והחלמה. זה אמנם נחשב ניתוח פשוט יחסית, אך עדיין מדובר בהליך כירורגי עם כל המשמעויות של הדבר.

איך לשפר את תוצאות הטיפולים?

טיפולים להצרת היקפים יכולים בהחלט לשפר במידה ניכרת את מראה הגוף והאסתטיקה שלו – אך חשוב לזכור שההליכים הרפואיים האלו הם רק חצי הדרך לגוף שחלמתם עליו. כדי להבטיח שהתוצאות יישמרו לאורך זמן חשוב גם לסגל הרגלים בריאים שיעזרו למנוע עלייה נוספת במשקל – לרבות פיעלות גופנית שאתם באמת נהנים ממנה, תפריט עשיר ומגוון שלא ירגיש לכם כמו "עונש" והפחתת גורמי לחץ בחייכם שעלולים לגרום לאכילה רגשית מופרזת.

ככל שתקפידו להכניס הרגלים חיוביים יותר לחייכם – כך תוכלו להרחיק את הביקור הבא אצל המנתח הפלסטי ואולי אף לא לחזור לקליניקה בכלל וליהנות מגוף יפה, מחוטב ואסתטי למשך שנים רבות.